• Dzień pierwszy

      30.05.2022

      Nowy tydzień to nowe wyzwania, szczególnie dla uczniów klas policyjnych i wojskowych, którzy rozpoczęli pięciodniowy obóz szkoleniowy.

      Profesjonalne szkolenie zapewniają instruktorzy z 6 batalionu dowodzenia z Krakowa oraz z Survival Ranger Club.

      Dzisiaj młodzież bierze aktywny udział w blokach szkoleniowych z zakresu: medycyna ogólna i KPP, techniki siłowe przy działaniach z samochodem i taktyka ogólnowojskowa.

      Opiekę sprawują: pani Aneta Hajduga, pani Anna Sarecka, pan Lucjan Kantor i Pan Grzegorz Kalina.

      Życzymy niezapomnianych wrażeń, wytrwałości i dobrej pogody

     • Wyprawa III B na Łopień

      26.05.2022

      Łopień to jeden z najwyższych szczytów Beskidu Wyspowego. Pomimo że do Mont Everest trochę mu brakuje to po jego zdobyciu można było zauważyć iskierkę satysfakcji na twarzach uczniów kl. III B. Było ognicho, pieczona kiełbasa, dużo słońca i uśmiechu.

      Tekst: Paulina Darecka

     • „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata.”

      25.05.2022

      W dniu 25 maja 2022 r. w MCK Sokół  klasy pierwsze uczestniczyły w pokazie sprzętu bojowego Państwowej Straży Pożarnej, Policji Miejskiej oraz Karpackiego Oddziału Straży Granicznej a także
      w wystawie i prelekcji pod tytułem „ Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata.”  Organizatorem wydarzenia była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu,
      a współorganizatorami Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, Województwo Małopolskie oraz Fundacja Dorastaj z Nami. Prelegenci przybliżyli słuchaczom specyfikę pracy zarówno w Straży Granicznej, Policji oraz w oddziałach Straży Pożarnej
      w szczególności  Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej. Uczestnicy mogli dowiedzieć się o trudach i niebezpieczeństwie związanym ze służbą. Dobitnym przykładem wierności i oddania służbie były historie osób, które zginęły podczas pełnienia obowiązków.

     • Klasa policyjna w Zakładzie Karnym!

      25.05.2022

      Klasa policyjna w Zakładzie Karnym!

      Uczniowie klasy policyjnej w ramach innowacji pedagogicznej wzięli udział w zajęciach realizowanych na terenie Zakładu Karnego w Nowym Sączu.

      Celem naszej wizyty było poznanie specyfiki pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej, poznanie zasad i warunków odbywania kar pozbawienia wolności.

      Jednostka penitencjarna w Nowym Sączu jest zakładem karnym typu zamkniętego dla recydywistów penitencjarnych z oddziałem dla tymczasowo aresztowanych, jego pojemność wynosi 444 osadzonych.

      W trakcie realizowanych zajęć zapoznaliśmy się z wyposażeniem funkcjonariuszy, używanym w trakcie pełnienia służby. Mieliśmy możliwość, dowiedzieć się jakie zasady obowiązują podczas realizacji widzeń osadzonych i w jakich warunkach się odbywają. Zobaczyliśmy miejsce gdzie odbywają się posiedzenia sądu penitencjarnego i poznaliśmy jego zadania. Na zakończenie obejrzeliśmy cele mieszkalne osadzonych.

      W ramach podsumowania naszych zajęć pani psycholog omówiła proces resocjalizacji osadzonych przebywających na terenie zakładu karnego. Przedstawione zostały kwestie związane z funkcjonowaniem oddziałów terapeutycznych dla osadzonych walczących z uzależnieniami. Za przedstawienie warsztatu pracy psychologa na terenie ZK, dziękujemy pani mł. chor. Agnieszce Pantera.

      Ostatnim punktem naszej wizyty była możliwość poznania drogi zawodowej, zasad rekrutacji do Służby Więziennej oraz oferty edukacyjnej Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie. Pani por. Bernadecie Cebuli, dziękujemy za omówienie kwestii kadrowych związanych z rekrutacją.

      Za odpowiedzi na nurtujące nas pytania związane z funkcjonowaniem Zakładu Karnego, profesjonalne przeprowadzeni zajęć, dziękujemy panu mjr Dariuszowi Janikowi funkcjonariuszowi Zakładu Karnego w Nowym Sączu.

       

     • Kreatywnie i kolorowo!

      23.05.2022

      Nie tylko strzelanie, musztra i taktyka... cieszy nas także plastyka!

      Na początek nowego tygodnia przesyłamy pozdrowienia od uczniów klasy Iac i Ib, którzy prezentują swoje plakaty promujące naszą szkołę. 

      Dziękujemy Pani Agnieszce Szarek-Mężyk za motywację

     • Strzał w dziesiątkę!

      18.05.2022

      W dniu 17 maja uczniowie klasy wojskowej uczestniczyli w zajęciach strzeleckich na zaprzyjaźnionej strzelnicy Atut Trening Center w Mochnaczce Wyżnej. 

      Tym razem przyszli żołnierze ćwiczyli  podstawy manualne na broni krótkiej. Uczniowie zapoznali się z prawidłową postawą ciała, dobrym chwytem, pracą na manipulatorach oraz przyrządach celowniczych. Kulminacyjnym momentem wtorkowych zajęć było oczywiście sprawdzanie nabytych umiejętności "na tarczy". Każda tarcza kursantów została szczegółowo omówiona przez prowadzącego strzelanie.

      Po zajeciach praktycznych, a następnie wyczyszczeniu broni, był też czas na integrację grupy przy ognisku.

      Dziękujemy panu Maciejowi Halskiemu - właścicielowi Atut Training Center za profesjonalne szkolenie

      Dziękujemy także panom: Lucjanowi Kantorowi i Pawłowi Rogodzińskiemu za motywację i organizację.

      Fot. L. Kantor, P. Rogodziński

     • Internat

      18.05.2022

      Bedzie pięknie, bezpiecznie, komfortowo i nowocześnie!

      Od nowego roku szkolnego 2022/2023 zapewniamy internat w budynku szkoły.

      Prace remontowe idą pełną parą

      Obecnie pokoje przygotowywane są do malowania, a w łazienkach układane są płytki.


       

       

     • Szkolenie strzeleckie...

      18.05.2022

      W ramach innowacji pedagogicznej Przysposobienie Wojskowe uczniowie klasy wojskowej odbyli szkolenie strzeleckie na strzelnicy LOK w Nowym Sączu.

      W trakcie prowadzonych zajęć, omówione zostały zasady bezpieczeństwa, poprawne zgrywanie przyrządów celowniczych, postawy strzeleckie, składanie się do strzału, przeładowanie rozładowanie broni.

     • Absolwenci 2022

      03.05.2022

      Serdecznie gratulujemy uczniom klasy III c i III d ukończenia szkoły.

      Dziękujemy za zaangażowanie i reprezentowanie Szkoły w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych, pokazach i innych wydarzeniach.

      Mamy nadzieję, że wiedza, umiejetności, relacje i rozmaite doświadczenia zdobyte w naszej szkole przez ostatnie 3 lata będą stanowić dobrą podstawę do Waszych działań w dorosłym życiu.

      Będzie Was brakowało w naszej szkolnej społeczności...

      Życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych!

      Jesteśmy pewni, że z sukcesem podołacie "majowym wyzwaniom!"