• Mamy brąz!

      19.02.2022

       

      Wielkie gratulacje dla Przemka Tokarskiego z klasy III d za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Saneczkarstwie Lodowym w kategorii "dwójki juniorów".

      Gratulujemy i pozdrawiamy absolwentów naszego Gimnazjum: Marka Samka (złoto) i Jakuba Wójsa (srebro)! Brawo

      Podziwiamy determinację Juniorów młodszych z UKS Orkan Marcinkowice. Brawo Emilka, Wiktor, Cyprian i Krzysiek

      Gratulujemy także trenerom: panu Kamilowi Malickiemu i panu Dariuszowi Ziarno z UKS Tajfun.

     • Remonty...

      17.02.2022

      Zmiany, zmiany...
      przytulne i słoneczne, nowo wyremontowane sale lekcyjne czekają na powrót uczniów już w najbliższy poniedziałekSerdeczne podziękowania dla organu prowadzącego - Powiatu Nowosądeckiego za niezawodne wsparcie finansowe.Wielki ukłon za ciężką pracę dla pań i panów - pracowników obsługi szkoły oraz dla ekipy remontowej.Dziękujemy i pozdrawiamy

     • Saneczkarstwo...

      16.02.2022

      Powodzenia dla Emilki, Przemka, Krzyśka, Wiktora i Cypriana, którzy walczą w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Saneczkarstwie w Karpaczu.

      Pozdrawiamy także opiekuna trenera pana Kamila Malickiego. 

     • Podstawy kryminalistyki...

      13.01.2022

      W dniu 11.01.2021 roku uczniowie klasy 3b LO Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach o profilu „Bezpieczeństwo Publiczne” uczestniczyli w zajęciach z technikiem kryminalistyki z Referatu Techniki Kryminalistycznej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

      Swoim doświadczeniem w pracy technika kryminalistyki podzielił się z uczniami asp. szt. Adam BASTA. Policjant omówił sposoby zabezpieczania śladów linii papilarnych, traseologicznych, mechanoskopijnych i innych. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w części praktycznej zajęć, podczas której samodzielnie spróbowali zbierać takie ślady. Zapoznali się z podstawowym wyposażeniem technika kryminalistyki, kierowanego na miejsce zdarzeń obsługiwanych przez Policję. Uczniowie poznali zadania, jakie na miejscach zdarzeń kryminalnych realizują technicy kryminalistyki.

      Dziękujemy Panu Komendantowi Miejskiemu Policji w Nowym Sączu mł. insp. dr. Krzysztofowi Dymurze, dzięki któremu mogliśmy zorganizować te zajęcia.

     • Zmieniamy się dla was...

      30.12.2021

      Prezentujemy efekty ostatnio przeprowadzonych prac remontowych w naszej Szkole. Polegały one na przebudowie sanitariatu na parterze - w celu dostosowania go do potrzeb osób niepełnosprawnych. W nowym roku planowane są dalsze prace modernizacyjno - remontowe, o których będziemy informować z wielką radością. Powyższe byłoby niemożliwe, gdyby nie finansowe wsparcie Organu prowadzącego Szkołę - Powiatu Nowosądeckiego.

      Dziękujemy i pozdrawiamy

     • Gratulacje dla uczniów klasy pożarniczej!

      20.12.2021

      W dniu 17 grudnia młodzież klasy pożarniczej przystąpiła do drugiego etapu kończącego kurs podstawowy strażaka ochotnika. Po zdaniu części teoretycznej egzaminu, nasi uczniowie udali się na część praktyczną, polegającą na sprawdzianie znajomości i obsługi sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz działań gaśniczych, polegających na rozwinięciach i podawaniu wody, zasilaniu samochodów z hydrantu oraz udzielania wstępnej pomocy przedmedycznej. W międzyczasie odwiedził nas też starosta nowosądecki, Pan Marek Kwiatkowski, z wyrazami podziękowania i gratulacji dla naszych uczniów. Po egzaminie odbyło się uroczyste ślubowanie naszych uczniów jako w pełni wyszkolonych druhów oraz wręczenie uprawnień do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych, które wręczył Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, Pan st. bryg. mgr inż. Paweł Motyka w towarzystwie dyrekcji oraz komisji egzaminacyjnej, w skład której wchodzą: Pan mł. bryg. Arkadiusz Nosal - zastępca naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu i opiekun klasy pożarniczej, Pan st. kpt. Bogusław Szydło - naczelnik Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Pan bryg. Andrzej Czeluśniak - naczelnik Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.Na ręce Pana mł. bryg. Arkadiusza Nosala, składamy wyrazy podziękowania dla druhów z jednostek OSP Podegrodzie oraz OSP Krasne Potockie za użyczenie samochodów i sprzętu ratowniczego podczas dzisiejszego egzaminu. Gratulujemy naszym uczniom kolejnego kroku w spełnieniu marzeń i życzymy powodzenia w dalszych poczynaniach jako pełnoprawnych strażaków.

      Tekst: Adrian Nosidlak

      Fot.: Ewelina Bednarz, Maria Zając

     • Zajęcia ze wspinaczki...

      14.12.2021

      W trakcie pierwszych zajęć odbyliśmy wstępne szkolenie wspinaczkowe w zakresie budowy, zakładania i noszenia uprzęży wspinaczkowej. Pod okiem instruktora Klubu Wysokogórskiego w Nowym Sączu uczyliśmy się, wiązania liny do uprzęży węzłem ósemka, asekuracji partnera przy użyciu różnych przyrządów asekuracyjnych. Wykonywaliśmy zjazd linowy typu wahadło.

      Jest to początek z cyklu zajęć zaplanowanych przez pana Mariusza Jopa, nauczyciela wychowania fizycznego, który chce w nas rozpalić pasję do wspinaczki. 💪🧗

      Mamy nadzieję, że w przyszłości zajęcia ze wspinaczki będziemy realizować na własnej ściance wspinaczkowej w nowo budowanej hali sportowej.

     • Czarna taktyka...

      13.12.2021

      Uczniowie klasy wojskowej, rozpoczęli wstępny trening z "czarnej taktyki". W ramach prowadzonych zajęć, poruszyliśmy zagadnienia dotyczące postaw strzeleckich, skrytego przemieszczania się, obserwacji oraz pracy zespołowej.

  • Galeria zdjęć

    brak danych