• Szkoła Branżowa I Stopnia – klasa wielozawodowa

Zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, wybierz zawód.

Nauka w Szkole Branżowej trwa 3 lata.

W klasie wielozawodowej uczeń:

• może kształcić się w każdym, wybranym przez siebie zawodzie, pod warunkiem znalezienia pracodawcy,

• wiedzę teoretyczną z przedmiotów zawodowych zdobywa na 4- tygodniowych kursach organizowanych przez szkołę,

• zajęcia praktyczne z przedmiotów zawodowych realizujemy u wybranych pracodawców,

• zajęcia teoretyczne z przedmiotów ogólnokształcących odbywa w szkole,

• zdobyć dodatkowe umiejętności, uprawnienia,

• może być zatrudniany przez zakłady pracy na podstawie indywidualnych umów o pracę w celu przygotowania zawodowego i otrzymać status pracownika młodocianego.

Warunkiem przyjęcia do szkoły jest zapewnienie sobie praktyki, w odpowiadającym wybranemu przez ucznia zawodowi, zakładzie pracy.

Absolwent Szkoły Branżowej I Stopnia może:

• przystąpić do egzaminu zawodowego organizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną lub wziąć udział w egzaminie czeladniczym przeprowadzanym przez izby rzemieślnicze – uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.

• podjąć naukę w Szkole Branżowej II Stopnia, zdać egzamin i uzyskać tytuł Technika, może zdawać również maturę,

• podjąć pracę w wybranym przez siebie zawodzie.

• Lista galerii