Oprócz stałych zadań obozowych, takich jak zaprawa poranna, apele, podtrzymywanie ognia oraz innych obowiązków, młodzież podczas podziału bojowego miała możliwość budowy linii głównych, gaśniczych i zasilających.
Uczestnicy ćwiczyli zajmowanie stanowisk gaśniczych oraz operowanie różnego rodzaju prądami gaśniczymi na ćwiczebnych źródłach ognia.
Kolejnym tematem zajęć był sprzęt silnikowy wykorzystywany podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Uczniowie poznali budowę pilarek, uczyli się zdejmowania i zakładania łańcuchów oraz wymiany tarcz tnących w przecinarkach ratowniczych, a także zapoznali się z rodzajami stosowanych tarcz.
Ważnym elementem szkolenia było również zapoznanie się z zestawem narzędzi do ratownictwa drogowego. Omówiono ich budowę, rodzaje oraz parametry techniczne, a każdy z uczestników miał możliwość wykorzystania sprzętu w praktyce .
Nad całym przebiegiem zajęć czuwała kadra instruktorska, dbając o bezpieczeństwo i prawidłową realizację szkolen.
Pomimo licznych obowiązków i intensywnych zajęć znalazł się również czas na spacer nad morze.
Serdecznie pozdrawiamy całą społeczność ZS Marcinkowice!