• W ramach realizacji programu MEiN „Poznaj Polskę” uczniowie Zespołu Szkół w Marcinkowicach otrzymali dofinansowanie do wyjazdu edukacyjnego do Warszawy w kwocie 15 000 zł.

Młodzież miała możliwość poznać niezwykłe zabytki historii i kultury oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat osiągnięć polskiej nauki. W ramach realizacji zadania uczniowie zwiedzili m.in.:

Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Zespół Zabytkowych Cmentarzy Wyznaniowych na Powązkach, Historyczny Zespół Miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem.

Dla wszystkich uczestników trzydniowy wyjazd do stolicy stanowi niezapomnianą lekcję historii i kultury, a także wyjątkową integrację szkolnej społeczności.

Szczegółową relację przedstawiają poniżej uczestnicy wycieczki – uczniowie klasy II b LO – Patrycja Bugańska i Oliwier Haduk:

"7 grudnia 2021r. uczniowie Zespołu Szkół im. W. Orkana w Marcinkowicach z klas: 2ac, 2b, 3a oraz 3b wybrali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Drogę umilały nam ciekawe opowieści pani przewodnik. Gdy dotarliśmy do stolicy, pierwszym punktem zwiedzania był Pałac Kultury i Nauki, następnym Muzeum Fryderyka Chopina i Centrum Nauki Kopernik, w którym spędziliśmy dużo czasu i świetnie się bawiliśmy. Drugiego dnia byliśmy pod Pałacem w Wilanowie, a następnie wyruszyliśmy na Grób Nieznanego Żołnierza, Krakowskie Przedmieście oraz zwiedziliśmy wiele atrakcji  Starego Miasta. Pogoda wprawdzie nam nie dopisywała, ale to nie zepsuło naszych humorów. W godzinach popołudniowych odwiedziliśmy Cmentarz Wojskowy na Powązkach oraz Muzeum Historii Żydów Polskich. Atrakcją ostatniego dnia było Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów z historii. Zwieńczeniem wycieczki były Łazienki Królewskie, po których spacerowaliśmy i podziwialiśmy piękne widoki oraz śliczne pawie. W drodze powrotnej pan kierowca zadbał o dobrą atmosferę w autobusie i wraz z panią przewodnik zorganizował konkurs, dzięki któremu świetnie się bawiliśmy. Całą wycieczkę zawdzięczamy opiekunom: Pani Annie Sareckiej, Pani Paulinie Dareckiej, Panu Lucjanowi Kantorowi oraz niezawodnemu kierownikowi Panu Kamilowi Malickiemu".

Patrycja Bugańska, Oliwier Hajduk

#Poznaj Polskę