• Dzień 1

13.05.2024

Obóz szkoleniowy klas pierwszych Oddziału Przygotowania Wojskowego i Bezpieczeństwa Publicznego.

W ramach prowadzonych zajęć uczniowie poznają zagadnienia z zakresu:

🔫 obsługi karabinka szturmowego platformy AK i AR,

🏃‍♂️ podstawowych szyków marszowych i poruszania się w terenie niebezpiecznym,

🩹 medycyny pola walki - poznają podstawy udzielania pierwszej pomocy na polu walki, zasad używania stazy taktycznej, tamowania krwotoków oraz sposobów udzielania pomocy osobom z ranami postrzałowymi,

🔍 poszukiwania osób i rzeczy - poznają technik poszukiwania zaginionych osób oraz przedmiotów, metody planowania i przeprowadzania akcji poszukiwawczych, które mogą być kluczowe w sytuacjach kryzysowych,

🗺️ wykonania planu przestrzennego - tworzą precyzyjne plany przestrzenne, które ułatwią organizację działań poszukiwawczych, umiejętność analizy terenu i identyfikacji potencjalnych miejsc ukrycia,

👥 identyfikacja osób - nabywają umiejętności w zakresie identyfikacji osób na podstawie różnych cech fizycznych, techniki obserwacyjne i dedukcyjne, które pomogą szybko i skutecznie rozpoznać poszukiwaną osobę.

Zajęcia realizują instruktorzy 6 Batalionu Dowodzenia w Krakowie i Ranger Survival Club, ATC - Atut Training Center, Strzelnica Taktyczna ATC - Atut Training Center .

Masz ochotę na wyzwanie?

Chcesz zdobyć nową wiedzę i umiejętności?

Dołącz do nas !!!

Poznaj naszą ofertę edukacyjną REKRUTACJA

• 4 Maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka

03.05.2024

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Strażakom zawodowym, Druhom Ochotniczych Straży Pożarnych, a także Uczniom klas pożarniczych naszej Szkoły!

Dziękujemy Wam za poświęcenie, odwagę i gotowość do niesienia pomocy w najtrudniejszych sytuacjach.

Życzymy bezpiecznych akcji, wielu sukcesów oraz nieustającego wsparcia i uznania za Wasze heroiczną służbę. ❤️

• Bieg na skocznię

03.05.2024

Determinacja, adrenalina i ogrom wysiłku towarzyszył dzisiaj Alicji Michalik, Martynie Wójcik oraz Panu Lucjanowi Kantorowi, którzy uczestniczyli w III Edycji Myślenickiego Biegu na Skocznię K-45!

Bieg miał symboliczną odległość 2 km (dwie rundki), a punktem kulminacyjnym był wbieg na dawną skocznię narciarską.

Tę sportową imprezę zorganizowano w Myślenicach, jako wydarzenie towarzyszące obchodom Święta Narodowego Konstytucji Trzeciego Maja.