Pozdrowienia z Bielsko Białej ślą, Oliwier Hajduk, Jakub Smaś, Emilia Dudek oraz Zuzanna Kwiecińska.
Za chwilę wyruszamy do Winterleiten, gdzie rozpoczynamy treningi Kadry Narodowej Juniorów w Saneczkarstwie Naturalnym.
Pozdrowienia z Bielsko Białej ślą, Oliwier Hajduk, Jakub Smaś, Emilia Dudek oraz Zuzanna Kwiecińska.
Za chwilę wyruszamy do Winterleiten, gdzie rozpoczynamy treningi Kadry Narodowej Juniorów w Saneczkarstwie Naturalnym.
Dzieląc się cząstką siebie, dokonujecie wielkich czynów...
Po raz kolejny uczniowie klas maturalnych ruszyli do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa...
Dziękujemy, za waszą chęć niesienia pomocy...
W dniu 8 grudnia 2022 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Nowym Sączu, miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.
Naszą szkołę reprezentowała Katarzyna Kotas uczennica klasy 4a.
Gratulujemy osiągnięć!!!
Wielkie sportowe emocje zapanowały dziś w Hali sportowej przy Zespole Szkół w Marcinkowicach. Młodzież reprezentująca szkoły prowadzone przez Powiat Nowosądecki rywalizowała ze sobą w Mistrzostwach Powiatu w Unihokeju. Organizatorem Mistrzostw - w ramach Licealiady Szkół Ponadpodstawowych - był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego w Marcinkowicach. Spotkanie otworzył Starosta Nowosądecki - Pan Marek Kwiatkowski, który życzył zawodnikom sukcesów oraz dobrej i bezpiecznej gry fair play.
Mistrzem Powiatu została niepokonana drużyna chłopców z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Krynicy – Zdroju. Serdecznie gratulujemy!!!
Dziękujemy wszystkim zawodnikom, nauczycielom, opiekunom oraz koordynatorom zawodów.
Już jutro odbędą się kolejne zawody. Tym razem, także w Unihokeju, walczą drużyny dziewcząt!
Powodzenia !!!
W dniu dzisiejszym uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w spotkaniu z panią dr Renatą Żabecką-Chowaniec, przedstawicielem Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
W ramach prowadzonych zajęć, zaprezentowana została oferta edukacyjna uczelni. Młodzież miała możliwość poznać bazę dydaktyczną, kierunki kształcenia oraz uzyskać odpowiedź na pytania dotyczące dalszej możliwości kształcenia.
Światowy Dzień Wolontariatu
W dniu dzisiejszym wspólnie z wolontariuszami Stowarzyszenia Sursum Corda /w górę serca/, wzięliśmy udział w barwnym korowodzie Wolontariuszy - Superbohaterów. W Starym Sączu, byliśmy na uroczystej Gali Wolontariatu, podczas której rozstrzygnięto konkurs na Wolontariusza i Koordynatora 2022 roku.
Wyróżnienie w ramach konkursu Wolontariusz roku 2022 Korpusu Solidarności, otrzymały Joanna Jakubowska i Karolina Jędrzejowska.
Gratulujemy
Wszystkim wolontariuszom, działającym w naszej szkole, dziękujemy za zaangażowanie i bezinteresowną pracę na rzecz innych.
Dzięki Wam Świat jest lepszy
W ostatni weekend czterech uczniów naszej szkoły, zakończyło szkolenie podstawowe i wzięło udział w tzw. "pętli taktycznej", czyli egzaminie sprawdzającym poziom wyszkolenia i przygotowania kandydatów na żołnierzy OT.
W dniu 3 grudnia na Rynku w Tarnowie złożyli przysięgę wojskową i rozpoczęli służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej.
Pamięć Walczących o Wolność i Ojczyznę wciąż żywa!
Społeczność Zespołu Szkół w Marcinkowicach w sposób szczególny pielęgnuje wartości patriotyczne. Nadrzędną wartością jest dla nas dbałość o dziedzictwo i tradycje narodowe, pamięć o bohaterach, którzy poświęcili swe życie w walce za ojczyznę oraz kształtowanie tożsamości narodowej.
6 grudnia 2022 r. świętowaliśmy w naszej Szkole 108. Rocznicę Bitwy Marcinkowickiej.
Program uroczystości obejmował występ artystyczny, Apel Pamięci na miejscowym cmentarzu wojskowym oraz spotkanie w Dworze Morawskich.
W wydarzeniu wzięli udział:
Pan Marek Kwiatkowski – Starosta Nowosądecki,
Pan Sebastian Bielak – Starszy Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu,
Ks. Tadeusz Celusta – Proboszcz Parafii Marcinkowice,
Pan ppłk Przemysław Juszczak – Naczelnik Wydziału Ochrony Informacji Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu,
Pan ppłk Henryk Kiełbasa – Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu,
Pan mjr Jan Rosiek – Dowódca 114 Batalionu Lekkiej Piechoty w Limanowej,
Pan chor. Grzegorz Cichański – Przedstawiciel 114 Batalionu Lekkiej Piechoty w Limanowej,
Pan asp. sztab. Piotr Kaczor – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu,
Pan kpt. Marcin Berdychowski – Przedstawiciel Zakładu Karnego w Nowym Sączu,
Pan kpt. Stanisław Badowski – przedstawiciel dowódcy 6 batalionu dowodzenia w Krakowie,
Pan mł. bryg. Arkadiusz Nosal - Zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu,
Pani Elżbieta Samek – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach,
Pani Urszula Łabuda – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rdziostowie,
Pan Tadeusz Lis – Radny Gminy Chełmiec,
a także przedstawiciele Rodziców, Nauczyciele, Pracownicy i Uczniowie naszej Szkoły.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości.
W szczególności dziękujemy: wychowankom internatu za udział w akademii, paniom: Marii Zając, Anecie Próchnickiej, Annie Sareckiej za przygotowanie programu i scenografii, uczniom klasy pożarniczej za nadzór nad nagłośnieniem, panu kpt. Stanisławowi Badowskiemu i uczniom klas wojskowych za zaangażowanie w przygotowanie Apelu Pamięci.
Dziękujemy także przedstawicielom Orkiestry Wojskowej z Krakowa: trębaczowi i werbliście za uświetnienie Apelu Poległych.
Dziękujemy wszystkim Gościom, Partnerom i Sympatykom Szkoły za obecność i wspólne świętowanie.
W dniu 30.11.2022 roku uczniowie klasy 3b LO o profilu Bezpieczeństwo Publiczne uczestniczyli w ramach przedmiotu Podstawy Kryminalistyki i Kryminologii, w spotkaniu z przewodnikiem psów służbowych w Policji. Gośćmi naszej szkoły byli asp. sztab. Łukasz Rydzyk i st. sierż. Adam Wnęk z Wydziału Prewencji KMP w Nowym Sączu. Uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką służby policjantów i psów służbowych. Mieli też możliwość obserwacji tropienia psa wyszkolonego do wyszukiwania narkotyków oraz pracy psa patrolowego. Składamy serdeczne podziękowania Panu Komendantowi Miejskiemu Policji w Nowym Sączu insp. dr. Krzysztofowi Dymurze za możliwość przeprowadzenia zajęć, a policjantom za profesjonalne przeprowadzenie zajęć.
Lekcja wychowawcza w Zakładzie Karnym
W ramach prowadzonych zajęć, przedstawiona została specyfika funkcjonowania jednostki penitencjarnej, w tym zasad bezpieczeństwa stosowanych na terenie jednostki. Młodzież naszej szkoły, miała możliwość poznać pracę funkcjonariusza Służby Więziennej. Omówione zostały zasady i warunki odbywania kar pozbawienia wolności, prawa i obowiązki osadzonych przebywających w Zakładzie Karnym.
Prowadzone zajęcia profilaktyczno - wychowawcze, miały za zadanie wzbudzić pewne refleksje i pokazać, konieczność brania większej odpowiedzialności za siebie i swoje wybory. Należy pamiętać, że czasem jeden błąd, może zaważyć na całym naszym życiu.
Za profesjonalne przeprowadzenie zajęć dziękujemy panu mjr Dariuszowi Janikowi
Rzecznikowi Prasowemu Zakładu Karnego w Nowym Sączu.
29 listopada spotkaliśmy się w zabytkowej kaplicy dworskiej na wspólnym czytaniu II cz. Dziadów Adama Mickiewicza.
W przedstawieniu wystąpili nauczyciele:
Guślarz – pan Paweł Rogodziński
Aniołek – pani Aneta Próchnicka
Widmo – pan Mariusz Jop
Kruk / Starzec – pani Paulina Darecka
Sowa – pani Anna Sarecka
Zosia – pani Iwona Sikorska
Chór – pani Elżbieta Gibas, pani Maria Zając i wyżej wymienieni nauczyciele.
Dziękujemy pani Elżbiecie Gibas za reżyserię tego wyjątkowego przedstawienia, dzięki któremu nasza szkoła uczciła Rok Romantyzmu Polskiego.
Dziękujemy także Jakubowi Bodzionemu, Mateuszowi Cięciwie, Robertowi Maurkowi i Jakubowi Placie z kl. II ac za wsparcie techniczne.
Zdj. Mateusz Cięciwa, Jakub Plata
W dniu 24 listopada klasa 2b Bezpieczeństwa Publicznego gościła w murach Zakładu Karnego w Nowym Sączu. Uczniowie, dzięki pani mł. chor. Agnieszce Pantera mogli poznać specyfikę zawodu psychologa penitencjarnego. Pani Agnieszka bardzo przejrzyście i ciekawie przekazała uczniom zarówno plusy jak i minusy tego zawodu. Nakreśliła sylwetkę kandydata na to stanowisko oraz wskazała z jakimi problemami lub niebezpieczeństwami wiąże się ten zawód. Uczniowie słuchali uważnie i z zaciekawieniem czego dowodem były pytania końcowe, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi.
Dziękujemy za tą ciekawą i popartą realiami życia lekcję.
Takie misiaki Dziękujemy Jadwidze Wójs z klasy Ib za montaż.
Podobno 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Któż z nas nie miał w dzieciństwie ulubionego pluszaka?
Do zabawy, przytulania, spania i podróżowania...
W te ponure, chłodne, listopadowe wieczory, pluszaki umilają także czas wychowankom naszego internatu
A jutro... tak dla koloru i poprawy humoru...,
każdy, kto ma w sobie radość dzieciaka,
niech spakuje miśka do plecaka :)
21 listopada 2022 r. to dzień przełomowy w historii naszej Szkoły. Po dwóch latach intensywnych prac budowlanych, zaangażowaniu armii życzliwych, zdeterminowanych i pracowitych osób, powstał imponujący, nowoczesny i doskonale wyposażony obiekt sportowy, dzięki któremu młodzież naszej szkoły i całego powiatu będzie mogła rozwijać swoje sportowe zdolności.
Uroczystości rozpoczął koncert znakomitej Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.
Następnie pan Marek Kwiatkowski – Starosta Nowosądecki przywitał przybyłych gości oraz przedstawił prezentację multimedialną na temat procesu powstawania obiektu.
Symboliczne otwarcie hali nastąpiło poprzez 10 strzałów do bramki w wykonaniu „strzelców honorowych” wybranych przez Pana Starostę. W roli bramkarza wystąpił Michał Weber, uczeń klasy III b, na co dzień piłkarz lokalnego Klubu Sportowego LKS Zamczysko. Uroczystego poświęcenia obiektu dokonał Ksiądz Tadeusz Celusta – Proboszcz Parafii Marcinkowice.
Wydarzenie uświetniły występy i pokazy, w tym program artystyczny przygotowany przez uczniów klas mundurowych naszej szkoły - pod przewodnictwem pani polonistki Elżbiety Gibas, występ zespołów tanecznych Alibi i UPS z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu, pokaz akrobatyczny grupy Screamo Trickz z Nowego Sącza oraz pokaz sztuk walki szkolnej grupy „Forever Young” prowadzonej przez pana Lucjana Kantora.
W roli kibiców wystąpili energiczni młodzi sportowcy – Liga Orlików i Skrzatów LKS Zamczysko z Marcinkowic.
Na zakończenie uroczystości, po okolicznościowych przemówieniach, pan Starosta Nowosądecki zaprosił Gości na słodki poczęstunek w postaci „sportowego tortu”. Wszyscy otrzymali także pamiątkowe upominki.
Dziękujemy Panu Staroście Markowi Kwiatkowskiemu, Zarządowi i Radzie Powiatu Nowosądeckiego za wszelką życzliwość oraz wsparcie w realizacji naszych marzeń.
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej niezwykłej uroczystości.
Życzymy wszystkim dużo „sportowej” energii i motywacji.
Fot. Uczniowie ZS Marcinkowicach
Szczegółowa relacja z wydarzenia:
https://nowosadecki.pl/pl/juz-jest-hala-sportowa-ze-strzelnica-zostala-uroczyscie-otwarta
https://rdn.pl/142741/hala-sportowa-ze-strzelnica-w-marcinkowicach-jest-juz-otwarta-zdjecia/
Już 21 listopada 2022 r. wielkie otwarcie hali sportowej ze strzelnicą w Marcinkowicach!
Mimo chłodnej pogody, gorące emocje, a w powietrzu zapach zwycięstwa...
Po dwóch latach intensywnych prac budowlanych powstał imponujący, nowoczesny i doskonale wyposażony obiekt sportowy.
Gramy do jednej bramki! ⚽️ 🥅
Dziękujemy! ❤️
17 listopada br. uczestniczylisśmy w niezwykle ciekawej Międzynarodowej Konferencji naukowej pt. "Bezpieczny region, bezpieczna rodzina. Oblicza przemocy domowej - diagnoza i zapobieganie".
Organizatorami Wydarzenia byli:
Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji - Region Nowy Sącz oraz Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu.
W konferencji wzięli udział m.in. przedstawiciele instytucji samorządowych, służb mundurowych, uczelni i szkół.
Naszą Szkołę reprezentowali: uczniowie klasy I b i II b o profilu Bezpieczeństwo Publiczne, pan Grzegorz Kalina oraz pani Dyrektor Iwona Sikorska.
Serdecznie dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i cenne wykłady.
Narodowe Święto Niepodległości to dzień szczególny dla młodych patriotów z klas mundurowych Zespołu Szkół w Marcinkowicach. Dlatego dzień 11 listopada świętowaliśmy wyjątkowo intensywnie - uczestnicząc w wielu wydarzeniach o charakterze patriotycznym: Uroczystości w kościele parafialnym i na Cmentarzu Legionistów w Marcinkowicach, Piknik Patriotyczny w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu i Wojskowa Gra Terenowa w Zakopanem.
Relację z tego ostatniego wydarzenia przedstawia pan Paweł Rogodziński, opiekun drużyny w składzie: Agata Cużytek, Dawid Pawlik, Klaudia Tarchała, Oliwia Winczowska, Nikola Racięga, która reprezentowała Szkołę w zawodach.
Chciałeś od zawsze spróbować swoich sił w typowo wojskowych konkurencjach, ale nigdy nie miałeś ku temu okazji? Uczniowie klas mundurowych naszej szkoły skorzystali z tej okazji i godnie uczcili Narodowe Święto 11 listopada. Zostali zaproszeni do udziału w Wojskowej Grze Terenowej – zawodach społeczno-obronnych, a organizatorem tej imprezy z ramienia Ministerstwa Obrony Narodowej było Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji z siedzibą w Warszawie. Zawody odbyły się w Kościelisku – Kirach na terenie ośrodka biathlonowego. Młodzież uczestniczyła w quizie historycznym, zajęciach z topografii, udzielania pierwszej pomocy na polu walki, rzucała granatem typu obronnego i budowała prowizoryczne schronienie. Program obejmował również strzelectwo, maskowanie i określanie zawartości plecaka żołnierskiego.
Dodatkowo podczas gry dostępny był wojskowy rekruter, z którym uczestnicy mogli porozmawiać o nowych formach pełnienia służby wojskowej.
Sądząc po minach uczestników byłao to dla nich świetne i pouczające przedsięwzięcie.
Dziękujemy panu Pawłowi Rogodzińskiemu za opiekę i motywację oraz uczniom klasy Ia i Ib za reprezentowanie Szkoły w zawodach.
Skłądamy także wyrazy wdzięczności panu ppłk Henrykowi Kiełbasie - Szefowi Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu za nieocenione wsparcie w organizacji wyjazdu.
Delegacja uczniów klas mundurowych naszej Szkoły uczestniczyła dzisiaj w Pikniku Patriotycznym w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. W programie uroczystości znalazły się m.in.: prezentacja i patriotyczny przejazd zabytkowych pojazdów, śpiewanie pieśni patriotycznych, koncert Orkiestry Dętej OSP z Piwnicznej – Zdroju, występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Piątkowioki”, inscenizacja wjazdu Marszałka Piłsudskiego w asyście Legionistów, uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego i wciągnięcie flagi państwowej w asyście uczniów ZS Marcinkowice, rekonstrukcje historyczne, kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych, warsztaty dla dzieci i inne atrakcje.
Poczet Flagowy, Poczet Sztandarowy, stoisko promocyjne oraz wsparcie techniczne zapewnili niezawodni uczniowie klas wojskowych, pożarniczych i policyjnych naszej Szkoły.
Serdecznie dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i gościnę.
Młodzieży dziękujemy za zaangażowanie, reprezentowanie szkoły i wzorową postawę.
Dziękujemy także paniom: Annie Sareckiej i Marii Zając za opiekę i ogromne wsparcie.
Powered by aSc EduPage