• KOMUNIKAT SPORTOWY 50/2022/23

• 29.03.2023 21:29

PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT „6”  rozgrywana w ramach Powiatowych IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ na orlikach: Brzezna, Podegrodzie, Stary Sącz.

W dniu 20.04.2023 r. rozegrane zostaną Powiatowe Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Dziewcząt „6”.
        Zgłoszenia drużyny należy dokonać przez System Rejestracji Szkół  https://srs.szs.pl/ do dnia 17.04.2023r. do godziny 12:00.

Rozpoczęcie zawodów godz. 9:30. Weryfikacja zawodników godz. 9:00.
        W dniu 18 kwietnia szkoły zostaną rozlosowane do poszczególnych grup i powiadomione, na których orlikach będą rozgrywać swoje mecze (tel. kontaktowy: Stanisław Sułkowski – 606 989 211).

• UCZESTNICTWO:

- w turnieju udział biorą reprezentacje szkół podstawowych, które zajęły 1 miejsca
        w zawodach gminnych (rocznik 2008 i 2009).

- w grze uczestniczy skład 6-osobowy (5+1), zespół liczy max do 12 zawodniczek z jednej szkoły.

PRZEPISY GRY:

• zespół składa się z 5 zawodniczek w polu + bramkarz,
          • zawody powinny być rozgrywane na boisku o nawierzchni trawiastej lub sztucznej o wymiarach: szerokość: 20-32 m, długość: 40-56 m, bramki: 5 x 2 m, dopuszcza się na niższych szczeblach bramki 3 x 2 m,
          • czas gry: 2 x 10-20 minut + do 5 minut przerwa,
          • obuwie: miękkie - trampki, tzw. korkotrampki, tzw. lanki, lub inne zgodne z wymogami boiska, na którym rozgrywany jest turniej,
          • piłka: numer „5”,
          • pole karne: prostokąt o wymiarach 7 x 15 m (w przypadku boiska o wymiarach 20 x 40 m, pole bramkowe wyznacza półłuk o promieniu 6 m (pole jak w piłce ręcznej),
          • bramkarz może chwytać piłkę tylko w polu karnym,
          • gra bez „spalonego”,
          • zmiany hokejowe (błędy będą karane w następujący sposób: strata piłki)
          • rzut karny z 7 m przy bramkach 3 x 2 m lub 9 m przy bramkach  5 x 2 m,
          • rzut od bramki wybijany jest z tzw. „piątki” (czyli z piłki nieruchomo stojącej na ziemi
            w obrębie pola karnego). Piłka musi opuścić pole karne.
          • rzut od bramki wybijany jest z „piątki” tylko w obrębie własnej połowy (piłka musi dotknąć podłoża na własnej połowie),
          • w pozostałych punktach obowiązują aktualne przepisy gry PZPN oraz zasady rozgrywania zawodów wg broszury MSZS na rok szkolny 2022/23.

PUNKTACJA:

• za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis – 1 punkt, za przegrane
            0 punktów.

O KOLEJNOŚCI ZESPOŁÓW DECYDUJĄ KOLEJNO:

• większa liczba zdobytych punktów;
          • jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów:
        1. większa liczba zdobytych punktów w zawodach pomiędzy zainteresowanymi zespołami (bezpośredni mecz/-e),
        2. korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,
        3. lepsza różnica bramek w całym turnieju,
        4. większa liczba zdobytych bramek w całych turnieju.
          • jeżeli powyższe punkty nie przyniosą rozstrzygnięcia należy przeprowadzić rzuty karne między zainteresowanymi zespołami.

W meczach, które muszą wyłonić zwycięzcę, w przypadku remisu, przeprowadza się dogrywkę trwającą 2 x 5 minut i gra się do „złotej bramki”. Następnie rzuty karne strzelane najpierw po 5, potem po razie do skutku.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

- organizator zastrzega sobie prawo ostatecznej interpretacji niniejszego Regulaminu oraz zmiany terminu zawodów w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych

- we wszystkich sprawach nie ujętych w niniejszym Regulaminie - prawo decydowania przysługuje organizatorowi

- startujący w zawodach uczniowie bezwzględnie dostosowują się do poleceń organizatora – za zachowanie, dyscyplinę i opiekę nad swoimi zawodnikami (uczniami) odpowiedzialni są ich opiekunowie

- uczestnicy zawodów zobowiązani są do zachowania się zgodnie z „etyką sportowca", w przypadku niesportowego zachowania uczestników (zawodników, opiekuna) organizator ma prawo wykluczenia ich z zawodów (zawodnika lub całej drużyny)

- zgłoszenie do zawodów jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

Podczas zawodów opiekę nad uczestnikami sprawują ich nauczyciele (opiekunowie).

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki mogące zaistnieć podczas zawodów. Ubezpieczenie uczestników zawodów we własnym zakresie. Nauczyciele (opiekunowie) powinni posiadać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział dziecka w zawodach. Organizator zapewnia zabezpieczenie medyczne zawodów.