• U Sądeckich Policjantów...

      24.03.2022

      KLASA O PROFILU „BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE” U SĄDECKICH POLICJANTÓW

      Dzień 22 marca 2022 r. przyniósł oczekiwaną od długiego czasu przez uczniów klasy o profilu „Bezpieczeństwo Publiczne” (tzw. „klasa policyjna”) wizytę w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

      Uczniów klasy 1b LO z Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach przyjął osobiście Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu mł. insp. dr Krzysztof Dymura. Okazją do wizyty był fakt wręczenia uczniom aktów nadania kolejnych stopni uczniowskich, które zdobyli oni na podstawie osiągniętych wyników w nauce po pierwszym półroczu oraz oceny z zachowania. Akty nadania stopni, obok Pana Komendanta wręczała również Dyrektor ZS w Marcinkowicach Pani Iwona Sikorska i prowadzący zajęcia Pan Grzegorz Kalina.

      Wizyta w jednostce Policji miała również na celu przybliżenie służby w Policji, poznania jej struktury organizacyjnej. Uczniowie mieli możliwość poznać zagadnienia realizowane na stanowisku kierowania jednostki Policji, tajniki pracy technika kryminalistyki, poznać broń wykorzystywaną przez policjantów. Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się prezentacja środków transportu wykorzystywanych przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

      Należy podkreślić, iż wizyty w jednostce Policji są jednym z elementów prowadzonej w szkole innowacji pedagogicznej „Bezpieczeństwo Publiczne”.

      Dziękujemy Panu Komendantowi Miejskiemu Policji w Nowym Sączu mł. insp. dr. Krzysztofowi Dymurze za umożliwienie realizacji tego przedsięwzięcia.

      Podziękowania składamy również Naczelnikowi Wydziału Prewencji nadkom. Waldemarowi Górowskiemu oraz policjantkom i policjantom za profesjonalne i rzeczowe przeprowadzenie zajęć.

       

      Tekst: Grzegorz Kalina

      Fot. Zespół Prasowy KMP Nowy Sącz

     • Pomagamy...

      24.03.2022

      Kolejne wsparcie z Powiatowego Magazynu Pomocy w Zespole Szkół w Marcinkowicach wyruszyło dziś dla potrzebujących rodzin i żołnierzy w Ukrainie.

      Dzięki niezwykłemu zaangażowaniu panów: Zbigniewa Adamskiego i Vasyla Hekało, środki czystości, środki higieniczne, koce i żywność będą dostarczone do miasta Mikołajów. Mieszkańcy są bardzo wdzięczni za otrzymane wsparcie. 

      W pakowaniu i segregowaniu darów, jak zawsze, pomagają nasze drogie panie z Obsługi pani Renia, pani Gosia i pani Kasia oraz niezawodne wolontariuszki z klas policyjnych, Julka, Daria, Wiktoria i Emilka. 

      Dziękujemy wszystkim za pomoc

     • Apel szkolny...

      21.03.2022

      18 marca podczas szkolnego apelu, pani dyrektor Iwona Sikorska odczytała list Ministra Edukacji i Nauki skierowany do Dyrektorów, Nauczycieli, Uczniów, Rodziców, Pracowników Oświaty i Samorządowców.

      Szczególnie podkreślony został następujący fragment listu:

      "(...)Drodzy Uczniowie, 

      jestem dumny, że z wyjątkową dojrzałością zareagowaliście na potrzeby Waszych rówieśników z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną, znaleźli schronieniew naszym kraju i zdecydowali się na podjęcie edukacji w polskich szkołach. Mam nadzieję,że wspólna nauka będzie dobrą okazją do wymiany doświadczeń i zacieśniania relacji.Dziękuję za wszelkie gesty solidarności z ukraińskimi uczniami. To Wy będziecie dla nichprzewodnikami w poznawaniu naszego kraju. Wiem, że sprostacie temu zadaniu.Chcę Was także zapewnić, że pomimo wojny w Ukrainie, będziecie mogli w sposób niezakłócony kontynuować naukę i przygotowywać siędo egzaminów. Jesteście bezpieczni, bo Polska jest ważną częścią NATO –najpotężniejszego sojuszu obronnego na świecie. (...)"

     • Dni otwarte szkoły...

      21.03.2022

      Serdecznie zapraszamy wszystkich Ósmoklasistów na Dzień Otwarty Szkoły, który zaplanowaliśmy na 1 kwietnia 2022 r. w godz. 9:00 - 13.00 

      Już dziś poznali ofertę i bazę naszej Szkoły goście ze szkół podstawowych z Łęki, Koniuszowej, Mogilna i Siedlec. Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję, że zajęcia zaprezentowane przez naszych uczniów były dla Was ciekawym doświadczeniem 

      Zdjęcia udowodnią, że u nas dużo się dzieje... lekcja w Muzeum, pokaz sztuk walki, pierwsza pomoc przedmedyczna, sankorolki, pokazy klas wojskowych, policyjnych i strażackich. To wszystko i jeszcze więcej dla Was - 1 kwietnia - tylko w Marcinkowicach 

      Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w promocję naszej szkoły

     • Nie zwalniamy tempa!!! 🛷🛷🛷

      18.03.2022

      Od miesiąca w naszej szkole działa Uczniowski Klub

      Sportowy Orkan Marcinkowice. Celem jego działalności

      jest popularyzacja sportów zimowych wśród młodzieży

      szkolnej.

      Dzięki zaangażowaniu pana Mariusza Jopa, trenera

      UKS Orkan Marcinkowice, w dniu wczorajszym odbył

      się kolejny wyjazd rekreacyjno-integracyjny z zakresu

      saneczkarstwa, dla uczniów naszej szkoły.

      Dzięki wsparciu Fundacji Pomyśl o Przyszłości oraz

      Firmy Fakro, wyjazd do Sankolandii w Muszynie był

      bezpłatny.

     • Animator zabaw dziecięcych...

      17.03.2022

      Na co dzień poznajemy tajniki pracy policjanta, technika kryminalistyki, uczymy się technik interwencyjnych, zajmujemy się zagadnieniami z zakresu psychologii, prawa i mediacji...

      Interesuje nas również praca z drugim człowiekiem, pracujemy z dziećmi jako wolontariusze. Dlatego postanowiliśmy rozszerzyć nasze umiejętności i odbyliśmy kurs animatora zabaw...

      Balonowe kreacje, profesjonalne malowanie twarzy, zajęcia sportowe dla dzieci, tańce integracyjne nie są już dla nas tajemnicą

      Za profesjonalne szkolenie dziękujemy animatorkom ze Stowarzyszenia Sursum Corda w Nowym Sączu.

     • Siatkówka...

      15.03.2022

      IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego w siatkówce chłopców.

      Brawo drużyna!

      Kacper Paciorek, Kacper Górski, Kacper Zięba, Jakub Mastalski, Jakub Biel, Kacper Godawski, Franciszek Smajdor, Adrian Stec, Filip Kmiecik, Jonasz Niepsuj.

      Opiekun: Krzysztof Pierzchała

      Gratulacje !!!

     • Saneczkarstwo...

      15.03.2022

      W dniu 14 marca 2022 roku uczniowie:

      - Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach,

      - Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach

      - Szkoły Podstawowej im. Stanisława i Jana Potoczków w Rdziostowie, wzięli udział w zajęciach rekreacyjno - integracyjnych z zakresu saneczkarstwa.

      Celem wyjazdu zorganizowanego przez pana Mariusza Jopa, trenera UKS Orkan Marcinkowice, była popularyzacja sportów zimowych wśród młodzieży szkolnej.

      Dzięki wsparciu Fundacji Pomyśl o Przyszłości oraz Firmy Fakro, wyjazd do Sankolandii w Muszynie był bezpłatny.

     • Pomagamy...

      15.03.2022

      Tymczasem w magazynie darów w naszej szkole, niezmiennie trwa segregowanie, liczenie, opisywanie, pakowanie darów dla Ukrainy.

      Pozdrowienia dla pana Zbigniewa Adamskiego oraz pana Wasyla Hekało, którzy dzisiaj wiozą potrzebną żywność, koce, środki higieniczne i odzież dla potrzebujących do miasta Mikołajów. Nie poradzilibysmy sobie z pracą gdyby nie ogromne zaangażowanie wolontariuszy, pań i panów z obsługi Szkoły oraz pań z zaprzyjaźnionego Koła Gospodyń Wiejskich z Marcinkowic. 

      Dziękujemy 

     • Zajęcia klasy pożarniczej...

      15.03.2022

      Wiosenna porcja energii i adrenaliny w klasie pożarniczej

      Tak trenują uczniowie klasy II na zajęciach z zakresu organizacji sieci łączności radiowej oraz uczniowie klasy I na zajęciach z podstaw rozwijania linii wężowych.

      Dziękujemy panu mł. bryg. Arkadiuszowi Nosalowi za wiosenną porcję pozytywnej energii i adrenaliny

      Zapraszamy ósmoklasistów do klasy o profilu Pożarnictwo z elementami Ratownictwa Medycznego

     • Pomagamy...

      11.03.2022

      Dziękujemy wolontariuszom: Wiktorii, Ani, Wojtkowi oraz pani Agnieszce, pani Krysi i całej społeczności zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Krasnem Potockiem za ich wkład w zbiórkę darów dla Ukrainy

     • Internat...

      11.03.2022

      Tak to z otwarciem internatu w naszej Szkole było w roku 1952...

      Tymczasem 70 lat później..., dzięki staraniom Zarządu Powiatu Nowosądeckiego na czele z Panem Starostą Markiem Kwiatkowskim, w dniu dzisiejszym część budynku szkoły została przekazana wykonawcom, którzy przez najbliższe miesiące będą prowadzić prace remontowe mające na celu:  adaptację II piętra szkoły na internat, dostosowanie budynku do przepisów ppoż., dostosowanie budynku szkoły do potrzeb osób  niepełnosprawnych.Trzymamy kciuki za pomyślną i sprawną realizację

      Dziękujemy

     • Pomagamy...

      09.03.2022

      Dzisiaj za wsparcie dziękujemy szczególnie: firmie George z Marcinkowic oraz pani dyrektor Justynie Tokarczyk z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, która koordynuje zbiórkę. 

      Pozdrawiamy także Siostrę Maritę i pana Romana Volosa, którzy organizują transport darów dla potrzebujących w Ukrainie 

      Za wielkie poświęcenie i ciężką pracę dziękujemy serdecznie paniom z obsługi szkoły oraz szkolnym wolontariuszom za to, że zawsze można na Was liczyć

      Fot. J. Tokarczyk

     • Dzień Kobiet w salonie piękności...

      09.03.2022

      Gdzie można spędzić piękniej Dzień Kobiet jak nie w salonie piękności, masażu czy gabinecie kosmetycznym?

      Wszelakich zabiegów kosmetycznych mogły doświadczyć w tym dniu panie z klasy 3 d. Ogromna rola panów też musi być w tym miejscu podkreślona. Któż jak nie "Trzech Wspaniałych" wykona dla swych pań pachnące, różnokształtne swieczuszki? A po pracy wszyscy zadbali o swe dłonie oddając je w ręce profesjonalistek. Uczniowie wzbogacili się również o wiedzę (również praktyczną) stomatologiczną i farmakologiczną.

      Za pełen wrażeń dzień dziękujemy Dyrekcji Szkoły Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych, gdzie odbył się Dzień Otwarty Szkoły.

     • Dzień Kobiet...

      09.03.2022

       

      Dziękujemy przedstawicielom Szkolnej Rady Uczniowskiej: Wiktorowi i Karolowi z kl. 3c za piękne życzenia i upominki.

      Pozdrawiamy wszystkie Panie Nauczycielki, Pracownice i Uczennice naszej Szkoły

     • Pomagamy...

      08.03.2022

      Nowy tydzień rozpoczął się kolejną "porcją" ogromnej szczodrości i dobroduszności od kolejnych darczyńców.

      Dzisiaj dary dla Ukrainy przekazała ponownie Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Sączu, pracownicy Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu oraz lokalni mieszkańcy.

      Dziękujemy za Waszą nieocenioną solidarność z potrzebujacymi 

      Pozdrawiamy z Marcinkowic