Zajęcia z musztry...
Pod czujnym okiem mł. bryg. Arkadiusza Nosala uczniowie klas pożarniczych poznawali tajniki musztry indywidualnej i zespołowej.
Zajęcia z musztry...
Pod czujnym okiem mł. bryg. Arkadiusza Nosala uczniowie klas pożarniczych poznawali tajniki musztry indywidualnej i zespołowej.
Tymczasem na hali sportowej w Marcinkowicach praca wre...
I pomyśleć tylko, że jeszcze rok temu było tu pusto...
Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w unihokeju dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych.
Opiekun drużyny: pan M. Jop
Dziękujemy za reprezentowanie szkoły
Mieliśmy przyjemność poznać pana majora Wojciecha Władykę, absolwenta Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, pilota, który ma za sobą ponad 10 000 lotów i 4000 godzin spędzonych w powietrzu. W trakcie spotkania podzielił się z nami swoją pasją do latania.
W dniu 16 listopada uczniowie klas policyjnych wzięli udział warsztatach dotyczących pomocy postpenitencjarnej organizowane przez pana Krzysztofa Jasińskiego wykładowcę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.
W ramach zajęć odbyło się spotkaniu online z byłymi więźniami - mieszkańcami Ośrodka Readaptacyjnego Fundacji Pomost w Zabrzu, założonej w 2012 roku z inicjatywy Edwarda Szeligi, byłego więźnia. Fundacja wspiera osoby opuszczające zakłady karne i ich rodziny.
Kolejnym punktem zajęć było spotkanie z Sędzią Penitencjarnym, który opowiedział o swojej pracy i roli Sądu Penitencjarnego w procesie resocjalizacji osadzonych.
W dniu 17 listopada 2021 r. uczniowie klasy 3d LO ZS w Marcinkowicach o profilu BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem podmiotu zajmującego się ochroną osób i mienia. W ramach „Bloku – ochrona osób i mienia”, uczniowie odwiedzili firmę VIP Security System w Łącku, gdzie zostali przyjęci przez Prezesa Zarządu, pana Adama Wojtasa.
Dzięki uprzejmości kierownictwa firmy, jej pracownicy zapoznali uczniów z zasadami funkcjonowania tego podmiotu, zadaniami i systemem pracy pracowników ochrony. Mieli możliwość zwiedzenia stanowiska monitoringu firmy, a także wyposażeniem pracowników w środki ochrony osobistej oraz sprzęt transportowy.
Należy przypomnieć, iż wymiernym wynikiem dotychczasowej współpracy pomiędzy naszą szkołą, a VIP Security System jest fakt, iż uczniowie mieli możliwość wyjazdu na eliminacje do Turnieju Klas Policyjnych do Szkoły Policji w Katowicach, a także realizowali w Ośrodku Szkolenia VIP Security System szkolenie z zakresu pracownika służby porządkowej i informacyjnej imprezy masowej.
Pod czujnym okiem Instruktora, uczniowie klas mundurowych ćwiczyli normę czasową w ładowaniu magazynków amunicją typu „zbijak” kal. 223 rem oraz 9 mm. Warto tutaj podkreślić, że ładowanie magazynka jest naturalną czynnością dla osób, które w przyszłości wybiorą pracę w służbach mundurowych i będą miały styczność z bronią. Celem prowadzonych zajęć jest utrwalenie umiejętności szybkiego prawidłowego ładowania magazynków broni, będącej na wyposażeniu służb.
11 listopada...w Marcinkowicach niebo błękitne... cudownie, biało-czerwono wokół...i uczucie wielkiej dumy i radości, że możemy świętować Narodowe Święto Niepodległości...Jesteśmy dumni także z naszych uczniów - młodych patriotów, którzy reprezentowali w dniu dzisiejszym Szkołę podczas mszy św. patriotycznej w Kościele Parafialnym w Marcinkowicach oraz podczas Apelu okolicznościowego prowadzonego przez Ks. Sebastiana Musiała na miejscowym Cmentarzu Wojennym. Uroczystość wzbogaciła obecnosć pocztów sztandarowych Zespołu Szkół w Marcinkowicach oraz Szkół Podstawowych z Marcinkowic i Rdziostowa.
Dziękujemy za obecność i wspólne śwętowanie!
Poczet sztandarowy: Krzysztof Nowak, Dawid Ligarski, Bartłomiej Gałysa
Warta przy grobach Legionistów: Natalia Słaby, Daria Chramęga, Julia Zajączkowska, Maja Ponisz, Adam Zają,c Mikołaj Salabura, Paweł Tadych, Krzysztof Sikorski,
A także:Franciszek Smajdor i wielu absolwentów Szkoły, których serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za niezwykły koncert patriotyczny Orkiestry Parafialnej.
Społeczność Zespołu Szkół w Marcinkowicach z niezwykłym zaangażowaniem uczciła kolejną, 103. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Punktualnie o godz 11.11, w ramach akcji MEiN "Szkola do Hymnu",
uczniowie klas mundurowych uroczyście odśpiewali hymn narodowy.
Poczet sztandarowy oraz pięknie powiewajace flagi zdobiące budynek i otoczenie Szkoły sprawiły, że atmosfera była niezwykle patriotyczna.
Po apelu, delegacja uczniów klas wojskowych wraz z panią Dyrektor Iwoną Sikorską, panią Anetą Hajdugą oraz panem Lucjanem Kantorem uczciła także pamięć żołnierzy spoczywających na miejscowym Cmentarzu Legionistow.
Serdeczne podziękowanie kierujemy do pana Dyrektora Wiesława Gródka za organizację dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy także
pani Marii Zając, pani Anecie Próchnickiej oraz panu Lucjanowi Kantorowi za niezawodne wsparcie.
Dziękujemy za reprezentowanie Szkoły w Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w szachach.
Droga do podjęcia służby w jednostkach mundurowych jeszcze długa, ale chcemy, aby każdy z nas rozwijał się w różnych dziedzinach, doskonalił swoje umiejętności i szukał swoich mocnych stron. Dlatego codziennie pracujemy nad sobą...
W ramach dzisiejszych zajęć szukaliśmy lidera, który najczęściej wyłania się w najmniej oczekiwanym momencie, potrafi wykrzesać z nas dodatkowe zasoby energii, bierze na siebie odpowiedzialność dowodzenia, jeżeli będzie potrzeba wspomoże słabszego, pomimo zimna, błota i innych przeciwności poprowadzi nas do wyznaczonego celu.
Tego chcemy uczyć się w murach naszej szkoły…
Tym razem sesja "okiem" profesjonalnego fotografa, którego serdecznie pozdrawiamy.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym
Informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka.
Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież mogą otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie są bezpłatne, a rozmówcy mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Poniżej przekazujemy link do strony:
brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/
Miło nam oznajmić, że nasza Szkoła została zakwalifikowana do przedsięwzięcia MEiN "Poznaj Polskę", którego celem jest wsparcie szkół oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego.
Pragniemy przybliżyć młodym ludziom nasze dziedzictwo narodowe i kulturowe, a wsparcie finansowe z programu pokryje znaczną część kosztów wycieczki.
Planujemy 3 - dniowy wyjazd do Warszawy, w programie przewidziane jest zwiedzanie m.in.:
Centrum Nauki Kopernik,
Muzeum Powstania Warszawskiego,
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN,
Muzeum Fryderyka Chopina,
Zespół Zabytkowych Cmentarzy Wyznaniowych na Powązkach, Historyczny Zespół Miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem.
Dalsze szczegóły dostępne niebawem u pani Elżbiety Gibas, pani Adriany Jakubczak i pana Kamila Malickiego.
Uczniowie i nauczyciele naszej Szkoły doświadczyli niezwykłej, żywej lekcji historii przeprowadzonej w Dworze Morawskich oraz w Parku Dworskim otaczającym Zespół Szkół w Marcinkowicach.
Pomysłodawcą projektu jest Pan Lucjan Kantor, nauczyciel sztuk walki w naszej Szkole oraz wielki miłośnik historii i rekonstrukcji historycznych.
Dzięki współpracy z zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniem Rekonstrukcji Historycznych 1PSP AK oraz przy wsparciu pana Oskara Brody i Przemysława Bukowca, mogliśmy przenieść się w lata 30 i 40 XX wieku. Stroje, charakteryzacja, rekwizyty ale nade wszystko wyjątkowa atmosfera sprawiły, że ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.
Efekty naszej pracy pokazują załączone zdjęcia.
Wystąpili: Iwona Sikorska, Maria Zając, Lucjan Kantor, Natalia Rybska, Ewelina Maurek, Kamila Mróz, Agnieszka Banach, Krzysztof Nowak, Patryk Mróz, Bartek Gałysa,
Przed nami, już niebawem, kolejna, żywa lekcja historii...
Zapraszamy na "Noc w Muzeum"...
Szczegóły wkrótce...
W dniu 28 października odbyło się bardzo miłe spotkanie w Zespole Szkół w Marcinkowicach z niezwykłymi Gośćmi.
Odwiedziła nas delegacja partnerskiego Powiatu Wejherowskiego na czele ze starostą Panią Gabrielą Lisius, wicestarostą Panem Jackiem Thiel, Panią Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie Dorotą Nowicką-Klimowicz, a także Pan Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski, Pani Sekretarz Powiatu Nowosądeckiego Monika Dziedzina, Pani Dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Justyna Tokarczyk.
Mamy nadzieję na owocną współpracę na linii Kaszuby - Sądecczyzna😇
Fot. Justyna Tokarczyk
W trakcie cotygodniowych zajęć przysposobienia wojskowego uczniowie klas wojskowych doskonalili obezwładnianie i odebranie broni uzbrojonemu przeciwnikowi. Piękna Złota Polska jesień umożliwiła nam zajęcia w terenie.
W dniu 28 października 2021 roku dla uczniów klas maturalnych zajęcia promujące krwiodawstwo poprowadził mjr SG Zbigniew Tomaszek, funkcjonariusz Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.
Głównym celem zajęć była promocja idei honorowego krwiodawstwa wśród uczniów oraz chęć uświadomienia młodym ludziom potrzeby dzielenia się najcenniejszym darem jakim jest krew.
Dowiedz się więcej o honorowym krwiodawstwie:
Nasza szkoła otrzymała Europejską Odznakę Jakości eTwinning za projekt "Cook with us - our best national dishes.". Oznacza to, że nasza praca została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom. Ponadto, nasz projekt zostanie pokazany w specjalnym miejscu na Europejskim Portalu: www.etwinning.net. Cieszymy się niezmiernie z tak wielkiego osiągnięcia i mamy nadzieję, że to nie ostatnia taka odznaka dla naszej szkoły.
Powered by aSc EduPage