• Zajęcia praktyczne klas pożarniczych

      12.10.2021

      W dniu 1 października w naszej szkole pojawił się samochód Specjalny Ciężki Ratownictwa Technicznego (SCRt) z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Wizyta nieprzypadkowa, bo związana z zajęciami z zakresu ratownictwa technicznego. Jak wiadomo uczniowie najstarszych klas pożarniczych co roku uczestniczą w szkoleniu podstawowym strażaków ratowników OSP, podczas którego należy pozyskać wiedze również z tematyki związanej z ratownictwem technicznym. Dzięki niezawodnemu wsparciu procesu edukacji młodzieży z klasy pożarniczej które zostaje jest nam udzielane przez Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu, mogliśmy w praktyce ćwiczyć  z wykorzystaniem hydraulicznego i pneumatycznego sprzętu ratowniczego. Mogliśmy zobaczyć jak bardzo ważnym sprzętem w działaniach ratownictwa drogowego i technicznego są te zestawy. Nasze działania prowadzone były pod okiem naszego wykładowcy mł. bryg. Arkadiusza Nosala oraz asp. Krzysztofa Krzyśko z JRG nr 1 PSP w Nowym Sączu. Swoją wiedzą w przedmiotowej materii podzielili się również absolwenci naszej klasy pożarniczej – sekc. Michał Mól z KM PSP Kraków oraz druhowie Grzegorz Jodłowski z OSP Olszana i Michał Śledź z OSP Naszacowice, którzy przejechali aby wesprzeć zajęcia swoimi wiadomościami i wiedzą.

      Wszystkim którym na sercu leży wsparcie działalności naszej klasy pożarniczej serdecznie dziękujemy i oczywiście prosimy o więcej!!!

      mł. bryg. mgr inż. Arkadiusz Nosal

     • Licealiada Młodzieży 2021/22.

      01.10.2021

      Wielkie brawa i gratulacje dla uczniów Zespołu Szkół z Marcinkowic. Sukces chłopców -I miejsce i dziewcząt - II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych - Licealiada Młodzieży 2021/22.

      Podziękowania dla nauczycieli wychowania fizycznego - panów: Krzysztofa Pierzchały i Mariusza Jopa za przygotowanie młodzieży.

     • Europejski Dzień Języków Obcych

      27.09.2021

      Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie poznali wiele faktów i ciekawostek na temat języków europejskich oraz mieli szansę sprawdzić swoją wiedzę z zakresu znajomości flag, idiomów oraz odgłosów zwierząt w różnych językach. Kolejną atrakcją była krótka nauka języka rosyjskiego z szczególnym naciskiem na cyrylicę, zakończona quizami, które uczniowie rozwiązywali na tablicy interaktywnej. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnicy byli nagradzani pysznymi babeczkami z flagą państw europejskich. Dodatkowym elementem był krótki Konkurs wiedzy o językach, którego wyniki poznamy już niebawem. Na zakończenie dzisiejszych obchodów chętni uczniowie oraz nauczyciele wykonali wspólny taniec belgijski, tzw. „belgijkę”. Mamy nadzieję, że dzięki takim wydarzeniom uda nam się zachęcić młodych ludzi do nauki języków obcych, które stanowią niezbędny element funkcjonowania w dzisiejszym świecie.
      Poniżej link do dzisiejszej prezentacji na temat języków obcych oraz do strony Europejskiego Dnia Języków Obcych.

     • Święto Spadochroniarzy

      27.09.2021

      W dniu 24 września uczniowie klas o profilu Przysposobienie Wojskowe Zespołu Szkół w Marcinkowicach uczestniczyli w uroczystościach  z okazji Święta 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie. Uroczystości połączone były z rocznicą JW - 6 batalionu logistycznego oraz 80. rocznicą utworzenia Samodzielnej Brygady Spadochronowej.

      W programie znalazły się m.in.: uroczysty apel,  defilada, wspólny poczęstunek oraz zwiedzanie Izby Pamięci Spadochroniarzy przy siedzibie 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie.Uczniowie naszej Szkoły mieli również okazję zamienić kilka słów w języku angielskim z naszymi sojusznikami zza "wielkiej wody".Serdecznie dziękujemy Organizatorom za zaproszenie. Dziękujemy także panu por. Stanisławowi Badowskiemu z jednostki patronackiej - 6. batalionu dowodzenia z Krakowa oraz pani Paulinie Dareckiej za organizację wyjazdu, a także wszystkim nauczycielom - opiekunom za wsparcie i zaangażowanie.

      Cieszy nas fakt, że wielu absolwentów naszej Szkoły to czynni żołnierze zawodowi, studenci Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu i Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Jesteśmy z nich bardzo dumni, życzymy żołnierskiej wytrwałości i odwagi.

      Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości, obecni uczniowie klas mundurowych "zamienią" szkolne mundury na te profesjonalne i tym samym zasilą szeregi zawodowych żołnierzy WP.

      Zdj. L. Kantor

     • Międzynarodowa konferencja na temat bezpieczeństwa w okresie pandemii

      27.09.2021

      W dniu 23 września uczniowie klas II i III liceum o profilu Bezpieczeństwo Publiczne wraz z panią dyrektor Iwoną Sikorską oraz panią Marią Zając uczestniczyli w niezwykłej międzynarodowej konferencji pn."Bezpieczeństwo mieszkańców Sądecczyzny w okresie pandemii - zagrożenia i wyzwania organizacyjne".Organizatorami wydarzenia byli:Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie IPA - Sekcja Polska i Region Nowy Sącz.Zaproszeni goście wysłuchali bardzo ciekawych wystąpień przedstawicieli służb mundurowych, medycznych,  pracowników naukowych, samorządowych i innych jednostek szczególnie zaangażowanych  w walkę z pandemią.Dziękujemy serdecznie Organizatorom za zaproszenie. Składamy wyrazy szacunku i uznania dla służb mundurowych i medycznych za poświęcenie i trud codziennej pracy.

     • Święto Spadochroniarzy

      27.09.2021

      W ramach obchodów Święta Spadochroniarza, nasza szkoła zorganizowała szereg wydarzeń. Pierwszym z nich była prelekcja wygłoszona przez p. Grzegorza Grzywnę, instruktora największej szkoły spadochronowej w Polsce. Następnie, uczniowie odwiedzili Izbę Pamięci Spadochroniarzy przy siedzibie 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie. Zwieńczeniem obchodów będzie udział uczniów klas wojskowych w uroczystościach zorganizowanych przez jednostkę patronacką w Krakowie.

     • Integracja

      27.09.2021

      W ramach zajęć integracyjnych Wychowawcy  klas I ac oraz III c zorganizowali dla uczniów grę w paintball w zaprzyjaźnionym "Paintball Nowosądecki" w  Marcinkowicach. Mimo chłodnej pogody, nastroje i emocje były bardzo gorące.Młodzież usprawniła kondycję fizyczną i spostrzegawczość. Nie zabrakło też pysznej kiełbaski i ciekawych  dyskusji przy ognisku.

     • Indywidualne wyposażenie

      07.09.2021

      Dopasowanie indywidualnego wyposażenia żołnierza  jest podstawową zasadą prawidłowego przygotowania do wykonania zadania i niezbędnym elementem szybkiego dobywania broni.
      Mając na celu uporządkowanie i przypomnienie wiadomości z tego zakresu, pierwsze zajęcia w nowym roku szkolnym uczniowie klas wojskowych poświęcili na skompletowanie wyposażenia, uporządkowanie sprzętu.
      Kolejna część zajęć została poświęcona na przypomnienie zasad posługiwania się bronią, postawy strzeleckie, przećwiczono szybkie dobycie broni, wymianę magazynka, broni zapasowej.

     • Tuż przed pierwszym dzwonkiem...

      25.08.2021

      Nie próżnowaliśmy wakacyjnie... - nic a nic!

      Oto tylko niektóre efekty wakacyjnych prac remontowych i modernizacyjnych w naszej Szkole.

      Jest świeżo, nowocześnie, bezpiecznie i przyjaźnie.

      Serdeczne podziękowania dla Organu Prowadzącego Szkołę - Powiatu Nowosądeckiego - za finansowe wsparcie. 

      Wielki ukłon i podziękowanie dla dla Pracowników Obsługi Szkoły orqz dla Ekipy Remontowej za wytrwałość i niezwykle ciężką pracę.

      Działamy dla Was drodzy Uczniowie!

      Kolejne  zmiany zobaczycie "na żywo" - już za tydzień.

      Do zobaczenia!

  • Galeria zdjęć

    brak danych