• Zmieniamy się dla was...

      30.12.2021

      Prezentujemy efekty ostatnio przeprowadzonych prac remontowych w naszej Szkole. Polegały one na przebudowie sanitariatu na parterze - w celu dostosowania go do potrzeb osób niepełnosprawnych. W nowym roku planowane są dalsze prace modernizacyjno - remontowe, o których będziemy informować z wielką radością. Powyższe byłoby niemożliwe, gdyby nie finansowe wsparcie Organu prowadzącego Szkołę - Powiatu Nowosądeckiego.

      Dziękujemy i pozdrawiamy

     • Gratulacje dla uczniów klasy pożarniczej!

      20.12.2021

      W dniu 17 grudnia młodzież klasy pożarniczej przystąpiła do drugiego etapu kończącego kurs podstawowy strażaka ochotnika. Po zdaniu części teoretycznej egzaminu, nasi uczniowie udali się na część praktyczną, polegającą na sprawdzianie znajomości i obsługi sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz działań gaśniczych, polegających na rozwinięciach i podawaniu wody, zasilaniu samochodów z hydrantu oraz udzielania wstępnej pomocy przedmedycznej. W międzyczasie odwiedził nas też starosta nowosądecki, Pan Marek Kwiatkowski, z wyrazami podziękowania i gratulacji dla naszych uczniów. Po egzaminie odbyło się uroczyste ślubowanie naszych uczniów jako w pełni wyszkolonych druhów oraz wręczenie uprawnień do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych, które wręczył Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, Pan st. bryg. mgr inż. Paweł Motyka w towarzystwie dyrekcji oraz komisji egzaminacyjnej, w skład której wchodzą: Pan mł. bryg. Arkadiusz Nosal - zastępca naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu i opiekun klasy pożarniczej, Pan st. kpt. Bogusław Szydło - naczelnik Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Pan bryg. Andrzej Czeluśniak - naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.Na ręce Pana mł. bryg. Arkadiusza Nosala, składamy wyrazy podziękowania dla druhów z jednostek OSP Podegrodzie oraz OSP Krasne Potockie za użyczenie samochodów i sprzętu ratowniczego podczas dzisiejszego egzaminu. Gratulujemy naszym uczniom kolejnego kroku w spełnieniu marzeń i życzymy powodzenia w dalszych poczynaniach jako pełnoprawnych strażaków.

      Tekst: Adrian Nosidlak

      Fot.: Ewelina Bednarz, Maria Zając

     • Zajęcia ze wspinaczki...

      14.12.2021

      W trakcie pierwszych zajęć odbyliśmy wstępne szkolenie wspinaczkowe w zakresie budowy, zakładania i noszenia uprzęży wspinaczkowej. Pod okiem instruktora Klubu Wysokogórskiego w Nowym Sączu uczyliśmy się, wiązania liny do uprzęży węzłem ósemka, asekuracji partnera przy użyciu różnych przyrządów asekuracyjnych. Wykonywaliśmy zjazd linowy typu wahadło.

      Jest to początek z cyklu zajęć zaplanowanych przez pana Mariusza Jopa, nauczyciela wychowania fizycznego, który chce w nas rozpalić pasję do wspinaczki. 💪🧗

      Mamy nadzieję, że w przyszłości zajęcia ze wspinaczki będziemy realizować na własnej ściance wspinaczkowej w nowo budowanej hali sportowej.

     • Czarna taktyka...

      13.12.2021

      Uczniowie klasy wojskowej, rozpoczęli wstępny trening z "czarnej taktyki". W ramach prowadzonych zajęć, poruszyliśmy zagadnienia dotyczące postaw strzeleckich, skrytego przemieszczania się, obserwacji oraz pracy zespołowej.

     • Rozwijamy nasze pasje.

      08.12.2021

      Uczniowie naszej Szkoły, jak widać na załączonych zdjęciach, mają przeróżne niezwykłe pasje...Saneczkarskie pozdrowienia z toru w niemieckim Oberhof, przesyła Krzysztof z klasy 1 ac, który dzielnie trenuje na zgrupowaniu kadry narodowej juniorów młodszych. Organizatorem wyjazdu jest Polski Związek Sportów Saneczkowych.

      Powodzenia!

     • Zwiedzamy stolicę

      07.12.2021

      Dzięki wsparciu finansowemu z programu MEiN #PoznajPolskę,

      50-osobowa grupa młodzieży z naszej Szkoły wraz z opiekunami wyruszyła na trzydniową wycieczkę do Warszawy.

      W dniu dzisiejszym zwiedzamy Muzeum Fryderyka Chopina oraz niezwykłe Centrum Nauki Kopernik, które jest prawdziwym rajem dla miłośników nauki i eksperymentów.

      Kolejna fotorelacja już wkrótce.

     • 107 rocznica Bitwy Marcinkowickiej

      07.12.2021

      Nowa galeria 107 rocznica Bitwy Marcinkowickiej została dodana do albumu fotograficznego

      Wyjątkowa lekcja historii i patriotyzmu

       

      6 grudnia to dzień niezwykle ważny dla naszej szkolnej społeczności. Wspólnie z zaproszonymi Gośćmi świętowaliśmy w tym dniu 107. Rocznicę Bitwy Marcinkowickiej.

      Swą obecnością zaszczycili nas Przedstawiciele Instytucji Państwowych, Służb Mundurowych, Parafii Marcinkowice, Rady Rodziców i Przyjaciele Szkoły:

      Pan Marek Kwiatkowski – Starosta Nowosądecki

      Ksiądz Tadeusz Celusta – Proboszcz Parafii Marcinkowice

      Pani Agnieszka Jędrzejek - Wizytator Delegatury Małopolskiego Kuratora Oświaty w Nowym Sączu

      Pan ppłk Henryk Kiełbasa - Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nowym Sączu

      Pan mjr Leszek Zabrzeński - Przedstawiciel Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu

      Pan asp. Zygmunt Pasiut - Kierownika Rewiru II Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

      Pan mjr Dariusz Janik - Przedstawiciel Zakładu Karnego w Nowym Sączu

      Pani Elżbieta Ciurka - Kierownik Powiatowego Centrum Usług Wspólnych w Starym Sączu

      Pani Urszula Łabuda – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rdziostowie

      Pan Adam Wojtas  - Prezes zarządu VIP Security System w Łącku

      Pan Tadeusz Lis - Radny Gminy Chełmiec

      Przedstawiciele Rady Rodziców: Pani Kinga Plata, Pan Robert Mastalski, Pan Tomasz Ruchałowski.

       

      Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Ks. Sebastiana Musiała, który jest Pomysłodawcą, Scenarzystą i Reżyserem spektaklu pt. „Zostać wolności bohaterem”. W spektaklu wystąpiła młodzież z Szkolnej Grupy Teatralnej. Wsparcie w przygotowaniu całości zapewniły niezawodne panie nauczycielki: Aneta Próchnicka, która zadbała o piękną scenografię i dekorację, Anna Sarecka, która czuwała nad zespołem tanecznym i Maria Zając, która zapewniła wsparcie techniczne i logistyczne.

       

      Dalsza część uroczystości odbywała się na miejscowym Cmentarzu Legionistów. Zaproszeni Goście, społeczność Zespołu Szkół w Marcinkowicach oraz Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach oddała cześć poległym żołnierzom uczestnicząc w Apelu Pamięci. Przedstawiciele Instytucji Państwowych i Służb Mundurowych złożyli symboliczne wiązanki kwiatów na grobach Legionistów.

      Wieczorem, Szkolna Grupa Teatralna wystąpiła ponownie dla lokalnej społeczności. Obecni byli także rodzice naszych młodych artystów. Ku naszej radości, publiczność wyraziła wzruszenie i szczere uznanie dla uczniów i nauczycieli zaangażowanych w przygotowanie spektaklu. 

      Wszystkim, którzy przyczynili się do tej niezapomnianej lekcji historii, patriotyzmu, kultury i sztuki – serdecznie dziękujemy. Gratulujemy talentów! Jesteśmy dumni z naszej młodzieży!

      Szczególne słowa uznania i wdzięczności kierujemy do Ks. Sebastiana Musiała za ogrom pracy i nadzwyczajną dbałość o pielęgnowanie wartości wśród młodego pokolenia.