• BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE

pod patronatem
        Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

przedmioty rozszerzone:
        język polski, język angielski, geografia,

przedmioty dodatkowe:
        bezpieczeństwo publiczne z elementami prawa, kryminalistyki
        i kryminologii, walka wręcz, wprowadzenie do pedagogiki, elementy psychologii.

• Uczniowie realizują zajęcia z zakresu:

• prawa,
    • psychologii zachowań przestępczych,
    • kryminalistyki i kryminologii,
    • walki wręcz i technik interwencyjnych,
    • komunikacji interpersonalnej,
    • pedagogiki ogólnej,
    • mediacji i rozwiązywania konfliktów,
    • szkolenia strzeleckiego, budowy i obsługi broni,
    • szkolenia z zakresu walki wręcz, technik interwencyjnych, możliwość uzyskania uprawnień służby informacyjnej na imprezach masowych,
    • szkolenia z użyciem technik linowych,
    • szkolenia spadochronowego - skoki spadochronowe,
    • nurkowania, elementy ratownictwa wodnego, zajęcia na żaglówkach.

W ramach zajęć uczniowie mają możliwość:

• uczestniczyć w zajęciach z zakresu mediacji i rozwiązywania konfliktów,
    • aktywnie działać w wolontariacie,
    • uczestniczyć w dodatkowych warsztatach i kursach z zakresu pedagogiki zabawy,
    • odbyć kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy,
    • uzyskać uprawnienia służby informacyjnej imprezy masowej,
    • odbyć zajęcia z kuratorem, poznać zasady jego pracy,
    • poznać działalność instytucji pomocowych, zajmujących się wsparciem psychologiczno-pedagogicznym, działalnością terapeutyczną, pomocą postpenitencjarną.

Wyposażamy w bezpłatne umundurowanie, zajęcia prowadzą profesjonaliści: mgr Grzegorz Kalina doświadczony funkcjonariusz policji, funkcjonariusze policji KMP w Nowym Sączu, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, ratownicy WOPR, GOPR.

Przygotowujemy uczniów do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych.

Uzupełnieniem zajęć realizowanych w szkole są obozy szkoleniowe, prowadzone przez instruktorów. Zajęcia realizowane są w KMP w Nowym Sączu, KWP w Krakowie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Absolwent klasy policyjnej otrzymuje dodatkowe 4 punkty w postępowaniu kwalifikacyjnym w zakresie naboru do policji, może podjąć  pracę w policji lub innych służbach mundurowych. Może kontynuować  dalszą edukację na kierunkach, takich jak: prawo, pedagogika, psychologia, zarządzanie zasobami ludzkimi, socjologia, logopedia, nauczanie przedszkolne i wczesnoszkolne, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, bezpieczeństwo publiczne, bezpieczeństwo wewnętrzne.