• W tym roku szkolnym udało nam się dołączyć do projektu międzynarodowego eTwinning: ”Alcohol and drugs”. Projekt ten został założony przez nauczycielki z Danii i Francji i trwał od połowy września do końca listopada. Celem projektu było omówienie problemów zażywania narkotyków i spożywania alkoholu w krajach członków projektu.

     Pierwszym zadaniem była praca w grupach, w których uczniowie mieli za zadanie omówić w/w problemy w następujących kategoriach: Stowarzyszenia które pomagają młodym ludziom wyjść
     z nadużywania alkoholu i/lub narkotyków w ich krajach; Przepisy dotyczących kupowania alkoholu, narkotyków; Co media mówią o młodych ludziach i alkoholu / narkotykach; Gdzie oraz jak można kupić alkohol i narkotyki oraz jak to wygląda w przypadku nieletnich. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w dyskusjach na forach TwinSpace dotyczących w/w problemów.

     Kolejne działania opierały się na informacjach zawartych w w/w narzędziach.

     Uczniowie wzięli udział w dwóch konferencjach online podczas których dyskutowali na temat zażywania narkotyków i spożywania alkoholu w ich krajach, przedstawiając aktualne statystyki, sytuację prawną oraz własne zdania dotyczące wymienionych problemów. Mieli także okazję porównać te wszystkie dane z kolegami i koleżankami z zaprzyjaźnionych krajów oraz co najważniejsze sprawdzić swoje umiejętności językowe podczas rozmowy z nimi.

     W międzyczasie wszyscy członkowie pracowali także nad plakatami zniechęcającymi do korzystania z wymienionych używek. Oto nasze propozycje:

       

      

     Nasza „ekipa” postanowiła odejść od utartej metody plakatów online i stworzyliśmy coś „na żywo”. Mieliśmy przy tym świetną okazję poćwiczyć pracę w grupach oraz odkryć nieznane nam wcześniej talenty. Jak widać było warto.

     Ostatnim działaniem w projekcie było stworzenie ankiety na temat spożywania alkoholu i narkotyków wśród młodych osób w krajach biorących udział w projekcie, przeprowadzenie tych badań wśród znajomych oraz opublikowanie wyników na TwinSpace oraz na gazetkach szkolnych. Poniżej link do wyników badań:

     https://www.canva.com/design/DAEzEs-N4Bc/PX8QF8LqrAiffdk3Y5B1UA/view?utm_content=DAEzEs-N4Bc&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink


     Gazetka w szkole w Danii.