• KOMUNIKAT SPORTOWY 56/2023/24

• MISTRZOSTWA POWIATU  NOWOSĄDECKIEGO
        IGRZYSKA DZIECI W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM
        DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

1. Nazwa imprezyMistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców szkół podstawowych (rocznik 2011 i młodsi).
        2. OrganizatorMiędzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.
        3. Cel imprezy – popularyzacja konkurencji lekkoatletycznychwśród młodzieży szkolnej oraz wyłonienie najlepszych zawodników i drużyn w powiecie nowosądeckim.
        4.Termin i miejsce09 maja 2024 r. – godz. 10.00–Stadion lekkoatletyczny
        w Nawojowej.
      • 5. Uczestnictwo i sposób przeprowadzenia zawodów–wzawodachudział biorą reprezentacje szkół podstawowych z powiatu nowosądeckiego – rocznik 2011 i młodsi
        w kategorii dziewcząt i chłopców oddzielnie. Zespół składa się maksymalnie z 6 dziewcząt i 6 chłopców.

W zawodach startują maksymalnie 3 drużyny z jednej gminy (1,2,3 miejsce w gminie).

W zawodach prawo startu mają uczniowie, którzy zajęli miejsca 1-3 w zawodach niższego szczebla, jeżeli ich drużyna nie awansowała na ww. zawody (tylko klasyfikacja indywidualna).

6. Program zawodów

• 9.00-9.55 - weryfikacja zawodników, wydawanie numerów startowych
        • 10.00 - uroczyste otwarcie zawodów
        • 10.10 - rozpoczęcie rywalizacji w indywidualnej lekkoatletyce:

bieg na 60m, skok w dal,  rzut piłeczką palantową (waga do 150g), bieg na 600m dziewczęta, bieg na 1000m chłopcy

7. Sposób przeprowadzenia poszczególnych konkurencji czwórboju lekkoatletycznego

* bieg na 60 m

Bieg rozgrywany w seriach na czas. Zawodnicy startują z bloków i biegną po torach od startu do mety. Zawodnik zostaje wyeliminowany ze startu po trzecim falstarcie, zachowując prawo startu w pozostałych konkurencjach.

Pozostałe przepisy jak w PZLA

* skok w dal

1. wykonane jest ze strefy (końcowa część rozbiegu posypana kredą) o dł. 100 cm. Końcem strefy powinna być belka z plasteliną. Każdy zawodnik ma prawo do 3 prób. Pomiaru dokonujemy od najbliższego śladu zostawionego przez czubek buta w strefie. Jeżeli zawodnik odbije się przed strefą, pomiaru dokonujemy od początku strefy. Pozostałe przepisy jak w PZLA

* rzut piłeczką palantową

Rzut wykonuje się dowolną techniką. Każdy startujący zawodnik ma prawo do jednego rzuty próbnego, a następnie do trzech rzutów w konkursie. Odległość uzyskaną przez zawodnika ocenia sędzia z dokładnością do 0,5 m. Pomiaru dokonuje się w linii prostopadłej do osi rzutu na niekorzyść zawodnika.

* bieg na 600 m – dziewczęta; 1000m – chłopcy

Biegi rozgrywane są w seriach na czas.

Zawodnicy mogą startować w obuwiu z kolcami z przeznaczeniem na tartan.

8. Punktacja

- wyniki przelicza się na punkty wg. Tabel czwórbojowych, suma osiągniętych punktów za cztery konkurencje daje ostateczny rezultat każdego zawodnika.

- na wynik końcowy zespołu składają się końcowe rezultaty 5 najlepszych zawodników (z 6 startujących), w przypadku równej liczby punktów uzyskanych przez dwie lub więcej szkół przyznaje się miejsca dzielone.

- przy jednakowej liczbie punktów uzyskanych przez szkoły zajmujące miejsca od I do III
        o wyższej lokacie decyduje wynik przeliczony na punkty najlepszego zawodnika/zawodniczki, jeżeli to nie wyłoni I-III miejsca to kolejno wyniki kolejnych zawodników w punktacji łącznej czwórboju.

9. Zgłoszenia do dnia 06.05.2024 r. do godz. 14.00 należy dokonać zgłoszenia uczniów/szkół biorących udział w zawodach  poprzez System Rejestracji Szkółwww.srs.szs.pl.

W dniu zawodów obowiązuje oficjalne zgłoszenie listy zawodników (wygenerowanej
        z systemu SRS) potwierdzone przez Dyrekcję Szkoły i opiekuna drużyny, zawodnicy obowiązkowo muszą posiadać ważna legitymacje szkolne.

Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

10.Nagrody – dla zwycięzców przewidziane są pamiątkowe puchary, medale i dyplomy.
        11. Zasady finansowania– koszty organizacyjne pokrywa organizator, a uczestnictwa szkoły we własnym zakresie.

12. Postanowienia końcowe

• organizator zastrzega sobie prawo ostatecznej interpretacji niniejszego Regulaminu oraz zmiany terminu zawodów w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych
        • we wszystkich sprawach nie ujętych w niniejszym Regulaminie- prawodecydowaniaprzysługujeorganizatorowi
        • startujący w zawodach uczniowie bezwzględnie dostosowują się do poleceń organizatora – za zachowanie, dyscyplinę i opiekę nad swoimi zawodnikami (uczniami) odpowiedzialni są ich opiekunowie
        • uczestnicy zawodów zobowiązani są do zachowania sięzgodnie z „etyką sportowca", w przypadku niesportowego zachowania uczestników (zawodników, opiekuna) organizator ma prawo wykluczenia ich z zawodów (zawodnika lub całej drużyny)
        • zgłoszenie do zawodów jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

Podczas zawodów opiekę nad uczestnikami sprawują ich nauczyciele (opiekunowie).

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki mogące zaistnieć podczas zawodów.Ubezpieczenie uczestników zawodów we własnym zakresie.Nauczyciele (opiekunowie)powinni posiadać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział dziecka w zawodach. Organizator zapewnia zabezpieczenie medyczne zawodów.