• Maj był miesiącem pełnym zadań. Najpierw odbyło się głosowanie na najlepszy plakat i logo. W obu kategoriach wygrała szkoła z Turcji - Şehit Turgut Solak Science High School.

       

     Następnie, z okazji Dnia eTwinning stworzyliśmy wspólnie mapę myśli w programie Mindmeister. Oto link:  https://mm.tt/1886201975?t=4gkvAqjgo8

     Kolejnym ważnym wydarzeniem były nasze spotkania ”na czacie”, Pierwsze z nich odbyło się 17.05 i dotyczyło głównie naszych zainteresowań i oczekiwań odnośnie projektu natomiast kolejne odbyło się 24.05 i pisaliśmy wtedy o naszych ulubionych czynnościach czasu wolnego. Dodatkowo, cały czas mieliśmy możliwość „popisać” ze sobą w języku angielskim w komunikatorze Whatsapp w utworzonej przez nauczycieli grupie.

     Głównym zadaniem naszego projektu było stworzenie książki kucharskiej, którą podzieliliśmy na 5 kategorii: zupy, dania główne, sałatki, desery, przekąski/napoje. Wszyscy uczniowie zostali podzieleni na 5 grup i każdy miał zrobić ulubioną potrawę z danej kategorii i udokumentować to filmem/zdjęciami. Gotowe przepisy wraz ze zdjęciami uczniowie umieścili w w/w książce natomiast w TwinSpace opublikowali gotowe filmy instruktażowe jak przygotować daną potrawę. Tutaj można zobaczyć naszą książkę: https://www.storyjumper.com/book/read/108639916/60a946c8d67ef

     Poniżej linki do naszych filmów:

     https://youtu.be/lwoW-4J-7yM

     https://youtu.be/UBokNU-dpbc

     https://youtu.be/dT7qSBdJZj4

     https://youtu.be/TnjonqroInM

     https://youtu.be/8tNKly7a9ic

     Oraz podsumowanie pracy naszych uczniów:

     https://youtu.be/cc8CFc7ROJc

     Tutaj link do strony naszego projektu w TwinSpace, gdzie możecie przejrzeć wszystkie nasze działania:

     https://twinspace.etwinning.net/174504/home

     Projekt zakończył się ewaluacją zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Według ankiety wszyscy jego uczestnicy wiele się dzięki niemu nauczyli i są z niego bardzo zadowoleni. Dla nas to także była wielka lekcja języka angielskiego, kultury oraz gotowania. Dzięki projektowi poznaliśmy wielu kolegów i koleżanki z innych krajów i mamy nadzieję że nadal pozostaniemy ze sobą w kontakcie. Projekt był dla nas wielką przygodą i w przyszłym roku planujemy przeżyć ich więcej.