• Poznaj Polskę

      03.11.2021

      Miło nam oznajmić, że nasza Szkoła została zakwalifikowana do przedsięwzięcia MEiN "Poznaj Polskę", którego celem jest wsparcie szkół oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego.

      Pragniemy przybliżyć młodym ludziom nasze dziedzictwo narodowe i kulturowe, a wsparcie finansowe z programu pokryje znaczną część kosztów wycieczki.

      Planujemy 3 - dniowy wyjazd do Warszawy, w programie przewidziane jest zwiedzanie m.in.:

      Centrum Nauki Kopernik,

      Muzeum Powstania Warszawskiego,

      Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN,

      Muzeum Fryderyka Chopina,

      Zespół Zabytkowych Cmentarzy Wyznaniowych na Powązkach, Historyczny Zespół Miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem.

      Dalsze szczegóły dostępne niebawem u pani Elżbiety Gibas, pani Adriany Jakubczak i pana Kamila Malickiego.

     • Powrót do przeszłości...

      02.11.2021

      Uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły doświadczyli niezwykłej, żywej lekcji historii przeprowadzonej w Dworze Morawskich oraz w Parku Dworskim otaczającym Zespół Szkół w Marcinkowicach.

      Pomysłodawcą projektu jest Pan Lucjan Kantor, nauczyciel sztuk walki w naszej Szkole oraz wielki miłośnik historii i rekonstrukcji historycznych.

      Dzięki współpracy z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznych 1PSP AK oraz przy wsparciu pana Oskara Brody i Przemysława Bukowca, mogliśmy przenieść się w lata 30 i 40 XX wieku. Stroje, charakteryzacja, rekwizyty ale nade wszystko wyjątkowa atmosfera sprawiły, że ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

      Efekty naszej pracy pokazują załączone zdjęcia.

      Wystąpili: Iwona Sikorska, Maria Zając, Lucjan Kantor, Natalia Rybska, Ewelina Maurek, Kamila Mróz, Agnieszka Banach, Krzysztof Nowak, Patryk Mróz, Bartek Gałysa, 
      Przed nami, już niebawem, kolejna, żywa lekcja historii...
      Zapraszamy na "Noc w Muzeum"...
      ​​​​​​​Szczegóły wkrótce...

     • Delegacja partnerskiego Powiatu Wejherowskiego...

      29.10.2021

      W dniu 28 października odbyło się bardzo miłe spotkanie w Zespole Szkół w Marcinkowicach z niezwykłymi Gośćmi.

      Odwiedziła nas delegacja partnerskiego Powiatu Wejherowskiego na czele ze starostą Panią Gabrielą Lisius, wicestarostą Panem Jackiem Thiel, Panią Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie Dorotą Nowicką-Klimowicz, a także Pan Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski, Pani Sekretarz Powiatu Nowosądeckiego Monika Dziedzina, Pani Dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Justyna Tokarczyk.

      Mamy nadzieję na owocną współpracę na linii Kaszuby - Sądecczyzna😇

      Fot. Justyna Tokarczyk

     • Promocja krwiodawstwa

      28.10.2021

      W dniu 28 października 2021 roku dla uczniów klas maturalnych zajęcia promujące krwiodawstwo poprowadził mjr SG Zbigniew Tomaszek, funkcjonariusz Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

      Głównym celem zajęć była promocja idei honorowego krwiodawstwa wśród uczniów oraz chęć uświadomienia młodym ludziom potrzeby dzielenia się najcenniejszym darem jakim jest krew.

      Dowiedz się więcej o honorowym krwiodawstwie:

      https://krwiodawcy.org/

     • Stypendia Starosty Nowosądeckiego

      27.10.2021

      W dniu dzisiejszym Starosta Nowosądecki Pan Marek Kwiatkowski wraz z Dyrektorem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Panią Bożeną Mynarek wręczyli Stypendia Starosty Nowosądeckiego w roku szkolnym 2021/2022 dla 10 uczniów naszej Szkoły. Otrzymali je:

      Patrycja Bugańska, Daria Chramęga, Joanna Jakubowska, Bożena Konar, Katarzyna Kotas, Ewelina Maurek, Krzysztof Nowak, Jakub Szpilka, Wiktor Wójcik i Katarzyna Zielińska.

      Warunkiem uzyskania Stypendium była średnia ocen co najmniej 5,00 i wzorowe zachowanie na koniec poprzedniego roku szkolnego.

      Stypendystom gratulujemy!!!

     • "Śmierć żołnierska jest święta"

      27.10.2021

      "Śmierć żołnierska jest święta” – słowa te, widniejące na jednym z beskidzkich cmentarzy wojennych, stały się hasłem przewodnim wycieczek szkolnych organizowanych przez p. Paulinę Darecką i p. Marię Zając.

      Uczniowie w ramach tej akcji złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach żołnierzy w Ropicy Górnej, Banicy i Smerekowcu. Uczcili również polskich lotników zestrzelonych w 1944 roku przez niemiecki myśliwiec nad miejscowością Krzywa.

      Wyjazd stał się również okazją do poznania historii Beskidu Niskiego nazywanego Krainą Łagodności.
       

      Tekst: P. Darecka

      Fot.: M. Zając

     • Strategia dla młodych w województwie małopolskim

      27.10.2021

      Zapisz się na konsultacje strategii dla młodych w województwie małopolskim! Już 4 listopada odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencjikonsultacyjnych, na której wszyscy młodzi ludzie z województwa małopolskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 3 listopada(środa) do godziny 12:00.- Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym dowspólnego decydowania o przyszłości Polski. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału, bez względy na poglądy – mówi inicjatorkonsultacji, Piotr Mazurek - Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenieskupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów idoktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusjepoświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań,które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa wobszarze polityki młodzieżowej. Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone są na siedemobszarów tematycznych; „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy iprzedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „politykaspołeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie i sport” oraz„ekologia i klimat” oraz "Polska w Unii Europejskiej". Konsultacje dla woj. małopolskiego rozpoczną się 4 listopada br. odgodz. 17:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem:https://strategiamlodych13.webankieta.pl/

      Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 3 listopada (środa) do godziny12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formiewideokonferencji. Więcej informacji na temat konsultacji znajduje się na oficjalnej stronie konsultacji https://www.gov.pl/DlaMlodych. Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach nad stworzeniem projektu „Strategii RP na Rzecz Młodego Pokolenia”. Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem -pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi. Zachęcamy do udziału!

     • pływanie - lokalny

      26.10.2021

      Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

      Maria Siedlarz, Karolina Czyżycka, Emilia Dudek, Patrycja Bugańska, Alicja Michalik, Weronika Majchrzak, : I miejsce

      Konkurencja: pływanie
      Okręg: lokalny

      Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Pływaniu Sztafetowym Dziewcząt,

     • pływanie - lokalny

      26.10.2021

      Nowe osiągnięcie w naszej szkole:

      Wojtek Michalik, Bartosz Maślanka, Bartosz Mastalski, Jakub Smaś, Jonasz Niepsuj, Franek Smajdor: I miejsce

      Konkurencja: pływanie
      Okręg: lokalny

      Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Pływaniu Sztafetowym Chłopców

  • Galeria zdjęć

    brak danych