• Taktyka zielona

Adrenalina, odwaga, sprawność, niezwykła czujność i determinacja to cechy dobrego żołnierza. Uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół w Marcinkowicach odbywają zajęcia praktyczne w najróżniejszych sceneriach: w terenach leśnych, w budynkach, na strzelnicy, w powietrzu i w wodzie.

Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia prowadzone w terenie leśnym czyli tzw. taktyka zielona. Uczniowie realizują takie zadania jak: formacje patrolowe, sposoby patrolowania terenu, przygotowanie oraz wyjście z zasadzki, pokonywanie przeszkód terenowych, poruszanie się po terenach leśnych,  postawy strzeleckie,   przygotowanie wyposażenia,  nawigacja, maskowanie,   techniki survivalowe,    tropienie,   zasady obserwacji i identyfikacji celów,   sygnały dowodzenia, komendy głosowe, prowadzenie rozpoznania, symulacja bojowa.

Dla wszystkich młodych ludzi, którzy planują swoją przyszłość w służbach mundurowych, nauka w klasie o profilu wojskowym może być doskonałym wstępem do kariery wojskowej, ale także doskonałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości.