• Opłaty za internat od 1 września 2024/2025

21.07.2024

Informujemy, że od 1 września 2024 r. opłata za pobyt w internacie wynosi 130 zł za miesiąc.

Wysokość opłaty za całodzienne wyżywienie wynosi 27,40 zł

Śniadania 6,50 zł

Dwudaniowy obiad 14,40 zł

Kolacja 6,50 zł.

Dalsze informacje dotyczące zamieszkania w szkolnym internacie będą przekazane na zebraniu z rodzicami i wychowankami, które planujemy zorganizować 29 sierpnia br.

Szczegóły podamy niebawem.

• Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Nie mierz człowieka tym, co osiągnął,

ale tym, co przezwyciężył, aby osiągnąć sukces....

/gen. George S. Patton/

Przypominamy, że do jutra - tj. 4 lipca (czwartek), absolwenci klas ósmych mogą składać wniosek

wraz z wymaganymi dokumentami o przyjęcie do klasy I na nowy rok szkolny 2024/2025!

Szczegóły dotyczące rekrutacji do klas mundurowych znajdują się tutaj: REKRUTACJA

Kandydaci, którzy nie złożyli jeszcze wniosku, bądź nie wybrali jeszcze szkoły logują się tutaj: NABÓR SZKÓŁ

Dla zainteresowanych rekrutacją do szkolnego Internatu, szczegóły dostępne są tutaj: INTERNAT

Zapraszamy!

• WSPOMNIENIA I PODZIĘKOWANIA

01.07.2024

W dniach od 2 do 15 czerwca br. uczniowie klas pożarniczych Zespołu Szkół  m. Władysława Orkana w Marcinkowicach uczestniczyli w 15 obozie szkoleniowym, który w bieżącym roku ponownie zorganizowany został w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Nadleśnictwa Choczewo „Leśne Wakacje” w Białogórze, gdzie zorganizowana była baza obozu, oraz w oparciu o Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej  w Choczewie, powiat Wejherowski, gdzie realizowane były zajęcia praktyczne ze sprzętem pożarniczym.

Organizacja obozu szkoleniowego dla młodzieży nie powiodłaby się gdyby nie wielka pomoc ze strony wszystkich zaangażowanych osób  - pracowników Starostwa Powiatowego w Wejherowie,  z którym Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu od lat współpracuje w różnych dziedzinach.

Tegoroczna jubileuszowa edycja obozu to dodatkowy dowód na wzorową współpracę pomiędzy Starostwem Powiatowym w Nowym Sączu a Starostwem Powiatowym w Wejherowie.

Uczniowie doskonalili umiejętności w zakresie gaszenia pożarów ale również mieli możliwość w praktyce wykonywać działania związane z ratownictwem wodnym – ćwiczenia na akwenie wodnym Jeziora Żarnowieckiego. Uczniowie ćwiczyli posługiwanie się silnikowym sprzętem ratowniczym i pompowym, ale również zdobyli cenne doświadczenia związane  z organizacją życia w skoszarowanym systemie służby.

Wszystkie założone cele zostały osiągnięte, zatem jest rzeczą stosowną złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym osobom, które bez wątpienia przyczyniły się do realizacji założeń obozu klas pożarniczych:

- Firmie MONTER Robert Małek,

- Firmie BIZON Mateusz Pasiud,

- DrukarniI Netrium Grzegorz Węglowski

- Firmie Tradycja Fabryka Okien Łukasz Tomoń,

- Panu Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Pucku bryg. Wojciechowi Wanatowi,

- Panu Komendantowi Miejskiemu PSP w Nowym Sączu st. bryg. Pawłowi Motyce,

- Panu Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie bryg. Markowi Lniskiemu,

- Panu Nadleśniczemu Hubertowi Mikosiowi, Zastępcy Nadleśniczego Nadleśnictwa Choczewo Joannie Witkowskiej oraz Pani sekretarz Wioletcie Syrewicz,

- Pani Katarzynie Hetmańskiej  Kierownikowi OSW Leśne Wakacje,

- Panu Naczelnikowi jednostki OSP Choczewo Karolowi Wojciechowskiemu,

- Panu Naczelnikowi Wydziału Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Wejherowie Piotrowi Syrockiemu,

_ Pani Beacie Dolnej – właścicielce restauracji w której zorganizowane było wyżywienie,

- Panu Andrzejowi Soboniowi - Dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Choczewie, a zarazem Radnemu Powiatu Wejherowskiego,

- Prezesowi Firmy Trans-Usługi Połeć z Gorlic Antoniemu Połeciowi,

- wszystkim tym, dzięki którym udało się po raz 15 zorganizować i zrealizować założenia obozu pożarniczego.

Ogrom ludzi dobrego serca, który w roku bieżącym dokonał cudów, aby obóz mógł się odbyć jest wielki!!!

Największe jednak podziękowania należą się całej Kadrze Obozu, wszystkim funkcjonariuszom PSP i OSP, wychowawcom, którzy nieodpłatnie poświęcili swój cenny czas aby wspomóc proces kształcenia młodzieży.

Z taką ekipą ludzi każda droga staje się prosta i równa.

Do zobaczenia za rok!!!

mł. bryg. Arkadiusz Nosal