• Brawo dla Zwycięzców!

      28.02.2023

       

      Błękitne niebo, słońce i mnóstwo sportowych uśmiechów na twarzach!!!  - taka atmosfera panowała dzisiaj na stoku narciarskim Master-Ski w Tyliczu podczas Mistrzostw Powiatu Nowosądeckiego w Narciarstwie Alpejskim. Organizatorem zawodów - w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego w Marcinkowicach.

      W kategorii dziewcząt (Licealiada)

      I miejsce zajęła niepokonana Emilia Ściegienna z klasy II ac, III miejsce zajęła Julia Szczepanik z klasy Ib

      Gratulujemy!!!

      Dziękujemy wszystkim Zawodnikom i Zawodniczkom, którzy wspaniale reprezentowali naszą szkołę w zawodach. 

      Dziękujemy także panu Mariuszowi Jopowi za motywację uczniów i niezawodnej Załodze MOS PN i Master - Ski w Tyliczu za wzorową organizację ! 

     • Zajęcia z kuratorem...

      28.02.2023

      W dniu dzisiejszym odbyliśmy zajęcia z panią Beatą Starzyk, kuratorem II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Wykonujących Orzeczenia w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, jakie zadanie realizuje kurator, na czym polega nadzór nad nieletnim. Jaką karę wobec nieletniego może zastosować Sąd Rodzinny i w jakich przypadkach.

      Przedstawione została oferta instytucji, gdzie można szukać pomocy w trudnej sytuacji życiowej.

      #klasapolicyjna #klasymundurowe

     • Mierzymy wysoko 🧗

      28.02.2023

      Uczniowie Oddziału Przygotowania Wojskowego spędzili wyjątkowo aktywny dzień poznając podstawy wspinaczki ściankowej, technikę wiązania węzłów i obsługi lin.

      Kolejnym etapem zajęć było szkolenie z zakresu podstawy wspinaczki, asekuracji partnera za pomocą podstawowych przyrządów asekuracyjnych, techniki poruszania się po trawersie. Wszystkie zajęcia realizowane były na ściance wspinaczkowej w hali sportowej przy naszej szkole.

      Zajęcia były doskonałą formą rozwoju ruchowego, poprawy kondycji fizycznej i koordynacji ruchowej dla uczniów.

      Uprawianie wspinaczki wspomaga także rozwój kompetencji przestrzennych, uczy nas odpowiedzialności i koncentracji, a nade wszystko pomaga pokonać własne bariery fizyczne i psychiczne.

      Zajęcia prowadzili wykwalifikowani instruktorzy z 6 Batalion Dowodzenia w Krakowie oraz pan Mariusz Jop - nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole.

      Dziękujemy😊

      #klasapolicyjna #klasymundurowe #klasawojskowa #dobraszkoła #ósmoklasiści #nowysącz #OPW #wychowaniefizyczne

     • Saneczkarstwo...

      28.02.2023

      Mamy kwalifikacje !!! 🛷🛷🛷

      Nasi zawodnicy zakwalifikowali się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzież.

      Dzisiaj rusza pierwszy dzień zmagań w kategorii jedynek.

      Kibicujemy i trzymamy kciuki 💪💪

     • Klasy pożarnicze "w akcji"

      24.02.2023

      Uczniowie klas pożarniczych skorzystali dziś z dobrej pogody i przystąpili do zajęć z zakresu rozwijania i zwijania węży pożarniczych. Były to pierwsze zajęcia praktyczne z wykorzystaniem sprzętu pożarniczego w tym roku. Uczniowie klasy pierwszej pozyskali wiedzę w zakresie techniki rozwijania i zwijania węży, natomiast uczniowie klasy drugiej służyli kolegom młodszym pomocą oraz posiadaną wiedzą.

      Dzisiejsze zajęcia na świeżym powietrzu udowodniły wszystkim, że ćwiczenia praktyczne to jest coś, za czym wszyscy tęsknili!

      Nad całością czuwał mł. bryg. Arkadiusz Nosal

     • Powiatowe Centrum Sportu

      24.02.2023

      Zaczynamy!!😃

      Ruszyła budowa drugiego etapu Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach.

      Przypominamy, że tuż przy Hali sportowej ze strzelnicą powstaje kompleks zewnętrzny, w skład którego wchodzą: basen, boisko wielofunkcyjne, kort tenisowy,  pole do gry w squasha, bieżnie, siłownia zewnętrzna.

      Ekipie budowlanej życzymy powodzenia i dobrej pogody!

     • Pączek dla Afryki

      24.02.2023

      W dniu 23.02.2023 r. została przeprowadzona w naszej szkole akcja „Pączek dla Afryki”.  W ramach tej akcji Polscy Misjonarze Kapucyni pozyskują środki na projekty realizowane w Republice Środkowoafrykańskiej oraz w Czadzie. Datki zostaną przeznaczone na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację i budowę kolejnych studni głębinowych. Nasi uczniowie oraz nauczyciele nie zawiedli. Podczas kiermaszu cukierniczego zostało zebrane 800 złotych!

      Dziękujemy za otwartość Waszych serc!

      Opiekun akcji: pani mgr Alina Dziewięcka

     • Niezwykły gość...

      23.02.2023

      Odwiedził nas dzisiaj niezwykły Gość - Pan Zbigniew Adamski, który od roku z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem, narażając swoje życie i zdrowie, wytrwale pomaga mieszkańcom i żołnierzom na froncie wojennym w Ukrainie.

      Dziękujemy wolontariuszom i wszystkim, którzy bezinteresownie wspierali i wspierają akcje i zbiórki dla Ukrainy.🇺🇦🇺🇦🇺🇦

      Życzymy dużo siły i zdrowia.

      Dziękujemy i podziwiamy! ❤

     • Saneczkarze...

      22.02.2023

      Przygotowania do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży idą pełną parą. Dzisiaj w Starym Smokowcu nasi zawodnicy odbywają trening w saneczkarstwie lodowym. Celem prowadzonych zajęć jest doskonalenie techniki prawidłowego startu saneczkarza.Nad prawidłowym przebiegiem szkolenia czuwają Trenerzy Kadry Narodowej Juniorów w Saneczkarstwie Lodowym pan Dariusz Ziarno i pan Andrzej Kupczyk.

     • Edukacja prawna....

      21.02.2023

      Po raz pierwszy teoria została przekuta na praktykę. Zagadnienia teoretyczne realizowane w ramach przedmiotu Bezpieczeństwo Publiczne, zobaczyliśmy w sądzie, biorąc bezpośredni udział w rozprawie sądowej i realizując zajęcia z sędzią Sądu Rejonowego w Nowym Sączu .

      Mieliśmy możliwość dowiedzieć się czy obecność oskarżonego lub poszkodowanego na rozprawie ma wpływ na wyrok. Jakie czynniki wpływają na wysokość wyroku. Odbyliśmy dyskusję z Panem sędzią dokonując oceny, czy wyrok był sprawiedliwy. W większości zgodnie uznaliśmy, że tak. Dowiedzieliśmy się jakie są przyczyny umorzenia niektórych spraw, ze względu na brak dowodów i domniemania niewinności. Omówiona została praca grafologa, czym różni się kryminologia od kryminalistyki. Dowiedzieliśmy się jaki wymogi należy spełnić, aby zostać sędzią w Polsce. Na zakończenie zajęć zwiedziliśmy gmach sądu, przyjazny pokój przesłuchań dla dzieci.

     • Warsztaty...

      20.02.2023

      „Świadomy to bezpieczny senior – Bądź Czujny”.

      W dniu 19 lutego wzięliśmy udział w policyjnych warsztatach dla seniorów, dotyczących cyber-przestępstw, profilaktyki zdrowia osób starszych, bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

      Wspólnie z przedstawicielami Dziennego Klubu Seniora w Nowym Sączu, przygotowaliśmy scenkę dotyczącą oszustwa "na wnuczka."

      Dziękujemy za zaufanie...

      Zobacz więcej....

      https://rdn.pl/156299/nowosadeccy-seniorzy-spotkali-sie-na-policyjnych-warsztatach-o-bezpieczenstwie-gospodarzem-byla-parafia-sw-malgorzaty/?fbclid=IwAR22qP-HXubPVAfVv_Y7adpB8yLZGwN2bSovcREU2DAn1lKrUD7GJ1VZjOU

     • Trenujemy 🛷💪🛷

      20.02.2023

      Uczniowie naszej szkoły wyruszyli na tygodniowy obóz szkoleniowym w Starym Smokowcu. Będą trenować i przygotowywać się do Eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się 27.02.2023 roku.

      Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów...

     • Kocha... Lubi... Szanuje...❤️

      15.02.2023

      Niezwykle romantycznie i walentynkowo było wczoraj w naszej szkole.

      Poczta walentynkowa, serduszkowe lizaki, foto-budka, dedykacje muzyczne oraz przyjazna atmosfera sprawiły, że 14 lutego był dla nas dniem radosnym i wyjątkowym.

      Dziękujemy Szkolnej Radzie Uczniowskiej oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia.

      Życzymy Wam dużo miłości, optymizmu i uśmiechu!

     • Gratulujemy i podziwiamy saneczkarskie postępy naszych uczniów!

      10.02.2023

      Brawo dla Zuzanny Kwiecińskiej z klasy I b oraz dla Oliwiera Hajduka z klasy III b, którzy w ostatnich tygodniach trenowali saneczkarstwo naturalne na torze w Campill we Włoszech.

      Oliwier brał także udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w saneczkarstwie naturalnym FIL Junior European Championship on Luge on Natural Track w Mariazell w Austrii, gdzie zajął 5 miejsce w dwójkach (partner Nikolas Dawidowski), 5 miejsce drużynowo (partnerka Paulina Lipi) oraz 16 miejsce w jedynkach.

      Dziękujemy trenerom za zaangażowanie i motywację.

      Wszystkim "naszym" saneczkarzom życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów.

      Jesteśmy z Was dumni!