• Święto Spadochroniarzy

            27.09.2021

            W ramach obchodów Święta Spadochroniarza, nasza szkoła zorganizowała szereg wydarzeń. Pierwszym z nich była prelekcja wygłoszona przez p. Grzegorza Grzywnę, instruktora największej szkoły spadochronowej w Polsce. Następnie, uczniowie odwiedzili Izbę Pamięci Spadochroniarzy przy siedzibie 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie. Zwieńczeniem obchodów będzie udział uczniów klas wojskowych w uroczystościach zorganizowanych przez jednostkę patronacką w Krakowie.

          • Integracja

            27.09.2021

            W ramach zajęć integracyjnych Wychowawcy  klas I ac oraz III c zorganizowali dla uczniów grę w paintball w zaprzyjaźnionym "Paintball Nowosądecki" w  Marcinkowicach. Mimo chłodnej pogody, nastroje i emocje były bardzo gorące.Młodzież usprawniła kondycję fizyczną i spostrzegawczość. Nie zabrakło też pysznej kiełbaski i ciekawych  dyskusji przy ognisku.

          • Indywidualne wyposażenie

            07.09.2021

            Dopasowanie indywidualnego wyposażenia żołnierza  jest podstawową zasadą prawidłowego przygotowania do wykonania zadania i niezbędnym elementem szybkiego dobywania broni.
            Mając na celu uporządkowanie i przypomnienie wiadomości z tego zakresu, pierwsze zajęcia w nowym roku szkolnym uczniowie klas wojskowych poświęcili na skompletowanie wyposażenia, uporządkowanie sprzętu.
            Kolejna część zajęć została poświęcona na przypomnienie zasad posługiwania się bronią, postawy strzeleckie, przećwiczono szybkie dobycie broni, wymianę magazynka, broni zapasowej.

          • Tuż przed pierwszym dzwonkiem...

            25.08.2021

            Nie próżnowaliśmy wakacyjnie... - nic a nic!

            Oto tylko niektóre efekty wakacyjnych prac remontowych i modernizacyjnych w naszej Szkole.

            Jest świeżo, nowocześnie, bezpiecznie i przyjaźnie.

            Serdeczne podziękowania dla Organu Prowadzącego Szkołę - Powiatu Nowosądeckiego - za finansowe wsparcie. 

            Wielki ukłon i podziękowanie dla dla Pracowników Obsługi Szkoły orqz dla Ekipy Remontowej za wytrwałość i niezwykle ciężką pracę.

            Działamy dla Was drodzy Uczniowie!

            Kolejne  zmiany zobaczycie "na żywo" - już za tydzień.

            Do zobaczenia!

          • Zakończenie roku szkolnego 2020/21

            28.06.2021

             

            Uroczystości końcoworoczne rozpoczęliśmy Mszą św. w Kościele Parafialnym w Marcinkowicach z udziałem pocztu sztandarowego naszej Szkoły.

            W dalszej kolejności, Pani Dyrektor Iwona Sikorska powitała wszystkich zebranych i podsumowała kończący się rok szkolny, który był wyjątkowo wymagający ze względu na czas pandemii.

            Pani Dyrektor wyraziła słowa uznania i wdzięczności dla Pana Dyrektora Wiesława Gródka, Grona Pedagogicznego, Rodziców, Uczniów, Pracowników i Partnerów Szkoły za niezwykłe zaangażowanie, inicjatywy i pracę na rzecz rozwoju Szkoły.

            Następnie Dyrekcja wraz z Wychowawcami wyróżniła i nagrodziła uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, stuprocentową frekwencję, działania na rzecz wolontariatu i promocji Szkoły. Nagrody zostały ufundowane przez niezawodną Radę Rodziców. W jej imieniu Pani Kinga Plata złożyła podziękowania i życzenia dla całej szkolnej społeczności.

            Nagrodzeni zostali także uczestnicy projektu e-Twinning prowadzonego przez Panią Katarzynę Mróz - w ramach wymiany międzynarodowej.

            Całość uroczystości wzbogacił nam niezwykły głos utalentowanej Anety Magdziarczyk z kl. II d LO, która pięknie wyśpiewała znane nam wszystkim słowa: „…Ważne są tyko te dni, których jeszcze nie znamy…”

            Na zakończenie, cała społeczność Szkoły wyraziła wyrazy szacunku, uznania i wdzięczności dla Pani Sekretarki Marii Mróz – która po 42 latach pracy w Zespole Szkół w Marcinkowicach z dniem 1 września  br. przejdzie na zasłużoną emeryturę.

            Cytując fragment piosenki:

            „Anioły są takie ciche… zwłaszcza te w Bieszczadach

            Gdy dotkną Cię skrzydłem…

            Już jesteś ich bratem (…)

            Dużo w nich radości i dobrej pogody…”,

            Pani Dyrektor podkreśliła, że takiego Anioła spotkaliśmy w Marcinkowicach i bardzo trudno będzie rozstać się z tak niezwykłym Człowiekiem, jakim jest „nasza Pani Marysia”.

            To ogromne szczęście i wielki zaszczyt dla nas wszystkich, że w Sekretariacie naszej Szkoły drzwi dla każdego były zawsze otwarte, a dobroć, cierpliwość, serdeczność i ciepłe słowa Pani Marysi stanowiły „bezpieczną przystań” dla wszystkich, którzy byli w potrzebie.

            Dziękujemy za niecenione wsparcie, niepoliczalne godziny pracy, miliony napisanych pism, odebranych  i wykonanych telefonów, odebranych i wysłanych wiadomości, tysiące wypisanych legitymacji, zaświadczeń i wiele innych niezliczonych obowiązków…

            Pani Marysi życzymy dużo zdrowia, pogody ducha i aby każdy dzień Pani emerytury był „kolorowy”, a dobro, którego niepoliczalną ilość pozostawia Pani w murach naszej Szkoły i w naszych sercach, niechaj wraca do Pani z wielokrotną siłą !

            Wszystkim życzymy cudownych, bezpiecznych wakacji. Dużo słońca, energii, niezapomnianych wrażeń i nade wszystko dobrego odpoczynku.

            Dbajcie o siebie i postarajcie się choć czasem bywać „offline”.

            Do zobaczenia 1 września!

          • BIAŁOGÓRA 2021

            28.06.2021

            Uczniowie klas pożarniczych z Zespołu Szkół w Marcinkowicach uczestniczyli w 10-dniowym obozie szkoleniowym w Białogórze.

            W programie obozu znalazły się zajęcia specjalistyczne organizowane na terenie Jednostki OSP Choczewo oraz Jeziora Choczewskiego. Były to m.in. rozwinięcia linii gaśniczych
            i operowanie prądami wodnymi, musztra, praktyka z zakresu używania Aparatów Ochrony Dróg Oddechowych, hydrauliki oraz pilarek i agregatów, ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego i chemicznego, zajęcia z gaszenia pożarów wewnętrznych, stosowania piany gaśniczej oraz inne działania z pożarnictwa i ratownictwa medycznego.

            Był też czas na rekreację w postaci wycieczki do pięknego Gdańska, spływu kajakowego rzeką Słupią, zabawy w  Aquaparku w Redzie i spotkania „oko w oko” z rekinami żarłaczami, (oczywiście przez szklaną szybę stanowiącą zabezpieczenie). Dużo emocji dostarczył młodzieży turniej siatkówki plażowej o "puchar brygadiera" i wspólne kibicowanie reprezentacji Polski w strefie kibica, zorganizowanej na terenie jednostki OSP Choczewo.

            Niezwykła lekcja historii i pokory miała miejsce podczas wizyty w Miejscu Pamięci „Pomorze Kaszuby – Cmentarz Ofiar III Rzeszy Niemieckiej Jesień 1939 – Wiosna 1940” w Lesie Piaśnickim. Młodzież, po wysłuchaniu przejmującej prelekcji wygłoszonej przez mł. bryg. mgr inż. Arkadiusza Nosala, uczciła pamięć zamordowanych Polaków zapalając symboliczny znicz.

            Niezapomnianym przeżyciem dla uczestników obozu był udział w gaszeniu prawdziwego pożaru lasu w Białogórze. Uczniowie klasy II c wraz z kadrą udali się do miejsca koncentracji, gdzie poproszono ich o wykonanie przecinki w ściółce leśnej i jej przekopanie.
            Z powierzonego zadania wywiązali się wzorowo. Nad całością działań czuwała kadra oficerska i aspirancka obozu.

            Obóz zakończył się uroczystym apelem z udziałem Pani Iwony Sikorskiej – p.o. Dyrektora Zespołu Szkół w Marcinkowicach, Pana asp. Karola Wojciechowskiego -

            naczelnika OSP Choczewo, mł. bryg. mgr inż. Arkadiusza Nosala (osoba odpowiedzialna za prawidłową organizację obozu i nauczyciel przedmiotów pożarniczych), st. asp. w st. spoczynku Michała Chruślickiego, st. str. Michała Móla , dh Marka Koziała, asp. Damiana Michalika, st. ogn. Tomasza Badowskiego, st. kpt. Piotra Stokłosy, sierż. Władysława Taraska, asp. Grzegorza Taraska, asp. sztab. Marcina Piotrowskiego oraz Wychowawców Pani Marii Zając i Pani Anety Próchnickiej.

            W imieniu Starosty Nowosądeckiego Pana Marka Kwiatkowskiego, Pani Dyrektor wyróżniła Panią Anetę Próchnicką, która otrzymała „Srebrne Jabłko Sądeckie” oraz funkcjonariuszy: st. asp. w st. spoczynku Michała Chruślickiego, asp. Damiana Michalika, st. ogn. Tomasza Badowskiego wręczając „Złote Jabłka Sądeckie”  za wieloletnie, bezinteresowne wsparcie
            w  organizacji szkoleń i zajęć dla młodzieży Zespołu Szkół w Marcinkowicach.

            Za szczególne zaangażowanie, Brygadier uhonorował „Nagrodą Brygadiera” uczniów klasy II c: Emilię Grzesicka, Bartosza Mastalskiego, Karola Waśko i Wiktora Wójcika.

            Wszystkim uczestnikom obozu towarzyszył dobry humor i „bagaż” niezapomnianych nadmorskich wrażeń, a zdobyta wiedza, umiejętności oraz integracja całego zespołu są na najwyższym poziomie.

             

             Uczniowie klasy II c z Wychowawcą

          • Dowodzenie to trudna sztuka

            17.06.2021

            W Zespole Szkół w Marcinkowicach wprowadzamy innowacyjne szkolenie. Uczniowie uczą się budować zespoły i kierować nimi w trudnych, codziennych warunkach i zaskakujących sytuacjach. – Zamiast typowych zajęć w "murach" szkoły mamy swego rodzaju grę terenową po środowisku dobrze nam znanym. Lecz gdy "gaśnie" światło teren nie przypomina nam już naszego "podwórka" – mówią uczniowie . A nauczyciele dodają: – Chcemy by mury naszej szkoły opuścili uczniowie którzy są liderami nie tylko w nauce ale również potrafią się odnaleźć w dorosłym życiu.
            mgr Lucjan Kantor 

          • Wycieczka na Kramarkę

            16.06.2021

            Dnia 15. 06. 2021 r. klasa 2 b wraz z wychowawczynią Panią Pauliną Darecką oraz Panem Mariuszem Jopem wybrali się na wycieczkę klasową na Kramarkę do Rytra. Nasza wycieczka rozpoczęła się na parkingu przy Bulwarze Narwiku w Nowym Sączu o godzinie 8:00. O 8:10 wyruszyliśmy do Rytra. Kiedy dojechaliśmy na leśniczówkę, mieliśmy wyruszyć od razu na Kramarkę, ale... spotkaliśmy Pana leśniczego, który zaproponował nam obejrzeć wystawę wypchanych zwierząt. Po obejrzeniu ruszyliśmy w drogę. Na miejscu byliśmy o 10:00, chwilę odpoczęliśmy i zabraliśmy się za rozpalenie ogniska. Międzyczasie wpisaliśmy się do zeszytu, który jest schowany w małej budce na drzewie. Po zjedzeniu odpoczywaliśmy. Z Kramarki wracaliśmy o 12:00. Na leśniczówce byliśmy o 12:30, gdzie czekał na nas kierowca. Wszyscy jesteśmy zadowoleni z tej wycieczki, również pogoda nam bardzo dopisała.

            Tekst i zdjęcia: Asia Jakubowska

    • Galeria zdjęć

        brak danych