• Sprzęt ochrony układu oddechowego...

      29.11.2021

      W ramach zajęć pożarnictwa prowadzonych przez mł. bryg. Arkadiusza Nosala funkcjonariusza Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, odbyliśmy zajęcia dotyczące sprzętu ochrony układu oddechowego.

      W trakcie zajęć mogliśmy nauczyć się obsługi, użytkowania i konserwacji aparatów powietrznych i masek. W części praktycznej zajęć mieliśmy możliwość sprawdzenia jak wygląda praca w aparacie powietrznym.

     • Unihokej...

      23.11.2021

      Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w unihokeju dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych.

      Opiekun drużyny: pan M. Jop

      Dziękujemy za reprezentowanie szkoły

     • Pomoc postpenitencjarna...

      19.11.2021

      W dniu 16 listopada uczniowie klas policyjnych wzięli udział warsztatach dotyczących pomocy postpenitencjarnej organizowane przez pana Krzysztofa Jasińskiego wykładowcę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

      W ramach zajęć odbyło się spotkaniu online z byłymi więźniami - mieszkańcami Ośrodka Readaptacyjnego Fundacji Pomost w Zabrzu, założonej w 2012 roku z inicjatywy Edwarda Szeligi, byłego więźnia. Fundacja wspiera osoby opuszczające zakłady karne i ich rodziny.

      Kolejnym punktem zajęć było spotkanie z Sędzią Penitencjarnym, który opowiedział o swojej pracy i roli Sądu Penitencjarnego w procesie resocjalizacji osadzonych.

     • Zajęcia klasy policyjnej...

      17.11.2021

      W dniu 17 listopada 2021 r. uczniowie klasy 3d LO ZS w Marcinkowicach o profilu BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem podmiotu zajmującego się ochroną osób i mienia. W ramach „Bloku – ochrona osób i mienia”, uczniowie odwiedzili firmę VIP Security System w Łącku, gdzie zostali przyjęci przez Prezesa Zarządu, pana Adama Wojtasa.

      Dzięki uprzejmości kierownictwa firmy, jej pracownicy zapoznali uczniów z zasadami funkcjonowania tego podmiotu, zadaniami i systemem pracy pracowników ochrony. Mieli możliwość zwiedzenia stanowiska monitoringu firmy, a także wyposażeniem pracowników w środki ochrony osobistej oraz sprzęt transportowy.

      Należy przypomnieć, iż wymiernym wynikiem dotychczasowej współpracy pomiędzy naszą szkołą, a VIP Security System jest fakt, iż uczniowie mieli możliwość wyjazdu na eliminacje do Turnieju Klas Policyjnych do Szkoły Policji w Katowicach, a także realizowali w Ośrodku Szkolenia VIP Security System szkolenie z zakresu pracownika służby porządkowej i informacyjnej imprezy masowej.

     • Rozwijamy nasze umiejętności...

      15.11.2021

      Pod czujnym okiem Instruktora, uczniowie klas mundurowych ćwiczyli normę czasową w ładowaniu magazynków amunicją typu „zbijak” kal. 223 rem oraz 9 mm. Warto tutaj podkreślić, że ładowanie magazynka jest naturalną czynnością dla osób, które w przyszłości wybiorą pracę w służbach mundurowych i będą miały styczność z bronią. Celem prowadzonych zajęć jest utrwalenie umiejętności szybkiego prawidłowego ładowania magazynków broni, będącej na wyposażeniu służb.

     • Niech żyje Niepodległa!!!

      15.11.2021

       11 listopada...w Marcinkowicach niebo błękitne... cudownie, biało-czerwono wokół...i uczucie wielkiej dumy i radości, że możemy świętować Narodowe Święto Niepodległości...Jesteśmy dumni także z naszych uczniów - młodych patriotów, którzy reprezentowali w dniu dzisiejszym Szkołę podczas mszy św. patriotycznej w Kościele Parafialnym w Marcinkowicach oraz podczas Apelu okolicznościowego prowadzonego przez Ks. Sebastiana Musiała na miejscowym Cmentarzu Wojennym. Uroczystość wzbogaciła obecnosć pocztów sztandarowych Zespołu Szkół w Marcinkowicach oraz Szkół Podstawowych z Marcinkowic i Rdziostowa.

      Dziękujemy za obecność i wspólne śwętowanie!

      Poczet sztandarowy: Krzysztof Nowak, Dawid Ligarski, Bartłomiej Gałysa

      Warta przy grobach Legionistów: Natalia Słaby, Daria Chramęga, Julia Zajączkowska, Maja Ponisz, Adam Zają,c Mikołaj Salabura, Paweł Tadych, Krzysztof Sikorski,

      A także:Franciszek Smajdor i wielu  absolwentów Szkoły, których serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za niezwykły koncert patriotyczny Orkiestry Parafialnej.

     • Szkoła do hymnu!

      15.11.2021

      Społeczność Zespołu Szkół w Marcinkowicach z niezwykłym zaangażowaniem uczciła kolejną, 103. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

      Punktualnie o godz 11.11, w ramach akcji MEiN "Szkola do Hymnu",

      uczniowie klas mundurowych uroczyście odśpiewali hymn narodowy.  

      Poczet sztandarowy oraz pięknie powiewajace flagi zdobiące budynek i otoczenie Szkoły  sprawiły, że atmosfera była niezwykle patriotyczna.

      Po apelu, delegacja uczniów klas wojskowych wraz z panią Dyrektor Iwoną Sikorską, panią Anetą Hajdugą oraz panem Lucjanem Kantorem uczciła także pamięć żołnierzy spoczywających na miejscowym Cmentarzu Legionistow.

      Serdeczne podziękowanie kierujemy do pana Dyrektora Wiesława Gródka za organizację dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy także 

       pani Marii Zając, pani Anecie  Próchnickiej oraz panu Lucjanowi Kantorowi za niezawodne wsparcie.

     • Szukamy lidera...

      08.11.2021

      Droga do podjęcia służby w jednostkach mundurowych jeszcze długa, ale chcemy, aby każdy z nas rozwijał się w różnych dziedzinach, doskonalił swoje umiejętności i szukał swoich mocnych stron.  Dlatego codziennie pracujemy nad sobą...   
      W ramach dzisiejszych zajęć szukaliśmy lidera, który najczęściej wyłania się w najmniej oczekiwanym momencie, potrafi wykrzesać z nas dodatkowe zasoby energii, bierze na siebie odpowiedzialność dowodzenia, jeżeli będzie potrzeba wspomoże słabszego, pomimo zimna, błota i innych przeciwności poprowadzi nas do wyznaczonego celu.
      Tego chcemy uczyć się w murach naszej szkoły…

     • Poznaj Polskę

      03.11.2021

      Miło nam oznajmić, że nasza Szkoła została zakwalifikowana do przedsięwzięcia MEiN "Poznaj Polskę", którego celem jest wsparcie szkół oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego.

      Pragniemy przybliżyć młodym ludziom nasze dziedzictwo narodowe i kulturowe, a wsparcie finansowe z programu pokryje znaczną część kosztów wycieczki.

      Planujemy 3 - dniowy wyjazd do Warszawy, w programie przewidziane jest zwiedzanie m.in.:

      Centrum Nauki Kopernik,

      Muzeum Powstania Warszawskiego,

      Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN,

      Muzeum Fryderyka Chopina,

      Zespół Zabytkowych Cmentarzy Wyznaniowych na Powązkach, Historyczny Zespół Miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem.

      Dalsze szczegóły dostępne niebawem u pani Elżbiety Gibas, pani Adriany Jakubczak i pana Kamila Malickiego.

     • Powrót do przeszłości...

      02.11.2021

      Uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły doświadczyli niezwykłej, żywej lekcji historii przeprowadzonej w Dworze Morawskich oraz w Parku Dworskim otaczającym Zespół Szkół w Marcinkowicach.

      Pomysłodawcą projektu jest Pan Lucjan Kantor, nauczyciel sztuk walki w naszej Szkole oraz wielki miłośnik historii i rekonstrukcji historycznych.

      Dzięki współpracy z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznych 1PSP AK oraz przy wsparciu pana Oskara Brody i Przemysława Bukowca, mogliśmy przenieść się w lata 30 i 40 XX wieku. Stroje, charakteryzacja, rekwizyty ale nade wszystko wyjątkowa atmosfera sprawiły, że ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

      Efekty naszej pracy pokazują załączone zdjęcia.

      Wystąpili: Iwona Sikorska, Maria Zając, Lucjan Kantor, Natalia Rybska, Ewelina Maurek, Kamila Mróz, Agnieszka Banach, Krzysztof Nowak, Patryk Mróz, Bartek Gałysa, 
      Przed nami, już niebawem, kolejna, żywa lekcja historii...
      Zapraszamy na "Noc w Muzeum"...
      ​​​​​​​Szczegóły wkrótce...

     • Delegacja partnerskiego Powiatu Wejherowskiego...

      29.10.2021

      W dniu 28 października odbyło się bardzo miłe spotkanie w Zespole Szkół w Marcinkowicach z niezwykłymi Gośćmi.

      Odwiedziła nas delegacja partnerskiego Powiatu Wejherowskiego na czele ze starostą Panią Gabrielą Lisius, wicestarostą Panem Jackiem Thiel, Panią Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie Dorotą Nowicką-Klimowicz, a także Pan Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski, Pani Sekretarz Powiatu Nowosądeckiego Monika Dziedzina, Pani Dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Justyna Tokarczyk.

      Mamy nadzieję na owocną współpracę na linii Kaszuby - Sądecczyzna😇

      Fot. Justyna Tokarczyk

  • Galeria zdjęć

    brak danych