• SUKCES STRZELECKI UCZNIÓW Z MARCINKOWIC

      16.06.2023

      W dniu 15 czerwca 2023 r. uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach uczestniczyli w Wojewódzkich Zawodach w strzelectwie sportowym z broni kulowej juniorów i juniorów młodszych, które stanowiły Eliminacje do ogólnopolskiego finału zawodów „O Srebrne Muszkiety 2023”. Zawody przeprowadzono na strzelnicy LOK w Tarnowie.

      Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Drużyna dziewczyn z klasy o profilu Bezpieczeństwo publiczne w składzie: Natalia Bielak, Daria Chramęga, Dominika Hełmecka oraz drużyna chłopców z klasy Oddziału Przysposobienia Wojskowego w składzie Piotr Dudzik, Sebastian Pach, Michał Oleksy.

      Zawody odbywały się w konkurencji „Karabin ISSF 50m, 30 strzałów leżąc”.

      Miło nam poinformować, że Nasze drużyny uzyskały następujące wyniki:

      1. miejsce w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt – Dominika Hełmecka,

      2. miejsce w klasyfikacji indywidualnej dziewcząt – Natalia Bielak,

      1. miejsce drużyna dziewcząt w klasyfikacji zespołowej,

      3. miejsce drużyna chłopców w klasyfikacji zespołowej,

      Serdecznie gratulujemy!!!

      Duże podziękowania kierujemy do pana Grzegorza Kaliny, nauczyciela innowacji pedagogicznej Bezpieczeństwo Publiczne i do pana Krzysztofa Gozdeckiego z LOK w Nowym Sączu za przygotowanie drużyn do zawodów.

      Drużyna dziewcząt podejmie zmagania w finale ogólnopolskim w październiku 2023 r.

     • Zdrowe żywienie...

      16.06.2023

      Klasa 2ac promuje zdrowe jedzenie! Uczniowie z klasy 2ac (część strażacka) w ramach zajęć z języka angielskiego mieli przygotować projekty online prezentujące przepisy do ich ulubionych potraw. Co wiecej, miały to być potrawy 'fit'. Jak widać, nie stanowiło to dla nich żadnego problemu. Zachęcamy wszystkich do wyprobowania ich propozycji.

     • Astro - wyprawa

      13.06.2023

      W ramach realizacji zajęć dodatkowych, uczniowie pod opieką pana Kamila Malickiego udali się na wycieczkę do Astro Centrum w Chełmcu. Młodzież uczestniczyła w prelekcji na temat układu słonecznego oraz światła, jakie dociera do Ziemi. Badali czym jest światło widzialne, promieniowanie ultrafioletowe oraz podczerwone. Rozbijali światło białe za pomocą pryzmatu, załamywali światło białe i rozbijali je na światła kolorów tęczy.

      Udało się także rozwiązać zagadkę - dlaczego niebo jest niebieskie?

      Następnie uczniowie obserwowali układ słoneczny z teleskopu słonecznego.

      Zaobserwowali plamy słoneczne, gejzery, łuki promieni słonecznych i smugi słoneczne.

      Na koniec zajęć - chwila relaksu w kręgielni.

     • Jubileusz 100 - lecia Szkoły Podstawowej w Rdziostowie

      09.06.2023

      Słowa wdzięczności kierujemy do uczniów klasy I a Oddział Przygotowania Wojskowego:

      Piotra Sekuły,

      Kacpra Pietrzaka

      oraz Dawida Jacaka,

      którzy reprezentowali dzisiaj naszą Szkołę w uroczystościach z okazji Jubileuszu 100 – lecia zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Stanisława i Jana Potoczków w Rdziostowie.

      Pani Dyrektor Urszuli Łabudzie, Gronu Pedagogicznemu, Pracownikom, Uczniom, Rodzicom i Absolwentom Szkoły Podstawowej w Rdziostowie  składamy najserdeczniejsze życzenia i gratulacje z okazji Jubileuszu 100 - lecia Szkoły. Proszę przyjąć wyrazy uznania i szacunku za Państwa zaangażowanie i nieocenioną pracę na rzecz wszechstronnego rozwoju szkolnej i lokalnej Społeczności.

      Życzymy dalszych sukcesów, satysfakcji i wszelkiej pomyślności w realizacji planów i marzeń.

       

     • Szkolenie strzeleckie

      07.06.2023

      Pod nadzorem instruktorów: pana Krzysztofa Gozdeckiego i pana Grzegorza Kaliny, uczennice klasy III b: Dominika Hełmecka, Natalia Bielak i Daria Chramęga oraz uczniowie klasy I a OPW: Michał Oleksy, Piotr Dudzik i  Sebastian Pach przygotowują się do udziału w zawodach strzeleckich "O Srebrne Muszkiety", które odbędą się 15 czerwca w Tarnowie.

       Powodzenia !!!

     • Obóz klas pożarniczych - Białogóra 2023 - dzień 10. powrót do domu

      04.06.2023

      Ostatni dzień obozu to porządkowanie obozowiska, ostatni pobyt na plaży, ostatni apel z zagaszeniem ogniska i po kolacji wyjazd do domu...

      Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wyjazdu. Szczególne podziękowania kierujemy do mł. bryg. Arkadiusza Nosala za profesjonalną organizację, nadzór całości, pozyskanie sponsorów i nieustającą motywację młodzieży w realizowaniu zajęć szkoleniowych.

      Dziękujemy panu Karolowi WojciechowskiemuNaczelnikowi OSP Choczewo za nieocenione wsparcie w organizacji zajęć szkoleniowych. Dziękujemy także kadrze: oficerom, podoficerom, druhom, którzy swą wiedzą i doświadczeniem wspierali nas w realizacji szkolenia.

      Dziękujemy pięknie Opiekunom: pani Marii Zając, pani Anecie Próchnickiej, panu Kamilowi Malickiemu za wychowawczy nadzór, wszelkie wsparcie, opiekę i serdeczną atmosferę.

       

     • XIII Rajd Szlakami Żołnierzy 1. Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej

      02.06.2023

      W dniach 2-4 czerwca 2023 r. przedstawiciele naszej szkoły uczestniczą w XIII Rajdzie Szlakami Żołnierzy 1. Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej.

      Rajd pieszy obejmuje trasę: Młyńczyska - Słopnice - Beskid Wyspowy i stanowi aktywną lekcję historii naszego regionu. Jest też doskonałą okazją by poznać miejsca ważnych wydarzeń historycznych, miejsca pamięci, świadków historii i uczestników walki o wolność i niepodległość Polski.

      Naszą szkołę reprezentują uczniowie klas wojskowych i policyjnych:

      🍀 Paweł Tadych

      🍀 Nikodem Bałuszyński 

      🍀 Wiktor Jacak

      🍀 Kacper Pietrzak

      a także nauczyciele:

      🍀 pani Anna Sarecka

      🍀 pan Grzegorz Damasiewicz 

      🍀 pan Lucjan Kantor.

      Dziękujemy !❤️

      Życzymy wytrwałości i zwycięstwa !!!

       

     • Białogóra - dzień 8.

      02.06.2023

      Po porannej zaprawie klasa druga pojechała na swój drugi podział bojowy. Przed południem wszystkich czekały zajęcia związane z ratownictwem wodnym. Uczniowie mieli okazję pływać skuterem oraz łodzią ratunkową po pełnym morzu. Atrakcję tą zawdzięczamy Naczelnikowi Karolowi Wojciechowskiemu z OSP Choczewo. Po powrocie klasy pierwsza i trzecia zdawały egzamin.

     • Białogóra - dzień 7.

      02.06.2023

      Dzisiejszy dzień rozpoczął y na plaży gdzie klasa druga obejrzała piękny wschód słońca. Po porannym apelu na podział bojowy wyruszyła klasa pierwsza. Słoneczny dzień sprowokował do zajęć na plaży, na które udały się klasy druga i trzecia. W godzinach popołudniowych odbył się mecz piłki siatkowej między kadrą a uczniami. Niestety wynik meczu był niekorzystny dla uczniów.

     • Białogóra - dzień 6.

      02.06.2023

      Na podział bojowy udała się klasa trzecia. Klasa pierwsza oddała hołd pomordowanym w Lesie Piasnickim składając kwiaty i znicze przy grobie którym opiekują się strażacy. Brygadier przedstawił historię tego miejsca. Klasa druga w tym czasie korzystała ze słonecznej pogody na plaży.

      Po południu w związku e skażeniem środowiska odbyła się "Akcja Ewakuacja"