• Podstawy kryminalistyki...

13.01.2022

W dniu 11.01.2021 roku uczniowie klasy 3b LO Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach o profilu „Bezpieczeństwo Publiczne” uczestniczyli w zajęciach z technikiem kryminalistyki z Referatu Techniki Kryminalistycznej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Swoim doświadczeniem w pracy technika kryminalistyki podzielił się z uczniami asp. szt. Adam BASTA. Policjant omówił sposoby zabezpieczania śladów linii papilarnych, traseologicznych, mechanoskopijnych i innych. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w części praktycznej zajęć, podczas której samodzielnie spróbowali zbierać takie ślady. Zapoznali się z podstawowym wyposażeniem technika kryminalistyki, kierowanego na miejsce zdarzeń obsługiwanych przez Policję. Uczniowie poznali zadania, jakie na miejscach zdarzeń kryminalnych realizują technicy kryminalistyki.

Dziękujemy Panu Komendantowi Miejskiemu Policji w Nowym Sączu mł. insp. dr. Krzysztofowi Dymurze, dzięki któremu mogliśmy zorganizować te zajęcia.