• Inscenizacja Historyczna

      18.07.2022

      W ostatnią niedzielę tj. 3 lipca uczestniczyliśmy w widowiskowym wydarzeniu w Słopnicach Górnych na Dzielcu. Była to niezwykłaInscenizacja Historyczna z okazji 78. Rocznicy zrzutów alianckich dla Armii Krajowej. W programie znalazły się m.in.: upamiętnienie poległych lotnikow alianckich oraz żołnierzy 1 PSP AK, przelot samolotów z  Aeroklubu Podhalańskiego Łososina Dolna oraz przelot samolotu C-295 M CASA, stoisko IPN Oddział Kraków, prezentacja wyposażenia i uzbrojenia wojsk powietrzno- desantowych, lotnictwa wojskowego, prezentacja historii polskiego lotnictwa i inne.Naszą Szkołę reprezentowała pani dyrektor Iwona Sikorska, pan Lucjan Kantor - nauczyciel sztuk walki i zarazem członek Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych 1 PSP AK oraz uczniowie klas mundurowych: Weronika Kość-Fećko, Przemysław Łabuz, Krzysztof Nowak i Krzysztof Sikorski.Serdecznie dziękujemy zaprzyjaźnionemu Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznych 1 PSP AK za zaproszenie.Gratulujemy  Organizatorom tak pięknego wydarzenia.

     • Wspomnienia i podziękowania..

      18.07.2022

      Kolejny obóz klas pożarniczych Liceum Ogólnokształcącego w Marcinkowicach się zakończył. W bieżącym roku przebywaliśmy na obozie pożarniczym w Ośrodku Wypoczynkowym  „Leśne Wakacje” w Białogórze, a ćwiczenia praktyczne realizowaliśmy w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Choczewie. Wszystkie cele zostały zrealizowane, zatem jest rzeczą stosowną złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym osobom, które bez wątpienia przyczyniły się do realizacji założeń obozu klas pożarniczych. Zatem w imieniu swoim, Kadry oraz młodych adeptów sztuki pożarniczej składam serdeczne podziękowania:

      - Panu radnemu gminy Nawojowa Tadeuszowi Lelito - P.P.H.U. "LELITO",- firmom  F.H.U. MONTER ROBERT MAŁEK, Firma „BIZNES” Monika PIETRYGA INVEST-GRUP Maciej Konar, MARPANEL Sp. z o.o., SPECJALISTYCZNE CENTRUM MEDYCZNE „Novo-Med”, FHU „SKUTER” Iwona SKUT  - za pomoc w organizacji transportu młodzieży i kadry z Nowego Sącza do Białogóry i na zajęcia do Choczewa. Wielkie DZIĘKI!!!!- Panu Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie za nieustanne wsparcie Naszej inicjatywy,- Panu Komendantowi Miejskiemu PSP w Nowym Sączu za nieustanne wsparcie naszej inicjatywy oraz nieodpłatne użyczenie samochodu do transportu osób,- Panu Nadleśniczemu oraz Zastępcy Nadleśniczego Nadleśnictwa Choczewo za otwarte serce i wsparcie procesu organizacji zakwaterowania młodzieży i kadry w ośrodku w Białogórze,- Panu Naczelnikowi jednostki OSP Choczewo za nieocenioną pomoc w realizacji zajęć szkoleniowych podczas obozu,- Panu Naczelnikowi Wydziału Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Wejherowie za niezawodne wsparcie procesu organizacji obozów,- Prezesowi Firmy Trans Usługi z Gorlic za zrozumienie i wsparcie organizacji transportu młodzieży do Białogóry,- wszystkim tym, dzięki którym udało się po raz 13 zorganizować i zrealizować założenia obozu pożarniczego.Największe jednak podziękowania należą się całej Kadrze Obozu, wszystkim funkcjonariuszom PSP i OSP, wychowawcom,  którzy nieodpłatnie poświęcili swój cenny czas aby wspomóc proces kształcenia młodzieży.  Z taką ekipą ludzi każda droga staje się prosta i równa.Jeszcze raz dziękuję za wszystko i do zobaczenia daj Bóg za rok!!!mł. bryg. Arkadiusz Nosal

     • XX Parafiada

      05.07.2022

      ​​​​​

      Serdecznie dziękujemy Organizatorom i przybyłym Gościom za wspólne świętowanie podczas XX Parafiady Parafii Marcinkowice, która odbyła się 3 lipca na terenie naszej Szkoły. Organizatorzy: Rada Parafialna, Caritas Marcinkowice, Akcja Katolicka, KGW Marcinkowice, KGW Rdziostów oraz Sołectwo Marcinkowice zapewnili uczestnikom mnóstwo niezwykłych atrakcji, m.in.: występy: Zespołu Pieśni i Tańca Świniarsko, Zespołu Podegrodzcy Chłopcy i Zespołu Oremus, koncert Parafialnej Orkiestry Dętej z Marcinkowic,dmuchane zjeżdżalnie, zawody strzeleckie, prezentacja sprzętu gaśniczego  OSP Kleczany, animacje dla dzieci, smakołyki serwowane przez KGW z Marcinkowic i KGW z Rdziostowa, zwiedzanie Dworu Morawskich z niezawodnym Księdzem Doktorem Sebastianem Musiałem, loteria fantowa i wiele innych. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Nowosądecki - Pan Marek Kwiatkowski.

      Dziękujemy pięknie Wolontariuszom z naszej Szkoły za organizację zabaw dla dzieci. Brawo dla: Joanny Jakubowskiej, Karoliny Jędrzejowskiej, Bożeny Konar, Weroniki Kość-Fećko, Eweliny Maurek, Kingi Nosal i Krzysztofa Sikorskiego. Dziękujemy także Pracownikom Szkoły: Pani Małgorzacie Hyclak i Panu Wiesławowi Hyclakowi za wsparcie techniczne. Dziękujemy również Pani Annie Kuźmie, która przekazała naszej Szkole wylosowaną przez siebie nagrodę - mikroskop.

      Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. ❤️

     • Święto 6 Batalionu Dowodzenia w Krakowie

      01.07.2022

      Uczestniczyliśmy dzisiaj w uroczystościach zorganizowanych z okazji  Święta 6 Batalionu Dowodzenia w Krakowie. Święto połączone było z Dniem Otwartych Koszar - pod hasłem "Zostań Żołnierzem". Naszą Szkołę reprezentowała pani dyrektor Iwona Sikorska oraz uczniowie klas wojskowych: Bartłomiej Gałysa, Krzysztof Nowak, Franciszek Smajdor. W programie uroczystości był m.in. uroczysty apel oraz piknik wojskowy z licznymi atrakcjami.

      Serdecznie dziękujemy Panu Dowódcy 6 Batalionu Dowodzenia ppłk Pawłowi Żakowi,a także Panu por. Stanisławowi Badowskiemu oraz Panu sierż. Danielowi Lesiewiczowi za wzorową współpracę i  wsparcie wielu szkolnych inicjatyw.

      Wszystkim Żołnierzom i Pracownikom Jednostki Patronackiej życzymy wszelkiej pomyślności, wytrwałości i wielu sukcesów.