• Paintball klasy II a OPW

13.09.2024

Paintball to nie tylko gra - to strategia, adrenalina i test na szybkie decyzje.

To także świetna okazja do integracji zespołu klasowego, która uczy, jak ważne jest zgranie i refleks!

W rolach głównych: klasa II a OPW oraz Panie: Katarzyna Mróz i Martyna Zbozień.

• Strzeleckie zmagania

09.09.2024

W dniu 4 września uczniowie klasy 1b LO profilu Bezpieczeństwo Publiczne rozpoczęli zajęcia z wyszkolenia strzeleckiego. Pomimo, iż jeszcze nie w mundurach ale już czas rozpocząć przygotowania do poznania broni i amunicji, z którą będą mieć do czynienia pierwszoklasiści.

Zajęcia te będą odbywały się na strzelnicy ćwiczebno-sportowej Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach.

Przypomnieć warto, iż wyszkolenie strzeleckie w naszej szkole jest nieodłącznym elementem innowacji pedagogicznych prowadzonych w klasach Bezpieczeństwa Publicznego i w Oddziałach Przygotowania Wojskowego, podczas trzyletniego okresu trwania tych innowacji.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

02.09.2024

Razem, jako Społeczność szkolna, tworzymy przestrzeń,

gdzie każdy nowy rok szkolny staje się okazją do wspólnego rozwoju i sukcesów!

320 uczniów klas mundurowych, w tym 70 pierwszoklasistów rozpoczęło dzisiaj nowy rok szkolny 2024/2025  w Zespole Szkół w Marcinkowicach.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele jednostek mundurowych: Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, 6 Batalionu Dowodzenia w Krakowie, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu, 114 Batalionu Lekkiej Piechoty w Limanowej oraz przedstawiciele: Strzelnicy Atut Training Center z Mochnaczki Wyżnej, GOPR Grupy Krynickiej oraz Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych 1 PSP AK.

Swą obecnością zaszczycili nas także: Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Nowosądeckiego Pani Maria Barbara Szarota, Proboszcz Parafii Marcinkowice - Ks. Tadeusz Celusta, Rodzice i Przyjaciele szkoły.

Uczniowie klas II wraz z wychowawcami przygotowali wzruszającą akademię z okazji 85. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, a całość uświetnił występ muzyczny nauczycielki języka angielskiego – pani Katarzyny Mróz.

Dzisiejszy dzień był także okazją do złożenia gratulacji nauczycielom z okazji wyjątkowego Jubileuszu: 35 lat pracy pana Wicedyrektora Wiesława Gródka, 25 lat pracy pani Elżbiety Gibas oraz 20 lat pracy pani Anety Próchnickiej.

Dyrektor Szkoły Iwona Sikorska wyróżniła także trzech uczniów klas wojskowych: Karola Stożka, Paula Tadycha i Przemysława Łabuza, którzy w okresie wakacji ukończyli szkolenie wojskowe z 11 Małopolską Brygadą Obrony Terytorialnej i 18 Batalionem Powietrznodesantowym w Bielsku Białej.

Wszystkim uczniom życzymy niezapomnianych doświadczeń w nowym roku szkolnym. Niech będzie to czas inspiracji, a zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności, niech stanie się Waszą największą przygodą.

Nauczycielom życzymy dużo cierpliwości i niegasnącego zapału do pracy z młodzieżą.

zdj. Monika Plata i Jadwiga Wójs

• Pamiętamy!

01.09.2024

1 września 1939 roku, wraz z pierwszymi strzałami na Westerplatte, Polska stała się pierwszą ofiarą II wojny światowej, stawiając heroiczny opór przeciwko agresji, która zmieniła oblicze świata...