Zapraszamy do zapoznania się z drugą edycją projektu edukacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej „Kalendarza z mundurem”.
Więcej informacji:
https://wceo.wp.mil.pl/.../kalendarz-z-mundurem-20212022.../
Zapraszamy do zapoznania się z drugą edycją projektu edukacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej „Kalendarza z mundurem”.
Więcej informacji:
https://wceo.wp.mil.pl/.../kalendarz-z-mundurem-20212022.../
Nie próżnowaliśmy wakacyjnie... - nic a nic!
Oto tylko niektóre efekty wakacyjnych prac remontowych i modernizacyjnych w naszej Szkole.
Jest świeżo, nowocześnie, bezpiecznie i przyjaźnie.
Serdeczne podziękowania dla Organu Prowadzącego Szkołę - Powiatu Nowosądeckiego - za finansowe wsparcie.
Wielki ukłon i podziękowanie dla dla Pracowników Obsługi Szkoły orqz dla Ekipy Remontowej za wytrwałość i niezwykle ciężką pracę.
Działamy dla Was drodzy Uczniowie!
Kolejne zmiany zobaczycie "na żywo" - już za tydzień.
Do zobaczenia!
Uroczystości końcoworoczne rozpoczęliśmy Mszą św. w Kościele Parafialnym w Marcinkowicach z udziałem pocztu sztandarowego naszej Szkoły.
W dalszej kolejności, Pani Dyrektor Iwona Sikorska powitała wszystkich zebranych i podsumowała kończący się rok szkolny, który był wyjątkowo wymagający ze względu na czas pandemii.
Pani Dyrektor wyraziła słowa uznania i wdzięczności dla Pana Dyrektora Wiesława Gródka, Grona Pedagogicznego, Rodziców, Uczniów, Pracowników i Partnerów Szkoły za niezwykłe zaangażowanie, inicjatywy i pracę na rzecz rozwoju Szkoły.
Następnie Dyrekcja wraz z Wychowawcami wyróżniła i nagrodziła uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, stuprocentową frekwencję, działania na rzecz wolontariatu i promocji Szkoły. Nagrody zostały ufundowane przez niezawodną Radę Rodziców. W jej imieniu Pani Kinga Plata złożyła podziękowania i życzenia dla całej szkolnej społeczności.
Nagrodzeni zostali także uczestnicy projektu e-Twinning prowadzonego przez Panią Katarzynę Mróz - w ramach wymiany międzynarodowej.
Całość uroczystości wzbogacił nam niezwykły głos utalentowanej Anety Magdziarczyk z kl. II d LO, która pięknie wyśpiewała znane nam wszystkim słowa: „…Ważne są tyko te dni, których jeszcze nie znamy…”
Na zakończenie, cała społeczność Szkoły wyraziła wyrazy szacunku, uznania i wdzięczności dla Pani Sekretarki Marii Mróz – która po 42 latach pracy w Zespole Szkół w Marcinkowicach z dniem 1 września br. przejdzie na zasłużoną emeryturę.
Cytując fragment piosenki:
„Anioły są takie ciche… zwłaszcza te w Bieszczadach
Gdy dotkną Cię skrzydłem…
Już jesteś ich bratem (…)
Dużo w nich radości i dobrej pogody…”,
Pani Dyrektor podkreśliła, że takiego Anioła spotkaliśmy w Marcinkowicach i bardzo trudno będzie rozstać się z tak niezwykłym Człowiekiem, jakim jest „nasza Pani Marysia”.
To ogromne szczęście i wielki zaszczyt dla nas wszystkich, że w Sekretariacie naszej Szkoły drzwi dla każdego były zawsze otwarte, a dobroć, cierpliwość, serdeczność i ciepłe słowa Pani Marysi stanowiły „bezpieczną przystań” dla wszystkich, którzy byli w potrzebie.
Dziękujemy za niecenione wsparcie, niepoliczalne godziny pracy, miliony napisanych pism, odebranych i wykonanych telefonów, odebranych i wysłanych wiadomości, tysiące wypisanych legitymacji, zaświadczeń i wiele innych niezliczonych obowiązków…
Pani Marysi życzymy dużo zdrowia, pogody ducha i aby każdy dzień Pani emerytury był „kolorowy”, a dobro, którego niepoliczalną ilość pozostawia Pani w murach naszej Szkoły i w naszych sercach, niechaj wraca do Pani z wielokrotną siłą !
Wszystkim życzymy cudownych, bezpiecznych wakacji. Dużo słońca, energii, niezapomnianych wrażeń i nade wszystko dobrego odpoczynku.
Dbajcie o siebie i postarajcie się choć czasem bywać „offline”.
Do zobaczenia 1 września!
Uczniowie klas pożarniczych z Zespołu Szkół w Marcinkowicach uczestniczyli w 10-dniowym obozie szkoleniowym w Białogórze.
W programie obozu znalazły się zajęcia specjalistyczne organizowane na terenie Jednostki OSP Choczewo oraz Jeziora Choczewskiego. Były to m.in. rozwinięcia linii gaśniczych
i operowanie prądami wodnymi, musztra, praktyka z zakresu używania Aparatów Ochrony Dróg Oddechowych, hydrauliki oraz pilarek i agregatów, ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego i chemicznego, zajęcia z gaszenia pożarów wewnętrznych, stosowania piany gaśniczej oraz inne działania z pożarnictwa i ratownictwa medycznego.
Był też czas na rekreację w postaci wycieczki do pięknego Gdańska, spływu kajakowego rzeką Słupią, zabawy w Aquaparku w Redzie i spotkania „oko w oko” z rekinami żarłaczami, (oczywiście przez szklaną szybę stanowiącą zabezpieczenie). Dużo emocji dostarczył młodzieży turniej siatkówki plażowej o "puchar brygadiera" i wspólne kibicowanie reprezentacji Polski w strefie kibica, zorganizowanej na terenie jednostki OSP Choczewo.
Niezwykła lekcja historii i pokory miała miejsce podczas wizyty w Miejscu Pamięci „Pomorze Kaszuby – Cmentarz Ofiar III Rzeszy Niemieckiej Jesień 1939 – Wiosna 1940” w Lesie Piaśnickim. Młodzież, po wysłuchaniu przejmującej prelekcji wygłoszonej przez mł. bryg. mgr inż. Arkadiusza Nosala, uczciła pamięć zamordowanych Polaków zapalając symboliczny znicz.
Niezapomnianym przeżyciem dla uczestników obozu był udział w gaszeniu prawdziwego pożaru lasu w Białogórze. Uczniowie klasy II c wraz z kadrą udali się do miejsca koncentracji, gdzie poproszono ich o wykonanie przecinki w ściółce leśnej i jej przekopanie.
Z powierzonego zadania wywiązali się wzorowo. Nad całością działań czuwała kadra oficerska i aspirancka obozu.
Obóz zakończył się uroczystym apelem z udziałem Pani Iwony Sikorskiej – p.o. Dyrektora Zespołu Szkół w Marcinkowicach, Pana asp. Karola Wojciechowskiego -
naczelnika OSP Choczewo, mł. bryg. mgr inż. Arkadiusza Nosala (osoba odpowiedzialna za prawidłową organizację obozu i nauczyciel przedmiotów pożarniczych), st. asp. w st. spoczynku Michała Chruślickiego, st. str. Michała Móla , dh Marka Koziała, asp. Damiana Michalika, st. ogn. Tomasza Badowskiego, st. kpt. Piotra Stokłosy, sierż. Władysława Taraska, asp. Grzegorza Taraska, asp. sztab. Marcina Piotrowskiego oraz Wychowawców Pani Marii Zając i Pani Anety Próchnickiej.
W imieniu Starosty Nowosądeckiego Pana Marka Kwiatkowskiego, Pani Dyrektor wyróżniła Panią Anetę Próchnicką, która otrzymała „Srebrne Jabłko Sądeckie” oraz funkcjonariuszy: st. asp. w st. spoczynku Michała Chruślickiego, asp. Damiana Michalika, st. ogn. Tomasza Badowskiego wręczając „Złote Jabłka Sądeckie” za wieloletnie, bezinteresowne wsparcie
w organizacji szkoleń i zajęć dla młodzieży Zespołu Szkół w Marcinkowicach.
Za szczególne zaangażowanie, Brygadier uhonorował „Nagrodą Brygadiera” uczniów klasy II c: Emilię Grzesicka, Bartosza Mastalskiego, Karola Waśko i Wiktora Wójcika.
Wszystkim uczestnikom obozu towarzyszył dobry humor i „bagaż” niezapomnianych nadmorskich wrażeń, a zdobyta wiedza, umiejętności oraz integracja całego zespołu są na najwyższym poziomie.
Uczniowie klasy II c z Wychowawcą
Nasz projekt "Cook with us- our best national dishes" został nagrodzony Odznaką Jakości eTwinning. Ciężka praca naszego zespołu została doceniona. Cieszymy się ogromnie i mamy nadzieję zdobyć więcej takich odznak w przyszłości.
Opiekun projektu:
Katarzyna Mróz
W Zespole Szkół w Marcinkowicach wprowadzamy innowacyjne szkolenie. Uczniowie uczą się budować zespoły i kierować nimi w trudnych, codziennych warunkach i zaskakujących sytuacjach. – Zamiast typowych zajęć w "murach" szkoły mamy swego rodzaju grę terenową po środowisku dobrze nam znanym. Lecz gdy "gaśnie" światło teren nie przypomina nam już naszego "podwórka" – mówią uczniowie . A nauczyciele dodają: – Chcemy by mury naszej szkoły opuścili uczniowie którzy są liderami nie tylko w nauce ale również potrafią się odnaleźć w dorosłym życiu.
mgr Lucjan Kantor
Dnia 15. 06. 2021 r. klasa 2 b wraz z wychowawczynią Panią Pauliną Darecką oraz Panem Mariuszem Jopem wybrali się na wycieczkę klasową na Kramarkę do Rytra. Nasza wycieczka rozpoczęła się na parkingu przy Bulwarze Narwiku w Nowym Sączu o godzinie 8:00. O 8:10 wyruszyliśmy do Rytra. Kiedy dojechaliśmy na leśniczówkę, mieliśmy wyruszyć od razu na Kramarkę, ale... spotkaliśmy Pana leśniczego, który zaproponował nam obejrzeć wystawę wypchanych zwierząt. Po obejrzeniu ruszyliśmy w drogę. Na miejscu byliśmy o 10:00, chwilę odpoczęliśmy i zabraliśmy się za rozpalenie ogniska. Międzyczasie wpisaliśmy się do zeszytu, który jest schowany w małej budce na drzewie. Po zjedzeniu odpoczywaliśmy. Z Kramarki wracaliśmy o 12:00. Na leśniczówce byliśmy o 12:30, gdzie czekał na nas kierowca. Wszyscy jesteśmy zadowoleni z tej wycieczki, również pogoda nam bardzo dopisała.
Tekst i zdjęcia: Asia Jakubowska
"Ekipa policyjna" z klasy Ib LO z wielką werwą zdobywa szczyty górskie...
W ekspresowym tempie i z uśmiechem na twarzach dociera do Chaty Magóry - urokliwego schroniska ukrytego w Paśmie Radziejowej.
Po wspólnym śniadaniu, niestrudzeni wędrowcy zdobywają Eliaszówkę z wieżą widokową, z której rozpościera się cudowny widok na całą okolicę, w tym na ośnieżone Tatry.
Popołudnie spędzone na grach i zabawach integracyjnych zakończył wieczór przy ognisku.
Następnego dnia wędrujemy dalej… zielonym szlakiem przygranicznym przez Piwowarówkę zmierzamy do Piwnicznej podziwiając cudowne widoki.
Pięknie jest!
Uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół w Marcinkowicach uczestniczyli
w kilkudniowym obozie szkoleniowym nad Jeziorem Rożnowskim w miejscowości Bartkowa – Posadowa. W programie szkolenia znalazły się m.in. Force Protection - przeprowadzenie treningów oraz alarmów POPL, OPChem, naruszenia ochrony obiektu, zasady bytowania
w terenie przygodnym, budowa schronień, rozpalanie ognisk, zdobywanie pożywienia, zabezpieczenie materiałowe celem przetrwania nocy w warunkach polowych, zajęcia terenowe – izolacja uczestników obozu, podział na osobowe grupy, pozostawienie w terenie przygodnym z zadaniem przeniknięcia przez teren nieprzyjaciela i dotarcie do punktu kontaktowego.
W ostatnim dniu obozu, młodzież uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych na Posterunku Alarmowym przez Sądeckie WOPR. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego wypoczynku na obszarach wodnych, techniki ratownictwa wodnego oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Ratuj odważnie, ale rozważnie” wspieranego przez Powiat Nowosądecki.
Oprócz zajęć taktycznych i ratowniczych był też czas na odpoczynek i integrację uczestników przy wspólnych grach i przy ognisku.
Uczniom klas wojskowych gratulujemy żołnierskiej wytrwałości!
Serdeczne podziękowania dla Instruktorów, Nauczycieli Opiekunów oraz dla Partnerów
z Sądeckiego WOPR za zaangażowanie i niezapomniane przeżycia.
Dla zainteresowanych profilem wojskowym w ZS w Marcinkowicach, więcej szczegółów dostępnych tutaj: https://zsmarcinkowice.edupage.org/a/rekrutacja
Zapraszamy.
W ramach szkolnego Klubu Wolontariatu zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę słodyczy dla wychowanków z Domu Dziecka w Klęczanach. Zebrane łakocie zawieźliśmy dzisiaj wraz z naszymi wolontariuszami do placówki. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy wzięli udział w akcji. Dzięki Waszej hojności udało się nam wywołać uśmiech na twarzach tych dzieci.
mgr Katarzyna Mróz - koordynator Klubu Wolontariatu
Informujemy, że w dniach 3-4 czerwca 2021 roku Szkoła będzie zamknięta. Życzymy Wszystkim miłego wypoczynku.
Na kolejnych ciekawych zajęciach w ramach lekcji biologii młodzież zgłębiała tajniki ludzkiej głowy. Zainteresowała się wyglądem mózgowia oraz narządami zmysłów związanych z głową. Każdego z nas dotyczą również profilaktyczne wizyty u stomatologa. Czy nie jest ciekawe zajrzenie do wnętrza ludzkiego zęba? Osądźcie sami…
mgr inż. Paweł Rogodziński
Aktywny powrót do formy na zajęciach z samoobrony.
W dniu 26 maja na strzelnicy LOK w Nowym Sączu, dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa przeprowadzono strzelanie programowe dla uczniów klasy 2d LO o profilu Bezpieczeństwo Publiczne Zespołu Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach.
Uczniowie mieli możliwość strzelania z karabinka pneumatycznego i karabinka sportowego kbks. Ponadto w trakcie zajęć była możliwość wręczenia zaległych aktów nadania stopnia uczniowskiego, które z uwagi na dotychczasowe ograniczenia w prowadzeniu zajęć nie mieliśmy możliwości wręczyć uczniom.
Przypomnieć należy, iż zajęcia na strzelnicy organizowane są obowiązkowo w trakcie każdego półrocza.
Strzelanie, terenoznawstwo, taktyka czarna i zielona, survival, sztuki walki, obozy kondycyjne, siła, wytrzymałość i nadzwyczajna adrenalina... To wszystko i jeszcze więcej zapewniamy na zajęciach z Przysposobienia Wojskowego w Zespole Szkół w Marcinkowicach.
Ósmoklasisto!
Podejmiesz wyzwanie?
Zapraszamy!
Szczegóły:
https://zsmarcinkowice.edupage.org/a/klasa-wojskowa-2
Powered by aSc EduPage