• Zajęcia z pierwszej pomocy

• W dniu 31 maja 2021 roku uczniowie klasy Pożarnictwo z Elementami Ratownictwa Medycznego przeprowadzili zajęcia pokazowe z zakresu pierwszej pomocy dla swoich młodszych kolegów z Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Marcinkowicach.

więcej zobaczysz tutaj...

• Zbiórka słodyczy

• W ramach szkolnego Klubu Wolontariatu zorganizowaliśmy
            w naszej szkole zbiórkę słodyczy dla wychowanków z Domu Dziecka w Klęczanach. Zebrane łakocie zawieźliśmy dzisiaj wraz z naszymi wolontariuszami do placówki. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy wzięli udział w akcji. Dzięki Waszej hojności udało się nam wywołać uśmiech na twarzach tych dzieci.
            mgr Katarzyna Mróz - koordynator Klubu Wolontariatu

• Zbiórka produktów

•

Dzięki dobremu sercu i hojności uczniów i nauczycieli z naszej szkoły udało się nam zebrać wiele artykułów spożywczych oraz chemicznych w ramach akcji Wielkanocna Paczka Dobra, które zostaną przekazane podopiecznym stowarzyszenia Sursum Corda w Nowym Sączu. Kilka z nich znajduje się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej. Dla nich każda złotówka zaoszczędzona na produktach żywnościowo / chemicznych to możliwość dodatkowej rehabilitacji czy zakupu środków medycznych które również stanowią często znaczny odsetek budżetu domowego. Cieszymy się, że są wśród nas osoby, które nie pozostają obojętne na takie sytuacje. Pamiętajcie: dobro kiedyś do Was wróci.
            Katarzyna Mróz - koordynator Klubu Wolontariatu w Marcinkowicac

• Schronisko dla psów

• Wspólnie z kilkoma przedstawicielkami Szkolnego Klubu Wolontariatu odwiedziłyśmy Gminne Schronisko dla psów w Wielogłowach z małą niespodzianką dla tamtejszych piesków, jaką były zebrane przez naszą szkołę karmy, smakołyki oraz smycze. Przy okazji miałyśmy możliwość poznać wspaniałych mieszkańców tego miejsca, warunki w jakich mieszkają, ich zwyczaje oraz dowiedziałyśmy się jak prawidłowo należy dbać o swoich pupili. Pieski są bardzo przyjaźnie nastawione do gości i czekają na dobre duszyczki, które zechcą je przygarnąć do siebie, dlatego zachęcamy każdego kto chce mieć psa o wizytę w tym miejscu, gdyż na pewno znajdzie tutaj przyjaciela dla siebie. Mamy nadzieję, że to nie była jedyna nasza wizyta tutaj w czasie pandemii i chcemy nadal wspierać schronisko zarówno materialnie jak i poprzez różnego rodzaju działania.

mgr Katarzyna Mróz - koordynator Szkolnego Klubu Wolontariatu