• Zakończenie obozu klas wojskowych - dzień 5.

Zakończył się właśnie obóz kondycyjno- szkoleniowy klas wojskowych.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości, determinacji oraz zdobytych nowych doświadczeń i umiejętności.

Dziękujemy serdecznie Opiekunom:

🔹️ pani Elżbiecie Gibas

🔹️ panu Mariuszowi Jopowi

🔹️ panu Lucjanowi  Kantorowi

🔹️ panu Pawłowi Rogodzinskiemu,

a także Partnerom:

🔸️ Stowarzyszeniu Ranger Survival Club

🔸️ Żołnierzom z 6 Batalionu Dowodzenia z Krakowa

🔸️ panu Maciejowi Halczakowi ze Strzelnicy Atut Training Center z Mochnaczki Wyżnej

za niezawodność, profesjonalizm i  przyjazną atmosferę.

Na koniec tygodnia życzymy wszystkim dużo słońca i zasłużonego odpoczynku.

Przekazujemy także żołnierskie pozdrowienia i najpiękniejsze  życzenia dla naszych kochanych Mam ❤️❤️❤️  w dniu Ich Święta.

• Białogóra - dzień 2.

25.05.2023

Na podział bojowy udała się klasa druga, która w trakcie zajęć ćwiczyła elementy musztry, obsługę pilarek, rozwinięcia bojowe. Główną atrakcją okazały się ćwiczenia z pianą gaśniczą. W tym samym czasie klasa 3 c wykorzystywała swoją wiedzę z obsługi pilarek przygotowując drewno na ognisko. Klasa 1 c odbyła szkolenie KPP. W godzinach popołudniowych odbyły się poszukiwania Brygadiera - w ramach zajęć poszukiwawczo -ratowniczych. Dzień zakończyliśmy na plaży.

Tekst: Zuzanna Kaim, Aleksandra Wysoczańska

• Obóz klas wojskowych, Andrzejówka - dzień 3

24.05.2023

Na punkcie medycznym w trzecim dniu obozu realizowano zadławienia, zakrztuszenia dorosłych i dzieci, RKO dziecko oraz metody zakladania opaski uciskowej.

Na stanowisku z zakresu walki bronią ppanc omówiono metody walki z bronią pancerną za pomocą granatników, min, a także przećwiczono rzut granatem. Dodatkowym zadaniem było realizowanie zagadnień z tematu czarnej taktyki.

Na zakończenie dnia dla klas pierwszych wychowawcy i instruktorzy zorganizowali "chrzest".

Wszyscy przez KRÓLA szkolenia zostali promowani na JANA OBOZOWEGO.

• Obóz klas pożarniczych - Białogóra - dzień 1

24.05.2023

W dniu 23.05.2023 r. uczniowie klas pożarniczych wraz z opiekunami  wyjechali z placu wewnętrznego KM PSP w Nowym Sączu na obóz szkoleniowo-wypoczynkowy.  Nasi niezawodni kierowcy bezpiecznie dowieźli nas do Bialogory.

W ciągu pierwszego dnia nie mogło zabraknąć zaprawy porannej oraz przygotowania obozowiska do naszego dziesieciodniowego pobytu. Podczas "przywitania z morzem" przez nasz ośrodek przetoczył się tzw." halny" zostawiając po sobie duży chaos...

• Obóz szkoleniowy klas wojskowych - Dzień 2.

23.05.2023

W drugim dniu obozu młodzież naszej szkoły uczyła się pod okiem żołnierzy z 6 batalionu dowodzenia z Krakowa topografii terenu, skrytego przemieszczania się sekcji, zrywania kontaktu, odskoku od npl.

Na kolejnym punkcie nauczania kursanci poznawali tajniki środków ppanc, neutralizowania ładunków wybuchowych i min pułapek.

Z kolei na punkcie nauczania prowadzonym przez żołnierzy 114 blp, "przyszli żołnierze" uczyli się pracy na posterunku CheckPoint, na co zwrócić uwagę, gdzie w pojazdach można ukryć niedozwolone przedmioty, oraz sposoby ich wykrywania. Popołudniu poznali technikę pracy w systemie 5/25.

W tym dniu nie zabrakło też technik linowych oraz wiedzy z  zakresu pierwszej pomocy (RKO z użyciem AED).

• Zawody sportowo - obronne - Żywiec 2023

22.05.2023

Dzielna drużyna uczniów klasy I a OPW w składzie:

Julia Kowalczyk,

Marcelina Wolak,

Piotr Skotnicki,

Michał Oleksy,

Kacper Pietrzak,

Jacek Kazuś,

Maksymilian Faltyn

w dniach 22 - 24 maja, reprezentuje naszą szkołę w Zawodach sportowo - obronnych dla uczniów klas wojskowych, które odbywają się w Żywcu. Zawody te stanowią eliminacje do Centralnego Zlotu Klas Wojskowych.

Jesteśmy z Was dumni !!! Życzymy powodzenia !

Opiekę nad uczniami sprawuje pan Dariusz Czerwiński.

• Obóz szkoleniowy klas wojskowych - Andrzejówka, dzień 1.

22.05.2023

Po przybyciu uczniów na teren ośrodka - Andrzejówka, Ługi nad Popradem, rozpoczęły się zajęcia. Elewi zostali podzieleni na grupy i przypisani do konkretnych bloków nauczania. Podczas pierwszego dnia uczniowie zapoznali się z budową, obsługą i pracą na broni m.in AK47, M4, GLOCK 17, CZ10C. Na stanowisku medycznym przećwiczono procedury medyczne z zakresu RKO, a w pobliskim terenie zalesionym, pod okiem instruktorów z 6 bdow, prowadzono zajęcia z zakresu podstaw zielonej taktyki.

Wspieraja nas:

6 Batalion Dowodzenia z Krakowa

Stowarzyszenie Ranger Survival Club

Strzelnica Atut Training Center z Mochnaczki Wyżnej

• Startujemy!!!

22.05.2023

Zapowiada się bardzo aktywny tydzień dla uczniów klas wojskowych, którzy rozpoczynają dzisiaj 5-dniowy obóz szkoleniowy!

Wszystkim uczestnikom: młodzieży, opiekunom i instruktorom życzymy dużo pozytywnej energii, wytrwałości i dobrej pogody.

Powodzenia !!!

• Czarna taktyka

21.05.2023

Wystąpili:

Karol Stożek, Mateusz Kostrzewa, Grzegorz Ptak, Paweł Powroźnik, Piotr Skotnicki, Kamil Fitrzyk, Przemysław Łabuz, Szymon Wszołek, Oskar Sołtys i Jakub Stanisz.

Montaż: Oskar Sołtys