• KOMUNIKAT SPORTOWY 53/2023/24

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
        W INDYWIDUALNEJ LEKKOATLETYCE
        CHŁOPCÓW

1. Nazwa imprezyMistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Indywidualnej Lekkoatletyce Chłopców szkół podstawowych (rocznik 2009-2010).
        2. OrganizatorMiędzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.
        3. Cel imprezy – popularyzacja konkurencji lekkoatletycznych wśród młodzieży szkolnej oraz wyłonienie najlepszych zawodników i drużyn w powiecie nowosądeckim.
         4. Termin i miejsce  25 kwietnia 2024 r. – godz. 10.00  – Stadion lekkoatletyczny w Nawojowej.
      • 5. Uczestnictwo i sposób przeprowadzenia zawodów – w zawodach udział biorą reprezentacje szkół podstawowych z powiatu nowosądeckiego – rocznik 2009-2010
        w kategorii chłopców. Zespół składa się maksymalnie z 16 chłopców.

Szkoła ma prawo wystawić 2 zawodników w 1 konkurencji i 1 sztafetę. Zawodnik ma prawo startu tylko w 1 dyscyplinie plus sztafeta, jeśli nie bierze udziału w biegu długim (1000M). Każdy z zawodników ma maxymalnie po 3 próby nie więcej w konkurencji oddania skoku w dal lub wzwyż, pchnięcia kulą. W zawodach startują maksymalnie 3 drużyny z jednej gminy (1,2,3 miejsce w gminie).

W zawodach prawo startu mają uczniowie, którzy zajęli miejsca 1-3 w zawodach niższego szczebla, jeżeli ich drużyna nie awansowała na ww. zawody (tylko klasyfikacja indywidualna).

6. Program zawodów

• 9.00-9.55 - weryfikacja zawodników, wydawanie numerów startowych
        • 10.00 - uroczyste otwarcie zawodów
        • 10.10 - rozpoczęcie rywalizacji w indywidualnej lekkoatletyce:

bieg na 100m, bieg na 300m, bieg na 1000m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, sztafeta 4x100m

7. Punktacja

- osiągnięte w bezpośredniej rywalizacji wyniki przelicza się na punkty wg tabel punktowych

- na wynik drużyny składa się 12 (lub mniej) wyników tj. po 2 najlepsze wyniki z każdego
        z bloków (szybkościowy, wytrzymałościowy, skocznościowy, rzutowy) oraz 4 najlepsze
        z pozostałych (w tym ewentualnie sztafeta jeśli punkty za nią uzyskane są wyższe od
        4 pozostałych)

- przy jednakowej liczbie punktów uzyskanych przez szkoły zajmujące miejsca od I do III
        o wyższej lokacie decyduje wynik przeliczony na punkty najlepszego zawodnika, jeżeli to nie wyłoni I-III miejsca to kolejno wyniki kolejnych zawodników.

8. Zgłoszenia do dnia  18.04.2024 r. do godz. 14.00  należy dokonać zgłoszenia uczniów/szkół biorących udział w zawodach  poprzez System Rejestracji Szkółwww.srs.szs.pl.

W dniu zawodów obowiązuje oficjalne zgłoszenie listy zawodników (wygenerowanej
        z systemu SRS) potwierdzone przez Dyrekcję Szkoły i opiekuna drużyny, zawodnicy obowiązkowo muszą posiadać ważna legitymacje szkolne.

Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

9. Nagrody – dla zwycięzców przewidziane są pamiątkowe puchary, medale i dyplomy.
        10. Zasady finansowania – koszty organizacyjne pokrywa organizator, a uczestnictwa szkoły we własnym zakresie.

11. Postanowienia końcowe

• organizator zastrzega sobie prawo ostatecznej interpretacji niniejszego Regulaminu oraz zmiany terminu zawodów w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych
        • we wszystkich sprawach nie ujętych w niniejszym Regulaminie - prawo decydowania przysługuje organizatorowi
        • startujący w zawodach uczniowie bezwzględnie dostosowują się do poleceń organizatora – za zachowanie, dyscyplinę i opiekę nad swoimi zawodnikami (uczniami) odpowiedzialni są ich opiekunowie
        • uczestnicy zawodów zobowiązani są do zachowania się zgodnie z „etyką sportowca",
          w przypadku niesportowego zachowania uczestników (zawodników, opiekuna) organizator ma prawo wykluczenia ich z zawodów (zawodnika lub całej drużyny)
        • zgłoszenie do zawodów jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

Podczas zawodów opiekę nad uczestnikami sprawują ich nauczyciele (opiekunowie).

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki mogące zaistnieć podczas zawodów. Ubezpieczenie uczestników zawodów we własnym zakresie. Nauczyciele (opiekunowie) powinni posiadać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział dziecka w zawodach. Organizator zapewnia zabezpieczenie medyczne zawodów.