• Po „przełamaniu pierwszych lodów” w eTwinning, odważyliśmy się założyć własny projekt o nazwie „Cook with us- our best national dishes”. Projekt ma na celu prezentację wykonania ulubionych potraw narodowych przez biorących w nim udział uczniów. Uczniowie będą pracować w grupach 7- osobowych, w których będą musieli wspólnie stworzyć internetową książkę kucharską. W każdej książce będą inne kategorie dań: dania główne, zupy, desery, sałatki oraz przekąski/napoje. Każda grupa tworzy dania z jednej kategorii, których wykonanie nagrywa bądź robi to w formie prezentacji aby każdy wiedział co krok-po kroku należy zrobić aby powstała wyczekiwana potrawa. Dzięki temu projektowi uczniowie mogą poznać kuchnię oraz kulturę innych krajów, utrwalą słownictwo związane z jedzeniem, rozwiną umiejętności mówienia oraz pisania w języku angielskim, tworzenia prezentacji oraz korzystania z nowych narzędzi internetowych. Szczegółowe cele zawarłam w planie projektu:

     Naszymi partnerami są dwie szkoły z Turcji, szkoła z Armenii, Włoch i Słowacji. Za nami już pierwsze spotkanie nauczycieli, które odbyło się 16.04.2021 r. Podczas rozmowy ustaliłyśmy szczegóły związane z projektem, planem działania, terminami, oraz aplikacjami potrzebnymi do wykonania poszczególnych działań. Przy okazji trochę się poznałyśmy i wymieniłyśmy się swoimi doświadczeniami.

     Dnia 29 kwietnia odbyło się spotkanie naszej grupy z Polski, podczas którego poznaliśmy stronę TwinSpace, różnego rodzaju aplikacje pomocne przy wykonywaniu poszczególnych zadań oraz omówiliśmy plan działania.

     Pierwszym zadaniem dla wszystkich członków było przedstawienie się. Oto link do padletu, w którym zostały umieszczone wszystkie prezentacje, w tym naszych uczniów.

     https://padlet.com/nursengureli/j04k13mbqhzpw6re

     Kolejnym zadaniem było stworzenie logo oraz plakatu dla naszego projektu. Po zgłoszeniu wszystkich propozycji odbędzie się głosowanie, w którym wybierzemy najlepsze projekty. Oto nasze propozycje:

     Ponadto, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wzięli udział w „badaniu przed rozpoczęciem projektu” (pre-survey), którego celem było poznanie umiejętności i oczekiwań uczestników.

     Nauczyciele musieli także zaprezentować swoją szkołę, miasto oraz wykazać, jakie punkty z podstawy programowej realizowanej w szkole zostaną wypracowane w projekcie. Poniżej linki do:

     prezentacji naszej szkoły:

     https://youtu.be/I6jbOoBIyV8

     prezentacji Marcinkowic:

     https://youtu.be/UQECSvSINdI

     Nasz projekt posiada swoją stronę na Facebooku:

     Oraz własny blog:

     https://etwinningcook.weebly.com/

     Mamy też własny filmik reklamujący nasz projekt, tzw. ‘project video’. https://youtu.be/y9oKkRnHyjU

     O dalszych działaniach będziemy pisać w kolejnych artykułach.