• KOMUNIKAT SPORTOWY 31/2023/24

• 02.01.2024 09:30
      • PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT  rozgrywana w ramach Powiatowej LICEALIADY na Hali Sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu.

W dniu 23.01.2024 r. rozegrane zostaną Powiatowe Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w ramach Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
        Zgłoszenie drużyny należy dokonać przez System Rejestracji Szkół https://srs.szs.pl/  do dnia 18.01.2024r. do godziny 14:00.

Rozpoczęcie godz. 10:00. Weryfikacja zawodników godz. 9:30.

• UCZESTNICTWO:

- Drużynę stanowią uczennice jednej szkoły ponadpodstawowej, dziewczęta urodzone
        w 2004 r. i młodsze.

- Zespół liczy max do 12 zawodniczek.

PRZEPISY GRY:

• - spotkanie rozgrywa  się do dwóch wygranych setów. Sety rozgrywa się do 25 punktów,
          • trzeci decydujący set do 15 pkt.;
          • - trener nie może przebywać w obrębie boiska ani komunikować się zdalnie z drużyną;
          • -wysokość siatki 224 cm,
          • - pozostałe niuanse przepisów gry, należy wykonywać z informacji zawartej
            w przepisach tej dyscypliny: broszura MSZS na rok szkolny 2023/24.

PUNKTACJA:

• - za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane 1 punkt a za walkower 0 punktów.

O KOLEJNOŚCI ZESPOŁÓW DECYDUJĄ KOLEJNO:

• - większa liczba zdobytych punktów;
          • - decyduje większa liczba zwycięstw;
          • - większy stosunek setów;
          • - większy stosunek „małych” punktów;
          • - wyniki bezpośrednich spotkań (kolejno – punkty, sety, „małe punkty”).

Czas gry ustalony zostanie podczas losowania.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

• organizator zastrzega sobie prawo ostatecznej interpretacji niniejszego Regulaminu oraz zmiany terminu zawodów w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych
        • we wszystkich sprawach nie ujętych w niniejszym Regulaminie - prawo decydowania przysługuje organizatorowi
        • startujący w zawodach uczniowie bezwzględnie dostosowują się do poleceń organizatora – za zachowanie, dyscyplinę i opiekę nad swoimi zawodnikami (uczniami) odpowiedzialni są ich opiekunowie
        • uczestnicy zawodów zobowiązani są do zachowania się zgodnie z „etyką sportowca", w przypadku niesportowego zachowania uczestników (zawodników, opiekuna) organizator ma prawo wykluczenia ich z zawodów (zawodnika lub całej drużyny)
        • zgłoszenie do zawodów jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

Podczas zawodów opiekę nad uczestnikami sprawują ich nauczyciele (opiekunowie).

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki mogące zaistnieć podczas zawodów. Ubezpieczenie uczestników zawodów we własnym zakresie. Nauczyciele (opiekunowie) powinni posiadać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział dziecka w zawodach. Organizator zapewnia zabezpieczenie medyczne zawodów.