• Porozumienie o współpracy z jednostką patronacką OPW

      30.08.2023

      30 sierpnia 2023 r. podpisane zostało POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY w zakresie realizacji zajęć praktycznych w oddziale przygotowania wojskowego (OPW) przez patronacką jednostkę wojskową.

      Porozumienie podpisali: Dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach pani Iwona Sikorska oraz Dowódca 6 Batalionu Dowodzenia w Krakowie pan ppłk Piotr Szołomicki.

      Celem porozumienia jest konieczność zrealizowania programu szkolenia uczniów w oddziale przygotowania wojskowego w zakresie praktycznych umiejętności przydatnych w służbie wojskowej, kształtowania postaw patriotycznych i obronnych, jak również wspólnego działania na rzecz obronności państwa oraz rozwijania wśród młodzieży poczucia odpowiedzialności i miłości Ojczyzny.

      Fot. 6 Batalion Dowodzenia w Krakowie

     • Niezawodni Strażacy!

      28.08.2023

      Gwałtowne burze w ostatni weekend niestety nie oszczędziły terenu naszego szkolnego parku.

      Wichura uszkodziła kilkanaście drzew w szkolnej alejce i kilka drzew powyżej budynku szkoły...

      Za ogromne wsparcie w usuwaniu skutków wichury dziękujemy pięknie niezawodnym strażakom z PSP w Nowym Sączu, OSP w Krasnem Potockiem oraz OSP w Klęczanach.

     • Zakończenie prac tuż... tuż...

      25.08.2023

      Przedostatni tydzień wakacji to kolejna porcja remontów i modernizacji w naszej szkole!

      W pokojach na I piętrze Internatu wykładana jest podłoga, zamontowano lampy i gniazdka, w łazienkach ułożono płytki. Przed nami, w ostatnim tygodniu wakacji, malowanie korytarza, dalszy montaż wykładzin podłogowych, montaż drzwi oraz ogrom prac porządkowych... 

      Meble już gotowe!

      Przypominamy, że zebranie wszystkich wychowanków internatu wraz z rodzicami odbędzie się 31 sierpnia tj. czwartek o godz. 16.30 w sali gimnastycznej w budynku szkoły.

      Do zobaczenia!

     • Remontujemy!

      18.08.2023

      Remonty i prace porządkowe w naszej szkole idą pełną parą!

      W nowych pokojach internatu widzimy już jasne, ciepłe kolory, montowane są lampy.

      W łazienkach układane są płytki. Odnowiona została boczna klatka schodowa między I a II piętrem internatu, która nie była remontowana pod ponad 20 lat! Pomalowano ściany i ułożona została nowa podłoga. Lamperie przykryje specjalna mozaika i zamontowana będzie nowa, bezpieczna balustrada.

      Meble prawie gotowe! Będzie pięknie i wygodnie!

      Odświeżona sala komputerowa na I piętrze także już gotowa!

      Pozdrawiamy ekipę budowlaną i pracowników obsługi szkoły, którzy dzielnie "walczą", by zdążyć z pracami i porządkami na czas!  

      Dziękujemy !!! 

     • Gdy hortensje kwitną...

      14.08.2023

      Gdy hortensje kwitną..., a te nasze - szkolne dosłownie "eksplodują" tysiącem kwiatów, to oznacza, że już niedługo rozpoczniemy nowy rok szkolny...

      Ale spokojnie... do 4 września jeszcze 3 tygodnie, więc odpoczywajcie i leniuchujcie!

      W naszej szkole okres wakacji to czas bardzo intensywnych remontów i prac budowlanych.

      Panowie z obsługi szkoły wyremontowali gabinet zastępcy dyrektora oraz pracownię informatyczną. W planie mamy jeszcze remont gabinetu psychologa szkolnego. Panie z obsługi porządkują sale i pracownie oraz pokoje internatu na II piętrze.

      Ekipa budowlana bardzo intensywnie pracuje nad przebudową jednego skrzydła pierwszego piętra budynku, gdzie już niebawem uruchomimy dodatkowe pokoje dla wychowanków internatu. Obecnie trwają prace dotyczące wymiany instalacji elektrycznej i sanitarnej. Pokoje są przygotowywane do malowania, w łazienkach układane będą płytki i montowane pozostałe wyposażenie. Zakupiona będzie pralka i zmywarka na potrzeby uczniów.

      Przypominamy, że tuż przy naszej szkole powstaje piękny i nowoczesny kompleks sportowy wchodzący w skład Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach. Obiekt ma być oddany do użytku jesienią tego roku! W najbliższych dniach będzie montowany basen, widać już kształt boiska, kortu i innych sportowych udogodnień.

      Tutaj będziemy grać, pływać, biegać, rozwijać swoje sportowe pasje i uczyć się zasad fair play.Wszystkim, którzy bardzo ciężko tutaj pracują - dziękujemy! Życzymy dużo siły i wytrwałości.

      Pięknie dziękujemy Zarządowi Powiatu Nowosądeckiego za nieocenione wsparcie i ogromne zaangażowanie w rozwój naszej szkoły.