• KLASA POŻARNICZA

przedmioty rozszerzone:
        język angielski, biologia,

przedmioty dodatkowe:
        pożarnictwo i ratownictwo medyczne.

• Młodzież zdobywa wiedzę i umiejętności z zakresu:

• ratownictwa medycznego,
    • ratownictwa technicznego,
    • ratownictwa powodziowego,
    • ratownictwa chemiczno – ekologicznego,
    • łączności bezprzewodowej,
    • ratownictwa wodnego
    • ratownictwa górskiego.

W ramach zajęć uczniowie mają możliwość:

• odbyć kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy,
    • odbyć kurs z zakresu BHP,
    • odbyć kurs w zakresie współpracy z LPR,
    • odbyć szkolenie podstawowe strażaka ochotnika OSP,
    • odbyć szkolenie linowe, zajęcia z zakresu ratownictwa wodnego, górskiego,
    • aktywnie działać w wolontariacie,
    • uczestniczyć w dodatkowych warsztatach i kursach z zakresu pedagogiki zabawy,
    • uzyskać uprawnienia służby informacyjnej na imprezach masowych.

Zapewniamy bezpłatne umundurowanie, zajęcia prowadzą profesjonaliści: mł. bryg. Arkadiusz Nosal funkcjonariusz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, ratownicy medyczni PRM,  ratownicy GOPR i WOPR.

Uzupełnieniem zajęć realizowanych w szkole są częściowo odpłatne dwutygodniowe obozy szkoleniowe (pozyskujemy dotacje z budżetu Komendy Głównej PSP) w Białogórze
    i Choczewie nad Morzem Bałtyckim oraz inne zajęcia realizowane np. w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia PSP w Krakowie (komora dymowa), zaprzyjaźnionych auto-złomach (zajęcia z wydobywania osób z samochodów osobowych), wyznaczonych kompleksach leśnych (zajęcia z obsługi i użytkowania pilarek do drzewa), oraz wiele innych bardzo ciekawych zajęć.

Absolwent klasy pożarniczej jest przygotowany do podjęcia dalszej edukacji na uczelniach pożarniczych, otrzymuje dodatkowe punkty preferencyjne podczas naboru do służby w Państwowej Straży Pożarnej. Może kontynuować naukę na uczelniach wyższych m.in.: w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, w Poznaniu, PWSZ w Nowym Sączu i innych, na kierunkach:   inżynieria bezpieczeństwa pożarowego, pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, bezpieczeństwo publiczne, bezpieczeństwo wewnętrzne, oraz wiele innych.