• KOMUNIKAT SPORTOWY 47/2022/23

IGRZYSKA DZIECI
        W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
        DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

1. Nazwa imprezyMistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców szkół podstawowych (rocznik 2010-2011 - klasy V-VI).

2. OrganizatorMiędzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.

3. Cel imprezy – popularyzacja biegania i biegów drużynowych wśród młodzieży szkolnej oraz wyłonienie mistrzów powiatu nowosądeckiego, w kategoriach dziewcząt i chłopców oraz reprezentacji awansujących na zawody wojewódzkie – po 2 zespoły dziewcząt i chłopców.

4. Termin i miejsce  19 kwietnia 2023 r. – godz. 9.30  – Muszyna; ul. Zdrojowa 4 - Zapopradzie.
      • 5. Uczestnictwo i sposób przeprowadzenia zawodów – w zawodach biorą udział reprezentacje szkół podstawowych z powiatu nowosądeckiego – rocznik 2010-2011 – oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców. Zespół składa się maksymalnie z 6 dziewcząt/chłopców reprezentantów jednej szkoły urodzonych w 2010-2011 roku.

W zawodach startują maksymalnie 3 drużyny z jednej gminy (1,2,3 miejsce w gminie).

W zawodach prawo startu maja również uczniowie, którzy zajęli 1 miejsca w zawodach międzygminnych, jeżeli ich drużyna nie awansowała na ww. zawody (tylko klasyfikacja indywidualna).

Start wspólny w poszczególnych kategoriach, z tym że drużyny ustawiają się w rzędach po 6 zawodników; wyznaczeni przez nauczyciela liderzy na linii startu, pozostali zawodnicy, wg ustaleń drużyn, za nimi.

Suma punktów na mecie zdobytych przez wszystkich członków zespołu decyduje o jego miejscu w klasyfikacji drużynowej (ilość startujących uczestników w danym biegu decyduje o ilości zdobytych punktów przez pierwszego zawodnika, ostatni zdobywa 1 pkt.)

• Klasyfikacja drużynowa oraz oddzielna klasyfikacja indywidualna dla poszczególnych biegów i kategorii.
        • Biegi sztafetowe rozgrywane są na dystansach:

- dziewczęta 6 x 800 m

- chłopcy 6 x 1000 m

Zawodnicy startują w obuwiu bez kolców. W trakcie trwania zawodów zabronione jest wchodzenie młodzieży i trenerów/opiekunów ma trasy biegów pod groźbą dyskwalifikacji szkoły/drużyny.

6. Zgłoszenia do dnia  14.04.2023 r. do godz. 15.00  należy dokonać zgłoszenia uczniów/szkół biorących udział w zawodach  poprzez System Rejestracji Szkółwww.srs.szs.pl.

W dniu zawodów obowiązuje oficjalne zgłoszenie listy zawodników (wygenerowanej z systemu SRS) potwierdzone przez Dyrekcję Szkoły i opiekuna drużyny, zawodnicy obowiązkowo muszą posiadać ważna legitymacje szkolne.

Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

7. Nagrody – dla zwycięzców przewidziane są pamiątkowe puchary, medale i dyplomy.

8. Zasady finansowania – koszty organizacyjne pokrywa organizator, a uczestnictwa szkoły we własnym zakresie.

9. Postanowienia końcowe

- organizator zastrzega sobie prawo ostatecznej interpretacji niniejszego Regulaminu oraz zmiany terminu zawodów w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych

- we wszystkich sprawach nie ujętych w niniejszym Regulaminie - prawo decydowania przysługuje organizatorowi

- startujący w zawodach uczniowie bezwzględnie dostosowują się do poleceń organizatora – za zachowanie, dyscyplinę i opiekę nad swoimi zawodnikami (uczniami) odpowiedzialni są ich opiekunowie

- uczestnicy zawodów zobowiązani są do zachowania się zgodnie z „etyką sportowca", w przypadku niesportowego zachowania uczestników (zawodników, opiekuna) organizator ma prawo wykluczenia ich z zawodów (zawodnika lub całej drużyny)

- zgłoszenie do zawodów jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

Podczas zawodów opiekę nad uczestnikami sprawują ich nauczyciele (opiekunowie).

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki mogące zaistnieć podczas zawodów. Ubezpieczenie uczestników zawodów we własnym zakresie. Nauczyciele (opiekunowie) powinni posiadać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział dziecka w zawodach. Organizator zapewnia zabezpieczenie medyczne zawodów.