• KOMUNIKAT SPORTOWY 26/2023/24

• 04.12.2023 12:55
      • PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT  rozgrywana w ramach Powiatowej LICEALIADY w Powiatowym Centrum Sportu w Marcinkowicach.

W dniu  14.12.2023 r. rozegrane zostaną Powiatowe Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w ramach Powiatowej Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

Zgłoszenie drużyny należy dokonać przez System Rejestracji Szkół https://srs.szs.pl/  do dnia  11.12.2022r. do godziny 14:00.
        Rozpoczęcie godz. 10:00. Weryfikacja zawodników godz. 9:30.
        • UCZESTNICTWO:

Drużynę stanowią uczennice jednej szkoły ponadpodstawowej, dziewczęta urodzone w 2004 r.
        i młodsze.

Zespół liczy max do 16 zawodniczek.

PUNKTACJA:

Za wyniki osiągnięte w poszczególnych zawodach przyznaje się :

- 3 pkt.- za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry

- 2 pkt.- za zwycięstwo po rzutach karnych

- 1 pkt.- za porażkę po rzutach karnych

- 0 pkt.- za porażkę w regulaminowym czasie gry.

PRZEPISY GRY:

1. Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZTS.
          2. Program oraz system rozgrywania zawodów zostanie ustalony po weryfikacji uczestników.
          3. Czas gry 2x8-10 min + max 5 min przerwy
          4. Rozmiar piłki nr 2 –(54-56 cm) dziewczęta
          5. Zmiany zawodników dozwolone są w dowolnym momencie meczu

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

• organizator zastrzega sobie prawo ostatecznej interpretacji niniejszego Regulaminu oraz zmiany terminu zawodów w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych
        • we wszystkich sprawach nie ujętych w niniejszym Regulaminie - prawo decydowania przysługuje organizatorowi
        • startujący w zawodach uczniowie bezwzględnie dostosowują się do poleceń organizatora – za zachowanie, dyscyplinę i opiekę nad swoimi zawodnikami (uczniami) odpowiedzialni są ich opiekunowie
        • uczestnicy zawodów zobowiązani są do zachowania się zgodnie z „etyką sportowca", w przypadku niesportowego zachowania uczestników (zawodników, opiekuna) organizator ma prawo wykluczenia ich z zawodów (zawodnika lub całej drużyny)
        • zgłoszenie do zawodów jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

Podczas zawodów opiekę nad uczestnikami sprawują ich nauczyciele (opiekunowie).

Organizator zapewnia zabezpieczenie medyczne zawodów podczas ich trwania na terenie obiektu, w którym zawody się odbywają.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki mogące zaistnieć podczas zawodów.

Ubezpieczenie uczestników zawodów we własnym zakresie. Nauczyciele (opiekunowie) powinni posiadać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział dziecka
        w zawodach.