Uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły doświadczyli niezwykłej, żywej lekcji historii przeprowadzonej w Dworze Morawskich oraz w Parku Dworskim otaczającym Zespół Szkół w Marcinkowicach.

Pomysłodawcą projektu jest Pan Lucjan Kantor, nauczyciel sztuk walki w naszej Szkole oraz wielki miłośnik historii i rekonstrukcji historycznych.

Dzięki współpracy z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznych 1PSP AK oraz przy wsparciu pana Oskara Brody i Przemysława Bukowca, mogliśmy przenieść się w lata 30 i 40 XX wieku. Stroje, charakteryzacja, rekwizyty ale nade wszystko wyjątkowa atmosfera sprawiły, że ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Efekty naszej pracy pokazują załączone zdjęcia.

Wystąpili: Iwona Sikorska, Maria Zając, Lucjan Kantor, Natalia Rybska, Ewelina Maurek, Kamila Mróz, Agnieszka Banach, Krzysztof Nowak, Patryk Mróz, Bartek Gałysa.