W ostatnim dniu pobytu w stolicy zwiedzilismy miejsce wyjątkowe - Muzeum Powstania Warszawskiego.
Dla wszystkich uczestników była to niezapomniana lekcja historii.
#PoznajPolskę
W ostatnim dniu pobytu w stolicy zwiedzilismy miejsce wyjątkowe - Muzeum Powstania Warszawskiego.
Dla wszystkich uczestników była to niezapomniana lekcja historii.
#PoznajPolskę
W drugim dniu wycieczki do Warszawy zwiedzaliśmy trasę pn.
"Historyczny zespół miasta z traktem królewskim i Wilanowem", a także Powązki oraz POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich.
Pozdrawiamy
Uczniowie naszej Szkoły, jak widać na załączonych zdjęciach, mają przeróżne niezwykłe pasje...Saneczkarskie pozdrowienia z toru w niemieckim Oberhof, przesyła Krzysztof z klasy 1 ac, który dzielnie trenuje na zgrupowaniu kadry narodowej juniorów młodszych. Organizatorem wyjazdu jest Polski Związek Sportów Saneczkowych.
Powodzenia!
Dzięki wsparciu finansowemu z programu MEiN #PoznajPolskę,
50-osobowa grupa młodzieży z naszej Szkoły wraz z opiekunami wyruszyła na trzydniową wycieczkę do Warszawy.
W dniu dzisiejszym zwiedzamy Muzeum Fryderyka Chopina oraz niezwykłe Centrum Nauki Kopernik, które jest prawdziwym rajem dla miłośników nauki i eksperymentów.
Kolejna fotorelacja już wkrótce.
Nowa galeria 107 rocznica Bitwy Marcinkowickiej została dodana do albumu fotograficznego
Wyjątkowa lekcja historii i patriotyzmu
6 grudnia to dzień niezwykle ważny dla naszej szkolnej społeczności. Wspólnie z zaproszonymi Gośćmi świętowaliśmy w tym dniu 107. Rocznicę Bitwy Marcinkowickiej.
Swą obecnością zaszczycili nas Przedstawiciele Instytucji Państwowych, Służb Mundurowych, Parafii Marcinkowice, Rady Rodziców i Przyjaciele Szkoły:
Pan Marek Kwiatkowski – Starosta Nowosądecki
Ksiądz Tadeusz Celusta – Proboszcz Parafii Marcinkowice
Pani Agnieszka Jędrzejek - Wizytator Delegatury Małopolskiego Kuratora Oświaty w Nowym Sączu
Pan ppłk Henryk Kiełbasa - Wojskowy Komendant Uzupełnień w Nowym Sączu
Pan mjr Leszek Zabrzeński - Przedstawiciel Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu
Pan asp. Zygmunt Pasiut - Kierownika Rewiru II Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu
Pan mjr Dariusz Janik - Przedstawiciel Zakładu Karnego w Nowym Sączu
Pani Elżbieta Ciurka - Kierownik Powiatowego Centrum Usług Wspólnych w Starym Sączu
Pani Urszula Łabuda – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rdziostowie
Pan Adam Wojtas - Prezes zarządu VIP Security System w Łącku
Pan Tadeusz Lis - Radny Gminy Chełmiec
Przedstawiciele Rady Rodziców: Pani Kinga Plata, Pan Robert Mastalski, Pan Tomasz Ruchałowski.
Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Ks. Sebastiana Musiała, który jest Pomysłodawcą, Scenarzystą i Reżyserem spektaklu pt. „Zostać wolności bohaterem”. W spektaklu wystąpiła młodzież z Szkolnej Grupy Teatralnej. Wsparcie w przygotowaniu całości zapewniły niezawodne panie nauczycielki: Aneta Próchnicka, która zadbała o piękną scenografię i dekorację, Anna Sarecka, która czuwała nad zespołem tanecznym i Maria Zając, która zapewniła wsparcie techniczne i logistyczne.
Dalsza część uroczystości odbywała się na miejscowym Cmentarzu Legionistów. Zaproszeni Goście, społeczność Zespołu Szkół w Marcinkowicach oraz Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach oddała cześć poległym żołnierzom uczestnicząc w Apelu Pamięci. Przedstawiciele Instytucji Państwowych i Służb Mundurowych złożyli symboliczne wiązanki kwiatów na grobach Legionistów.
Wieczorem, Szkolna Grupa Teatralna wystąpiła ponownie dla lokalnej społeczności. Obecni byli także rodzice naszych młodych artystów. Ku naszej radości, publiczność wyraziła wzruszenie i szczere uznanie dla uczniów i nauczycieli zaangażowanych w przygotowanie spektaklu.
Wszystkim, którzy przyczynili się do tej niezapomnianej lekcji historii, patriotyzmu, kultury i sztuki – serdecznie dziękujemy. Gratulujemy talentów! Jesteśmy dumni z naszej młodzieży!
Szczególne słowa uznania i wdzięczności kierujemy do Ks. Sebastiana Musiała za ogrom pracy i nadzwyczajną dbałość o pielęgnowanie wartości wśród młodego pokolenia.
W dniu dzisiejszym mikołajkowa atmosfera w naszej Szkole 🎅Dziękujemy za słodkie upominki.Pozdrawiamy Mikołaja i jego Pomocników🎅🎅🎅
Wspinaczka ściankowa to sport, który zdecydowanie rozwija siłę i wytrzymałość mięśni oraz pozytywnie wpływa na dobre samopoczucie.
Mając na uwadze uruchomienie w przyszłym roku ścianki wspinaczkowej w budynku hali sportowej, która powstaje przy naszej Szkole, pan Mariusz Jop, nauczyciel wychowania fizycznego, realizuje część podstawową Kursu na operatora sztucznej ściany wspinaczkowej.
Profesjonalne szkolenie odbywa się w Polskiej Szkole Alpinizmu w Bielsko-Białej.
Kolejnym etapem będzie zapewne poziom rozszerzony kursu
Życzymy wytrwałości !
Uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w spotkaniu z panem Wiesławem Popardą pracownikiem Instytutu Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.
W ramach prowadzonych zajęć, zaprezentowana została oferta edukacyjna uczelni. Młodzież miała możliwość poznać bazę dydaktyczną, kierunki kształcenia oraz uzyskać odpowiedź na pytania dotyczące dalszej możliwości kształcenia.
W dniu 30 listopada 2021 r. w ramach przedmiotu "Podstawy kryminalistyki i kryminologii" uczniowie klasy 3b LO o profilu Bezpieczeństwo Publiczne mieli możliwość zapoznać się z zasadami pełnienie służby przewodników psów służbowych Policji. Naszymi gośćmi byli asp. szt. Łukasz Rydzyk i sierż. Adam Wnęk, przewodnicy psów służbowych z Wydziału Prewencji KMP w Nowym Sączu. Asp. szt. Łukasz Rydzyk w rzeczowy i interesujący sposób opowiedział uczniom o służbie przewodników psów w Policji, zasadach ich pracy i systemie doboru czworonogów do tej służby. W części praktycznej policjant omówił i zaprezentował pracę psa wyszkolonego do wyszukiwania narkotyków, a także pracę psa patrolowo-tropiącego. Ponadto zaprezentowali czynności legitymowania osoby przez policjanta z psem służbowym. Za udział w zajęciach serdecznie dziękujemy policjantom.
Składamy serdeczne podziękowania Panu Komendantowi Miejskiemu Policji w Nowym Sączu mł. insp. dr. Krzysztofowi Dymurze, dzięki któremu mogliśmy zorganizować to przedsięwzięcie.
W ramach zajęć pożarnictwa prowadzonych przez mł. bryg. Arkadiusza Nosala funkcjonariusza Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, odbyliśmy zajęcia dotyczące sprzętu ochrony układu oddechowego.
W trakcie zajęć mogliśmy nauczyć się obsługi, użytkowania i konserwacji aparatów powietrznych i masek. W części praktycznej zajęć mieliśmy możliwość sprawdzenia jak wygląda praca w aparacie powietrznym.
Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w Koszykówce 3x3.
Opiekun drużyny: pan M. Jop
Dziękujemy za reprezentowanie szkoły.
Zajęcia z musztry...
Pod czujnym okiem mł. bryg. Arkadiusza Nosala uczniowie klas pożarniczych poznawali tajniki musztry indywidualnej i zespołowej.
Tymczasem na hali sportowej w Marcinkowicach praca wre...
I pomyśleć tylko, że jeszcze rok temu było tu pusto...
Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w unihokeju dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych.
Opiekun drużyny: pan M. Jop
Dziękujemy za reprezentowanie szkoły
Mieliśmy przyjemność poznać pana majora Wojciecha Władykę, absolwenta Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, pilota, który ma za sobą ponad 10 000 lotów i 4000 godzin spędzonych w powietrzu. W trakcie spotkania podzielił się z nami swoją pasją do latania.
W dniu 16 listopada uczniowie klas policyjnych wzięli udział warsztatach dotyczących pomocy postpenitencjarnej organizowane przez pana Krzysztofa Jasińskiego wykładowcę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.
W ramach zajęć odbyło się spotkaniu online z byłymi więźniami - mieszkańcami Ośrodka Readaptacyjnego Fundacji Pomost w Zabrzu, założonej w 2012 roku z inicjatywy Edwarda Szeligi, byłego więźnia. Fundacja wspiera osoby opuszczające zakłady karne i ich rodziny.
Kolejnym punktem zajęć było spotkanie z Sędzią Penitencjarnym, który opowiedział o swojej pracy i roli Sądu Penitencjarnego w procesie resocjalizacji osadzonych.
W dniu 17 listopada 2021 r. uczniowie klasy 3d LO ZS w Marcinkowicach o profilu BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem podmiotu zajmującego się ochroną osób i mienia. W ramach „Bloku – ochrona osób i mienia”, uczniowie odwiedzili firmę VIP Security System w Łącku, gdzie zostali przyjęci przez Prezesa Zarządu, pana Adama Wojtasa.
Dzięki uprzejmości kierownictwa firmy, jej pracownicy zapoznali uczniów z zasadami funkcjonowania tego podmiotu, zadaniami i systemem pracy pracowników ochrony. Mieli możliwość zwiedzenia stanowiska monitoringu firmy, a także wyposażeniem pracowników w środki ochrony osobistej oraz sprzęt transportowy.
Należy przypomnieć, iż wymiernym wynikiem dotychczasowej współpracy pomiędzy naszą szkołą, a VIP Security System jest fakt, iż uczniowie mieli możliwość wyjazdu na eliminacje do Turnieju Klas Policyjnych do Szkoły Policji w Katowicach, a także realizowali w Ośrodku Szkolenia VIP Security System szkolenie z zakresu pracownika służby porządkowej i informacyjnej imprezy masowej.
Pod czujnym okiem Instruktora, uczniowie klas mundurowych ćwiczyli normę czasową w ładowaniu magazynków amunicją typu „zbijak” kal. 223 rem oraz 9 mm. Warto tutaj podkreślić, że ładowanie magazynka jest naturalną czynnością dla osób, które w przyszłości wybiorą pracę w służbach mundurowych i będą miały styczność z bronią. Celem prowadzonych zajęć jest utrwalenie umiejętności szybkiego prawidłowego ładowania magazynków broni, będącej na wyposażeniu służb.
Powered by aSc EduPage